Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V centru Plzně je od rána dopravní kolaps, MHD má celý den zpoždění

  9:31aktualizováno  13:35
V centru Plzně nastal dnes ráno dopravní kolaps. Způsobila ho částečná uzavírka velké křižovatky u nákupního centra Plaza. Na řadě okolních křižovatek se kvůli tomu tvoří dlouhé kolony, některé linky MHD mají celý den velké zpoždění.

Kvůli odstraňování starého asfaltu v pondělí zčásti uzavřeli křižovatku u plzeňské Plazy, což způsobilo v centru města dopravní kolaps | foto: Martin Polívka, MF DNES

Dlouhodobá oprava křižovatky u Plazy vstoupila dnes do závěrečné fáze. Stavbaři odstraňují povrch silnice a nedá se kvůli tomu odbočit ze sadů Pětatřicátníků směrem na Domažlice.

Ani auta přijíždějící k Plaze od Skvrňan nemohou odbočit doleva na Prahu, stejně tak auta mířící k Plaze po průtahu směrem od Rychtářky nemohou odbočit doleva do centra.

Řadu řidičů tyto změny překvapily. Na všech okolních křižovatkách se v době ranní dopravní špičky vytvořily dlouhé kolony. "Omezení zde bude trvat i v příštích dnech. Prosíme řidiče, aby se těmto místům vyhnuli a pokud mohou, aby použili objízdné trasy," řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

Největší potíže jsou především s dopravou směrem ze Severního předměstí po Karlovarské třídě. Z vlastní zkušenosti zpravodaje iDNES.cz trvala dopoledne cesta autem z Lochotína do centra Plzně hodinu a čtvrt, normálně to lze zvládnout za 20 minut. Dlouhou dobu čekají v kolonách také auta přijíždějící k Plaze směrem od Skvrňan nebo od Malesic.

Kvůli odstraňování starého asfaltu v pondělí zčásti uzavřeli křižovatku u plzeňské Plazy, což způsobilo v centru města dopravní kolapsKvůli odstraňování starého asfaltu v pondělí zčásti uzavřeli křižovatku u plzeňské Plazy, což způsobilo v centru města dopravní kolaps

Kvůli odstraňování starého asfaltu v pondělí zčásti uzavřeli křižovatku u plzeňské Plazy, což způsobilo v centru města dopravní kolaps

Zpoždění nabraly také spoje MHD. "Největší potíže máme na Karlovarské třídě u autobusových linek číslo 33, 40 a 41. Zpoždění tam během dopoledne bylo v jednu chvíli téměř hodinu, nyní kolem 35 minut, ale nedaří se ho dále snížit," řekl ve 13 hodin Jiří Ptáček z Plzeňského městského dopravní podniku (PMDP).

Dodal, že PMDP se cestujícím omlouvá, ale zpoždění není způsobeno jeho vinou a ani nezná způsob, jak nastalou situaci řešit, protože neexistuje možnost objížďky. Podobná situace jako dnes se v době dopravních špiček proto bude zřejmě opakovat i v dalších dnech.

Částečné uzavření křižovatky u Plazy zkomplikovalo dopravu i stovky metrů daleko odtud, dlouhé kolony se tvoří od rána na Karlovarské třídě.

Částečné uzavření křižovatky u Plazy zkomplikovalo dopravu i stovky metrů daleko odtud, dlouhé kolony se tvoří od rána na Karlovarské třídě.

Potíže mají kvůli ucpané Karlovarské třídě také záchranáři. "Přeprava pacientů je obtížnější, dojezdové časy jsou delší. Bohužel pro Karlovarskou třídu existuje velmi málo objízdných řešení," řekla mluvčí záchranky Lenka Ptáčková.

Potíže potrvají zřejmě celý týden

Řidiči v centru Plzně zřejmě budou muset být trpěliví celý tento týden, na kdy je omezení u Plazy naplánováno.

