Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Viktoria oslavila čtvrtý ligový titul, fanoušci měli pivo zdarma

  18:03aktualizováno  22:59
V Plzni byla noc na čtvrtek hodně dlouhá. Fotbalisté Viktorie po zápase s Jabloncem převzali pohár pro vítěze Synot ligy a s tisícovkami fanoušků slavili mistrovský titul na náměstí Republiky. Dění z centra Plzně jsme přenášeli v přímém přenosu.

Středeční utkání bylo už dlouho dopředu vyprodané, fanoušci jej proto mohli sledovat také na velkoplošné obrazovce na náměstí Republiky v Plzni.

„Chci vidět na vlastní oči, jak bude Hubník zvedat pohár nad hlavu, když už to nemůžu vidět přímo na stadionu,“ řekl jeden z příchozích, který už lístky na zápas nesehnal.

Hráči s pohárem přijeli na náměstí kolem půl desáté večer v historickém autobusu bez střechy. Po několika tradičních chorálech překvapili i hudebním hostem. V půl jedenácté odpočítali ještě ohňostroj, odpálený ze střechy hotelu, a za mohutného aplausu diváků odjeli pryč.

Mistrovská oslava

Na pódiu se ukázaly nejprve hlasy Viktorky - hlasatelé ze stadionu Jiří Poór a Jiří Pelnář, kteří pomáhali s navozením té pravé atmosféry. Náměstím zněly známé pokřiky: Viktorka! Plzeň! Červená! Modrá!

„Momentálně je tu už pár stovek lidí, v okolí náměstí se nedá zaparkovat. Někteří fanoušci postávají před pódiem, na kterém jsou nápisy ‚Dokázali jsme to společně‘ a ‚Tisíce srdcí, jeden sen, čtyři tituly‘ nebo ‚Vládci z Plzně‘. Jiní sedí ve stanech, odkud je na obrazovku také vidět, a popíjí pivo. To je zatím ještě placené,“ líčil atmosféru z místa reportér iDNES.cz kolem osmé večerní.

Fotogalerie

Vše se ale změnilo ve chvíli, kdy mistři zvedli na stadionu pohár nad hlavu. Krátce poté se náměstím rozezněl zpěv písně Vyvalte sudy, přijeli Plzeňáci! Tato slova znamenala začátek čepování piva zdarma. Těch byly pro fanoušky přichystány čtyři tisíce.

Nacpáno tak bylo hlavně ve stanech, kde se podávalo pivo. „Chci si po roce zase užít neopakovatelné oslavy s mistry ligy. Viktorka je nejlepší,“ řekl další příchozí Tomáš Veselý. Řada lidí ale připustila, že v minulých letech bývalo na náměstí více plno, to se ale slavilo o víkendu, nikoli ve všední den.

Po deváté hodině se ale náměstí přeci jenom zaplnilo mnohem více. Dorazili i fanoušci ze stadionu a všichni čekali na příjezd těch nejdůležitějších - letošních mistrů. Všechny pozdravila a gratulovala v minutové zdravici ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

„Pohár dorazil na podium, zní We are the champions,“ psal z místa reportér krátce před desátou hodinou. „Fanoušci zpívají s hráči hymnu vítězů, nad hlavami drží šály a vlajky.“

Nejlepší střelec ligy Michal Ďuriš pak pozval na pódium další překvapení, svého krajana Petera Nagyho. Hráči křepčili při jeho hitech Sám s nohami na stole či Láska je tu s nami, do jejichž textů zakomponoval zpěvák i Viktorii Plzeň. Hráči následně odpočítali odpálení ohňostroje ze střechy hotelu a za bouřlivého jásání společně odjeli.

Atmosféru na náměstí dokresloval videomapping na boční straně katedrály. Zobrazovala se na ní dvě loga Viktorie Plzeň a mezi nimi nápis MISTŘI.

Viktorie získala za posledních šest let mistrovský titul už počtvrté. Předtím to bylo v sezonách 2010/2011, 2012/2013 a naposledy v minulém ročníku. Letos se tedy poprvé povedla obhajoba.

Autoři: , ,


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Slavia i Sparta poprvé ztratily, zato Plzeň zůstává stoprocentní

Příbramský brankář Milan Švenger se marně natahuje po míči.

Slavia už po porážce s Jabloncem není bez zaváhání, stejně tak Sparta, která remizovala s Příbramí. Fotbalisté Plzně...Liga paradoxů. Lídr se nelíbí, na Spartě je „drzá“ i stará garda

Trenér Plzně Pavel Vrba sleduje hru svých svěřenců.

Plzeňští fotbalisté jako jediní z ligy vyhráli všech pět utkání v novém ročníku, ale jejich hra nemůže těšit ani jejich...

Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

VIDEO: Lidé se rozloučili s Patrikem Štěpánkem, nejmladší obětí z Afghánistánu

Pohřeb vojáka Patrika Štěpánka, který se společně s dalšími dvěma českými...

V kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni se lidé rozloučili se čtyřiadvacetiletým vojákem Patrikem...

Další z rubriky

Poslední výluka před nádražím v Plzni, přestavba mostů spěje do finále

Přestavba železničních mostů a silnice pod nimi u hlavního vlakového nádraží v...

Před hlavním vlakovým nádražím v Plzni, kde probíhá přestavba železničních mostů a silnice pod nimi, začne zítra...

Starostové chtějí dokončit, co začali. Do voleb půjdeme znovu, říkají

Volební místnost v Osvětimanech na Uherskohradišťsku.

Většina výraznějších osobností, které stojí v čele menších obcí Plzeňského kraje, bude v komunálních volbách obhajovat...

Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz