Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V centru Plzně je od rána dopravní kolaps, MHD má celý den zpoždění

  9:31aktualizováno  13:35
V centru Plzně nastal dnes ráno dopravní kolaps. Způsobila ho částečná uzavírka velké křižovatky u nákupního centra Plaza. Na řadě okolních křižovatek se kvůli tomu tvoří dlouhé kolony, některé linky MHD mají celý den velké zpoždění.

Kvůli odstraňování starého asfaltu v pondělí zčásti uzavřeli křižovatku u plzeňské Plazy, což způsobilo v centru města dopravní kolaps | foto: Martin Polívka, MF DNES

Dlouhodobá oprava křižovatky u Plazy vstoupila dnes do závěrečné fáze. Stavbaři odstraňují povrch silnice a nedá se kvůli tomu odbočit ze sadů Pětatřicátníků směrem na Domažlice.

Ani auta přijíždějící k Plaze od Skvrňan nemohou odbočit doleva na Prahu, stejně tak auta mířící k Plaze po průtahu směrem od Rychtářky nemohou odbočit doleva do centra.

Řadu řidičů tyto změny překvapily. Na všech okolních křižovatkách se v době ranní dopravní špičky vytvořily dlouhé kolony. "Omezení zde bude trvat i v příštích dnech. Prosíme řidiče, aby se těmto místům vyhnuli a pokud mohou, aby použili objízdné trasy," řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

Největší potíže jsou především s dopravou směrem ze Severního předměstí po Karlovarské třídě. Z vlastní zkušenosti zpravodaje iDNES.cz trvala dopoledne cesta autem z Lochotína do centra Plzně hodinu a čtvrt, normálně to lze zvládnout za 20 minut. Dlouhou dobu čekají v kolonách také auta přijíždějící k Plaze směrem od Skvrňan nebo od Malesic.

Kvůli odstraňování starého asfaltu v pondělí zčásti uzavřeli křižovatku u plzeňské Plazy, což způsobilo v centru města dopravní kolapsKvůli odstraňování starého asfaltu v pondělí zčásti uzavřeli křižovatku u plzeňské Plazy, což způsobilo v centru města dopravní kolaps

Kvůli odstraňování starého asfaltu v pondělí zčásti uzavřeli křižovatku u plzeňské Plazy, což způsobilo v centru města dopravní kolaps

Zpoždění nabraly také spoje MHD. "Největší potíže máme na Karlovarské třídě u autobusových linek číslo 33, 40 a 41. Zpoždění tam během dopoledne bylo v jednu chvíli téměř hodinu, nyní kolem 35 minut, ale nedaří se ho dále snížit," řekl ve 13 hodin Jiří Ptáček z Plzeňského městského dopravní podniku (PMDP).

Dodal, že PMDP se cestujícím omlouvá, ale zpoždění není způsobeno jeho vinou a ani nezná způsob, jak nastalou situaci řešit, protože neexistuje možnost objížďky. Podobná situace jako dnes se v době dopravních špiček proto bude zřejmě opakovat i v dalších dnech.

Částečné uzavření křižovatky u Plazy zkomplikovalo dopravu i stovky metrů daleko odtud, dlouhé kolony se tvoří od rána na Karlovarské třídě.

Částečné uzavření křižovatky u Plazy zkomplikovalo dopravu i stovky metrů daleko odtud, dlouhé kolony se tvoří od rána na Karlovarské třídě.

Potíže mají kvůli ucpané Karlovarské třídě také záchranáři. "Přeprava pacientů je obtížnější, dojezdové časy jsou delší. Bohužel pro Karlovarskou třídu existuje velmi málo objízdných řešení," řekla mluvčí záchranky Lenka Ptáčková.

Potíže potrvají zřejmě celý týden

Řidiči v centru Plzně zřejmě budou muset být trpěliví celý tento týden, na kdy je omezení u Plazy naplánováno.

Podle dopravního experta Správy veřejného statku města Plzně Ondřeje Vohradského se pokusí v sadech Pětatřicátníků potíže zmírnit úpravou dopravního značení. Bude to ale na úkor chodců. "Dlouhý přechod pro chodce u Pošty bude provizorně zrušen, aby tudy auta mohla projíždět rychleji a netvořily se kolony," řekl Vohradský.

Luděk Kejzlar z magistrátního odboru investic dodal, že oproti původním plánům nakonec křižovatka u Plazy nebude ve směru od Rychtářky zcela uzavřena. "Vždy alespoň jeden pruh zůstane průjezdný," řekl Kejzlar.

Na jiné straně Plzně dnes dopravní omezení skončilo. Na opravovanou Slovanskou třídu se vrátily tramvaje. Zároveň se dva měsíce po velké dopravní revoluci k dnešnímu dni změnily jízdní řády některých linek MHD (více o změnách čtěte zde).

Opravovaná křižovatka u Plazy

Autor:Nejčtenější

Slavia klopýtla, Plzeň se vzdálila. Brnu a Baníku uniká záchrana

Liberecký brankář Václav Hladký zasahuje před slávistou Tomášem Součkem.

Plzeňští fotbalisté jsou o něco blíž k titulu v první lize, Ostrava a Brno zase pádu do druhé ligy. V 25. kole lídr...

Brno - Plzeň 1:3, hattrick Čermáka a lídr je zase o kus blíž k titulu

Musefiu Ashiru z Brna vede míč před soupeři z Plzně

První hattrick Aleše Čermáka a plzeňští fotbalisté se po nevýrazných výsledcích přiblížili k titulu. V utkání 25. kola...Plzeň, nebo Slavia? Los i náskok hrají pro lídra, euforie pro obhájce

Radost fotbalistů Plzně z vyrovnávacího gólu v utkání proti Spartě

Jedni dostali šanci, v kterou už ani nedoufali. „Myslím si, že liga ještě může být zajímavá,“ usmívá se slávistický...

Jsem zklamaný, že jsme nevyhráli, řekl Hapal. Tým chválil za druhou půli

Pavel Hapal, trenér Sparty

Byl to nejlepší výkon sparťanských fotbalistů pod jeho vedením. „Ale jsem zklamaný z výsledku,“ řekl trenér Pavel...

Rodina ubodané knihovnice z Horní Břízy stáhla žalobu na vraha i léčebnu

Policisté vedou muže (s kapucou přes hlavu), který je z vraždy knihovnice...

Rodina ubodané knihovnice z Horní Břízy na Plzeňsku stáhla civilní žalobu na Vlastislava A., který ženu před třemi...

Další z rubriky

Šumavská stezka z Hamrů na Velký Ostrý je kvůli polomům uzavřena

Stezka z Hamrů na Velký Ostrý na Šumavě musela být kvůli popadaným stromům...

Kvůli popadaným smrkům musela být uzavřena naučná stezka z Hamrů na vrch Velký Ostrý na Šumavě. Těžaři by s...

Auto převrátila třikrát přes střechu. Nedalo se ovládat, tvrdí řidička

Teprve osmnáctiletá řidička ve čtvrtek v noci havarovala mezi Tachovem a...

Osmnáctiletá řidička ve čtvrtek v noci havarovala na rovném úseku silnice mezi Tachovem a Planou. Podle ní se auto...

Brdy lákají turisty na nové trasy, cyklisté vyjedou s mobilní aplikací

Padrťské rybníky jsou údajně nejhezčím místem vrchoviny. I když leží 640 metrů...

Chráněná krajinná oblast Brdy vstoupila do třetí turistické sezony s novými trasami pro pěší. Cyklistům zatím další...

Najdete na iDNES.cz