Podle dopravního experta Správy veřejného statku města Plzně Ondřeje Vohradského se pokusí v sadech Pětatřicátníků potíže zmírnit úpravou dopravního značení. Bude to ale na úkor chodců. "Dlouhý přechod pro chodce u Pošty bude provizorně zrušen, aby tudy auta mohla projíždět rychleji a netvořily se kolony," řekl Vohradský.

Luděk Kejzlar z magistrátního odboru investic dodal, že oproti původním plánům nakonec křižovatka u Plazy nebude ve směru od Rychtářky zcela uzavřena. "Vždy alespoň jeden pruh zůstane průjezdný," řekl Kejzlar.

Na jiné straně Plzně dnes dopravní omezení skončilo. Na opravovanou Slovanskou třídu se vrátily tramvaje. Zároveň se dva měsíce po velké dopravní revoluci k dnešnímu dni změnily jízdní řády některých linek MHD (více o změnách čtěte zde).

Opravovaná křižovatka u Plazy

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí v Plzeňském kraji dle okresů:

Volby do Senátu

V Plzeňském kraji proběhnou volby do Senátu ve volebních obvodech 8 - Rokycany a    11 - Domažlice. Případné druhé kolo senátních voleb se bude konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Řidič cestou do práce přejel muže ležícího na silnici, byl to jeho syn

Ilustrační snímek

Rodinná tragédie se stala o víkendu u Štítova na Rokycansku. Řidič osobního vozidla v sobotu brzy ráno přejel muže...

Požádali herce o pomoc. Soudruh Plachta ale odmítl, zjistil neurochirurg

Neurochirurg a exprimátor Plzně Zdeněk Mraček skončil v září 1948 v policejní...

Věhlasný neurochirurg a porevoluční primátor Plzně Zdeněk Mraček se v roce 1948 jako osmnáctiletý student rozhodl...V Plzni hořela ubytovna. Zranilo se dvanáct lidí, včetně dvou hasičů

Plameny zachvátily ubytovnu před osmou hodinou ráno. Při požáru se zranilo...

V plzeňské čtvrti Karlov ráno vzplála ubytovna. Při požáru se zranilo celkem dvanáct lidí. Hasiči vyhlásili třetí...

Za mučení kolegyně a vynucený orální sex dostal muž pět let vězení

Okresní soud v Klatovech.

Okresní soud v Klatovech poslal na pět let do vězení Petra Janstu, který je obžalovaný, že letos v červnu znásilnil u...

Proč český hokej tápe? Žijeme tu v morální bídě, říká mladý kouč Plzně

Plzeňský trenér Ladislav Čihák po semifinálové prohře s Kometou.

V Plzni roste mladý kouč, kterému hodně věří Martin Straka. Jmenuje se Ladislav Čihák, je to spolužák Filipa Pešána z...

Další z rubriky

Požádali herce o pomoc. Soudruh Plachta ale odmítl, zjistil neurochirurg

Neurochirurg a exprimátor Plzně Zdeněk Mraček skončil v září 1948 v policejní...

Věhlasný neurochirurg a porevoluční primátor Plzně Zdeněk Mraček se v roce 1948 jako osmnáctiletý student rozhodl...

Zchátralý dům v Plzni, jehož přední část se zřítila, se celý bourá

Dům u hlavního vlakového nádraží v Plzni, jehož přední část spadla minulý...

Dům nedaleko hlavního vlakového nádraží v Plzni, jehož přední část se minulý týden v noci na čtvrtek samovolně zřítila,...

V lese u Plzně někdo vyhodil velké množství chemikálií na výrobu drog

Chemikálie na výrobu pervitinu našel houbař v lese mezi Plzní a Zálužím....

V lese mezi Plzní a Zálužím našel houbař velké množství barelů a plastových obalů s chemikáliemi. Podle kriminalistů to...

Najdete na iDNES.cz