Začnou opravy tramvajových kolejí i silnic, cestování v Plzni se změní

  18:16aktualizováno  18:16
Motoristy i cestující MHD čeká v Plzni v řada komplikací. Začne se totiž opravovat tramvajová trať ve středu města na Klatovské třídě a v Prešovské ulici. Rekonstrukce začne také v Lobezské ulici, která spojuje Slovany a Doubravku. Kvůli tomu se změní provoz tramvají i městských autobusů.

Cestující čeká kvůli opravě tramvajové trati řada změn. Linky 1 a 2 budou končit v Pražské ulici. Mezi Skvrňany a Bolevcem pojede dočasná linka 1/2. Tramvajová linka č. 4 bude jezdit z Košutky do sadů Pětatřicátníků. Ilustrační snímek | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Od 1. srpna se uzavře Lobezská ulice od křižovatky s Částkovou ulicí až k mostu přes Úslavu, kudy projíždí autobusy linky 30. Uzavírka potrvá do 20 srpna.

"Třicítka bude jezdit ze Slovan přes most u nádraží, ulicí U Prazdroje a po Rokycanské třídě bude pokračovat na Doubravku," řekl dopravní specialista Správy veřejného statku města Plzně Ondřej Vohradský.

Uzavírka Lobezské ulice omezí také provoz autobusové linky 29. Ta bude zachována pouze v úseku Částkova - Borská pole.

Ještě větší zásah do dopravního systému Plzně způsobí od 3. srpna rekonstrukce tramvajových kolejí.

"Na Klatovské třídě se budou koleje opravovat na třech místech. Na Belánce, na Chodském náměstí a na konečné u Borského parku. Přitom bude navíc probíhat rekonstrukce v Prešovské ulici," sdělil Vohradský.

S čím tedy obyvatelé Plzně musejí od soboty počítat? Především s tím, že místo tramvají budou po Klatovské třídě jezdit autobusy označené 4A. Tramvaje na linkách 1 a 2 nebudou projíždět přes náměstí Republiky.

Z autobusů na náhradní lince 4A budou lidé při cestě na Severní předměstí nebo do Skvrňan přestupovat v sadech Pětatřicátníků nebo na Palackého náměstí. Pokud budou pokračovat na Slovany, pak bude přestupní místo v zastávce Anglické nábřeží, Pražská.

Tramvajové linky 1 a 2 budou končit v Pražské ulici. Mezi Skvrňany a Bolevcem bude dočasná linka 1/2. Tramvajová linka č. 4 bude jezdit z Košutky do sadů Pětatřicátníků.

Akce "Koleje" se odrazí i v automobilové dopravě. Bude uzavřena ulice U Borského parku v úseku Politických vězňů - Klatovská. Automobily nad 7,5 tuny do ní nebudou smět už od křižovatky se Skupovou ulicí.

V ulici Politických vězňů v úseku U Borského parku - Máchova a rovněž v Máchově ulici v úseku Klatovská - Politických vězňů nebudou moci auta parkovat.

Změny v tramvajové doparvě.

Změny v tramvajové dopravě.

"Parkování bude z důvodu zajištění bezpečného průjezdu autobusů linky č. 30 vyblokováno po obou stranách ulic," sdělil Jan Hakl ze Správy veřejného statku.

Omezen bude i provoz v křižovatce ulic Klatovská, U Trati a Na Belánce. Z ulic Borská a U Trati bude možné odbočovat jen doprava na Klatovskou třídu. Z Klatovské třídy ve směru do centra zase neodbočí řidiči do ulice U Trati.

"Doporučujeme využít náhradní trasy ulicí Doudleveckou, Zborovskou, ulicí 17. listopadu a Sukovou ulicí nebo Prokopovou a Americkou třídou," řekl Jan Hakl.

Výluka na Klatovské třídě by měla být ukončena v sobotu 17. srpna, o týden později skončí i přerušení provozu v Prešovské ulici.

V Plzni přitom dál pokračuje uzavírka Wilsonova mostu na Americké třídě, která začala 15. července. V současné době na most nesmějí ani motoristé, ani vozy městské dopravy. Tento stav pravděpodobně potrvá až do konce roku. Více o uzavírce mostu, který prochází rekonstrukcí, čtěte zde.Nejčtenější

Sparta je novým lídrem, Vary střílely v Pardubicích, slaví i Plzeň

Hokejisté pražské Sparty porazili brněnskou Kometu.

Hokejová Tipsport extraliga má nového lídra. Je jím pražská Sparta, která na vlastním ledě před 15 tisíci fanoušky...

Bohemians - Plzeň 2:2, domácí dvakrát vedli, v závěru bod ubránili

Roman Procházka (vlevo) z Plzně a David Bartek z Bohemians v souboji o míč.

Plzeňští fotbalisté se minimálně na 47 hodin probojovali do čela tabulky, ale výsledek v předehrávce 12. kola Fortuna...Auto při předjíždění srazilo dítě do příkopu, ani jeden řidič nezastavil

Ilustrační snímek

Policisté hledají řidiče dvou vozidel, kteří se o víkendu předjížděli na silnici mezi Horažďovicemi a...

Soud poslal do vazby drogového bosse, který chtěl zastřelit partnerku

Třiačtyřicetiletého Alberta A., který se ve čtvrtek pokusil v Rokycanech...

Třiačtyřicetiletého Alberta A., který se ve čtvrtek pokusil v Rokycanech zastřelit svou partnerku, poslal okresní soud...

Utopil v septiku svědka, aby na něj svedl znásilnění dítěte, říká obžaloba

Jaromír Šmídek ze Sokolovska je obžalovaný ze znásilnění a vraždy. Hrozí mu až...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ Jaromíra Šmídka ze Sokolovska, který je obžalovaný, že letos v lednu...

Další z rubriky

Tři strany se už dohodly, vítěz voleb v Plzni-Liticích končí v opozici

Vizualizace průmyslových hal, které se mají stavět na okraji plzeňské části...

Volby v okrajové části Plzně vyhrálo uskupení v čele s bývalým starostou Jaromírem Janouškem kritizovaným kvůli plánu...

Policie vyšetřuje týrání zvířat ve Zbůchu, veterinářka musela utratit koně

Koňský výběh ve Zbůchu u Plzně, veterinářka musela o víkendu utratit...

Policie vyšetřuje týrání zvířat v soukromém areálu ve Zbůchu na Plzeňsku. Ustájení koně neměli podle místních krmení a...

Ve městě jsou lidé tolerantní, pokud nedáte orientaci na odiv, říká lesba

Druhý ročník akce Pilsen Pride vyvrcholil v sobotu Duhovým průvodem z Mlýnské...

Andrea Luková, která studuje na Západočeské univerzitě v Plzni, je lesba. Svoji orientaci netají, ale dvakrát si...

Najdete na iDNES.cz