Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po Plzni v noci jezdí vrhači vajec, zasáhli už několik lidí

  10:33aktualizováno  10:33
Po Plzni jezdí auto, jehož osádka hází na lidi na ulici vajíčka. V posledních týdnech se staly nejméně tři takové případy. V jednom z nich se stal obětí také ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr s manželkou.

Zřejmě poslední vajíčkový útok, o nichž informovala TV Prima, se stal 31. října v noci na Masarykově třídě v Plzni na Doubravce. Podle starosty obvodu Michala Chalupného tam syrové vajíčko zasáhlo seniorku, která šla po ulici.

„Snad se jedná o ojedinělý případ u nás, a pak ještě jeden na Slovanech. Pravděpodobně to byli zřejmě nějací puberťáci, kteří to házeli z jedoucího auta. Byla to taková rána, že to musela být nějaká nasčítaná kinetická energie. To vajíčko zřejmě ještě dostalo rychlost toho auta. Ta paní se lekla, ale neutrpěla žádné zranění,“ řekl Chalupný.

Podotkl, že obvodní radnice už se domluvila na opatřeních s policií. „Policisté se zaměří na kamerový systém, takže pokud by se to mělo opakovat, budeme schopní si to ohlídat,“ ujistil Chalupný.

Bylo to palčivá bolest, popsal šéf charity Lodr

Obětí vrhačů vajec se stal v poslední zářijový den večer shodou náhod také ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.

„Šli jsme se s manželkou projít do města, že si někam sedneme, protože měla narozeniny. Na Slovanské třídě jsme přešli křižovatku a v tu chvíli mě zezadu zasáhla dvě vajíčka, manželku jedno. Mě to trefilo na lýtko a na stehno, manželku na kotník,“ popsal Lodr. Poznamenal, že chvíli si mysleli, že je zasáhly kameny.

„Než zjistíte, že jste celí od vajíčkové hmoty, tak oni stačí zmizet. Myslím, že ta vajíčka střílejí z nějakého samostřílu nebo praku, z něčeho co tomu vajíčku dává dynamiku, protože to byla docela palčivá bolest. Manželka měla trochu oteklý kotník a měli jsme zkažený večer, ale o nás ani tak nejde. Jde o to, že mohou zasáhnout někoho staršího nebo nějaké dítě,“ řekl Lodr, který o události informoval policii.

Vrhače vajec zatím nezachytily ani městské kamery

Domnívá se také, že posádku tvoří více lidí a že záměrně vyjíždí až večer, kdy jsou ve městě vypnuté semafory.

„Oni jsou si jistí tím, že šok těch lidí je tak velký, že než se stačí zorientovat, tak ujedou. Vybírají si osamocené lidi nebo páry. Zřejmě je to pro ně legrační hra,“ míní Lodr.

Sám požádal o prověření záznamů z městských kamer. Zatím ale vrhače vajec nezachytily.

„Je to jedna z možností, jak tomu přijít na kloub,“ říká Lodr. Podotkl, že se mu ozvala jedna jeho známá, které se před půl rokem stalo to samé na Klatovské třídě v Plzni.

Policistům se však zatím pachatele dopadnout nepodařilo. Potvrdili však, že 31. října přijali oznámení od ženy, která kolem půlnoci stála na zastávce autobusu „Opavská“ v Masarykově ulici na Doubravce.

„Čekala na spoj, když kolem projelo osobní vozidlo, pravděpodobně tmavé combi, ze kterého pachatel hodil vejce. To ji zasáhlo, ale nebyla zraněna, pouze měla špinavý kabát. Na místo jsme okamžitě vyslali policejní hlídky, které ihned začaly pátrat po podezřelém vozidle a pachateli tohoto přestupku. Případ řešíme a po pachateli dále pátráme,“ řekla mluvčí plzeňské policie Hana Štefflová.

Autor:


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Slavia i Sparta poprvé ztratily, zato Plzeň zůstává stoprocentní

Příbramský brankář Milan Švenger se marně natahuje po míči.

Slavia už po porážce s Jabloncem není bez zaváhání, stejně tak Sparta, která remizovala s Příbramí. Fotbalisté Plzně...Událost po 75 letech. Tři ligové týmy vyhrály první čtyři zápasy

Spartan Guélor Kanga (vlevo) v souboji s teplickým Jakubem Horou.

Sparta dvanáct bodů, Slavia i Plzeň také. Fotbalová liga prožívá historickou událost, pětasedmdesát let se nestalo, aby...

Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

VIDEO: Lidé se rozloučili s Patrikem Štěpánkem, nejmladší obětí z Afghánistánu

Pohřeb vojáka Patrika Štěpánka, který se společně s dalšími dvěma českými...

V kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni se lidé rozloučili se čtyřiadvacetiletým vojákem Patrikem...

Další z rubriky

Po odporu lidí se mírní plán kácení stromů na Jiráskově náměstí v Plzni

Vizualizace plánované obnovy Jiráskova náměstí v Plzni

Méně pokácených stromů, větší plocha trávníku a víc nově vysazených stromů. To je podstata nově upraveného plánu pro...

Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

Špatně zabrzděný vůz se rozjel. Muže, který ho zastavoval, skříply dveře

Pětačtyřicetiletý muž skončil v nemocnici poté, co se snažil zastavit vozidlo,...

Úraz hrudníku utrpěl pětačtyřicetiletý muž, který se v Horní Bříze na Plzeňsku snažil zastavit ujíždějící fabii. Ta se...

Advantage Consulting, s.r.o.
SW TESTER - OPEN SOURCE PLATFORMA

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz