Bylo se na co dívat, říkal trenér Vrba po utkání s Otelul Galati.

Bylo se na co dívat, říkal trenér Vrba po utkání s Otelul Galati. | foto: Michal Šula, MAFRA

Viktoria Plzeň na Kypru remizovala s Otelul Galati

• 0
Hned den poté, co se usídlili na herním soustředění na Kypru, odehráli fotbalisté Viktorie Plzeň první přípravný zápas. S rumunským klubem Otelul Galati, účastníkem letošního ročníku Ligy mistrů, včera remizovali 1:1.

Úřadující mistr Rumunska má na kontě také vítězství v národním Superpoháru. A samotné utkání bylo od začátku svižnou podívanou. Plzeň postupem času získávala převahu, v 17. minutě nebezpečně pálil Bakoš, ale pokus těsně minul levou tyč. Neúspěšná byla i dalekonosná střela Limberského.

Rumuni hrozili pouze ze standardních situací, ty však gólmana Pavlíka neohrozily. Ještě před koncem první části mohl skóre otevřít po rychlém průniku Petržela, míč mu ale na poslední chvíli vypíchl jeden z vracejících se zadáků.

Gól padl až po přestávce. Trestný kop posadil Horváth přesně na hlavu Ďuriše a ten skóroval - 1:0. Zanedlouho předvedl pěknou individuální akci Berger, ale brankář jeho úmysl vystihl.

V 61. minutě se však radovali Rumuni, kteří po faulu Ševinského ve velkém vápně proměnili pokutový kop. Pak se na hřišti hodně přiostřilo, ale stav už se nezměnil. Ani těsně před koncem po akci Ďuriše, kterého ideálně uvolnil Wágner. Jeho střela však skončila jen v náručí gólmana rumunského týmu.

"Myslím si, že se nám podařilo navázat na utkání Tipsport ligy s Libercem. Galati potvrdil svoji kvalitu. První poločas byl hodně vyrovnaný a na obou stranách se bylo nač dívat," uvedl plzeňský trenér Pavel Vrba. "Ve druhém poločasu jsme šli po zásluze do vedení. Potom rozhodčí možná trošku přísně posoudil zákrok Ševinského a soupeř vyrovnal. Škoda, že jsme pak nevyužili velkou příležitost Ďuriše s Wágnerem," řekl kouč.

Dnes a zítra čekají viktoriány dva tréninkové dny. "Máme naplánovaný tréninkový blok, v pátek nás čeká další zápas," mínil Vrba. V něm Viktorii prověří ruský Nižnij Novgorod.