Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tipy na výlet: Konstantinovy Lázně jsou léčivou oázou uprostřed lesů

  13:22aktualizováno  13:22
Město Konstantinovy Lázně se nachází uprostřed lesů v jedné z ekologicky nejčistších oblastí Čech, samotné centrum městečka je pak zasazeno do přírodního lesoparku.

Konstantinovy lázně. | foto: ROP Jihozápad

Okolí je protkáno více než 450 kilometry značených cyklotras, pěších turistických tras a řadou naučných stezek. Konstantinovy Lázně činí oázou kromě přírodních krás samozřejmě také léčivé prameny, které jsou v Plzeňském kraji jediné.

K poklidné atmosféře přispívá i to, že obec s necelou tisícovkou obyvatel patří mezi nejmenší lázeňská centra České republiky. Lázně jsou zaměřeny především na komplexní diagnostiku, prevenci a léčení chorob kardiovaskulárního systému.

Kromě prohlídky samotných lázní se k výletům nabízí řada zajímavých míst v okolí. Příznivci turistiky, cyklistiky nebo nordic walkingu mohou navštívit zříceniny hradů Falknštejn, Gutštejn a Krasíkov. Adrenalinový zážitek slibuje lanový park Proud Dolní Polžice.

Konstantinovy Lázně.
Konstantinovy lázně.
Konstantinovy lázně.

Pokud vám při výletu nepřeje počasí, můžete relaxovat v novém wellness centru Konstantin. Nabídka aktivit je v Konstantinových Lázních široká – stačí si vybrat a vydat se na výlet.

Centrum Konstantinových Lázní prošlo v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí díky podpoře z evropských fondů. Regionální operační program financoval opravu přestupního terminálu autobusů, lázeňského komplexu Prusík a obecního centra Konstantinových Lázní, kde dnes naleznete informační centrum a malé muzeum hasičů.

Kašperské Hory – poklad Šumavy a nejvýše položený hrad v Čechách

Město Kašperské Hory se nachází v malebné krajině Šumavy a již samo o sobě nabízí mnoho zajímavostí. Ty se váží zejména k jeho historii - zlatokopectví, sklářství a obchodu na Zlaté stezce.

Dějiny města a celého regionu přiblíží také několik naučných tras, které provedou po okolí Kašperských Hor. Můžete se po nich vydat na krátké i náročné výlety, pěšky i na kole. Objevíte nejvýše položený hrad v Čechách - Kašperk, projdete se podél Vchynicko-tetovského plavebního kanálu, narazíte na keltská opevnění – Obří hrad a hradiště Sedlo. O životě zlatokopů a horníků se dozvíte na Stezce zlatokopů, které vás povede podél štol a Zlatého potoka.

Hrad Kašperk.
Hrad Kašperk.
Hrad Kašperk.

Návštěvu Kašperských Hor naplánujte i s ohledem na místní kulturní akce. Za vidění rozhodně stojí noční prohlídky hradu Kašperk, které se konají od 18. do 20. srpna.  Středověké časy vám o víkendu 27. – 28. srpna připomene velký rytířský turnaj a kostýmovaný průvod na počest Karla IV.

Kašperské Hory mají pro každého něco a řada místních zajímavostí na své objevení ještě čeká. Jako například skutečný poklad, který zde nalezli teprve minulý rok. Při rozsáhlé rekonstrukci náměstí Kašperských Hor, kterou finančně podpořil Regionální operační program Jihozápad, byly objeveny cenné stříbrné mince z přelomu 16. a 17. století.

Autor:


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Rychlost byla fatální. Zemřelý řidič měl na tachometru víc než 160

Tragická nehoda mezi Kralovicemi a Plasy, řidič osobního vozu srážku nepřežil.

Policisté odložili vyšetřování loňské tragické nehody, při které se osobní auto „zapíchlo“ do motoru kamionu na silnici...Událost po 75 letech. Tři ligové týmy vyhrály první čtyři zápasy

Spartan Guélor Kanga (vlevo) v souboji s teplickým Jakubem Horou.

Sparta dvanáct bodů, Slavia i Plzeň také. Fotbalová liga prožívá historickou událost, pětasedmdesát let se nestalo, aby...

VIDEO: Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Přes dva a půl metru dlouhý vryp udělal do boku auta fotbalisty Davida Limberského muž s taškou v ruce. Při činu v...

V armádě byl teprve tři roky. Na své první misi přišel Patrik o život

V kapli v Mokrouších na Plzeňsku je pod křížem pietní místo připomínající oběť...

Čtyřiadvacetiletý desátník Patrik Štěpánek z Mokroušů na Plzeňsku odjel v polovině dubna na svoji první vojenskou misi...

Další z rubriky

Domažlice čekají slavnosti a Chodrockfest. Přijedou slovenští No Name

Hudební festival Pekelný ostrov. Vystoupení skupiny Harlej.

Součástí Chodských slavností bude i letos festival Chodrockfest. Během dvou dní se o hudební nášup postarají například...

Chodsko se strojí do svátečního. Chystají se tradiční slavnosti a pouť

Chodské slavnosti v Domažlicích.

Na příliv sedmdesáti tisíc návštěvníků se připravují v Domažlicích. Tolik lidí každoročně navštíví Chodské slavnosti a...

Při slavnostech sloužil mši kardinál Duka, připomněl historii Chodů

Poutní mši u kostela na vrchu Vavřineček, která je součástí Chodských...

Tóny dudácké muziky, vůně pravých chodských koláčů, ukázky lidových řemesel. Taková byla atmosféra 64. ročníku...

Najdete na iDNES.cz