Momentka z extraligového utkání mezi Litvínovem a Plzní.

Momentka z extraligového utkání mezi Litvínovem a Plzní. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Tvrdý náraz. Plzeň vyhořela na severu, z Litvínova si odvezla osmičku

• 0
To byl pořádný výprask. Hokejový Litvínov v nedělním 23. kole extraligy rozprášil Plzeň, Indiáni si ze severu Čech odvezli krutý debakl 2:8. Plzeň utrpěla nejtěžší porážku od 2. října 2009, tehdy odjížděla z Karlových Varů ještě s horším přídělem 0:7.

V neděli zároveň skončila její série tří vítězství v řadě a pokles na šestou pozici v tabulce. "Z počátku to přitom bylo hodně vyrovnané, šance byly na obou stranách," všiml si litvínovský brankář Petr Franěk.

Ten v 15. minutě kryl největší šanci Plzeňských. Straka uprchl v oslabení, při střele byl faulován a dostal reparát v podobě trestného střílení. Jenže ani na druhý pokus Fraňka nepřekonal.

41 vteřin před koncem úvodní části tak udeřili v přesilovce domácí. Jenáček zůstal po pasu Hujsy sám u tyče a zavěsil. "Tenhle gól nám hodně pomohl," prohlásil brankář Franěk.

Hned po přestávce se totiž prosadil Hujsa a ve 36. minutě Kubinčákova teč znamenala vedení Litvínova už 3:0.

Hledat něco pozitivního v modrobílém na včerejším večeru? Dvakrát se rozdmýchala malá naděje, že se Plzeň může vrátit zpět do zápasu. Na trefu Kubinčáka brzy v oslabení odpověděl Duda a rychlým švihem překonal Fraňka.

Jenže v pokračující pětiminutové převaze  - po vyloučení Kinradeho za faul na Hujsu - hned za dalších 21 vteřin Kubát hravě obelstil beka Růžičku a procedil puk mezi Mazancovy betony.

A ještě do konce druhé pauzy i domácí udeřili v oslabení. To pláchl Hübl a jeho bekhendová klička znamenala vedení 5:1. "Vždycky, když už jsme dali gól, tak hned další střídání přišla sprcha a odpověď Litvínova. Nedostali jsme se do tlaku," litoval útočník Jan Kovář.

Druhá "naděje"? Zkraje třetí části se Heřman prosmýkl před Fraňka a nadvakrát jej překonal. Plzeň v tu chvíli zapnula a šance měli v rychlém sledu Kratěna, Duda i Kovář. Jenže Franěk byl bezchybný.

A Litvínov si v klidu počkal na další brejk. Ve 46. minutě ujel Kubinčák a opět střelou mezi betony překonal střídajícího Svobodu. Pak ještě Severočeši přidali dva zásahy.

"I ve třetí třetině jsme to ještě chtěli zkusit, šance byly. Ale pak jsme šli dolů a dolů..." hlesl Kovář.