Mela před brankou Kladna při utkání v Plzni.

Mela před brankou Kladna při utkání v Plzni. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Těžká dřina přinesla dva body. Hokejisté Plzně udolali Kladno

• 0
Byla to dřina. Tvrdá dřina a dlouho to vypadalo, že užitek žádný nepřinese. Hokejová Plzeň udolala až po nájezdech v tabulce předposlední Kladno 2:1. Ale ještě v 53. minutě prohrávala, teprve šestá přesilovka jí přinesla vyrovnání.

Druhý bod zařídili Kovář s Hanzlíkem, kteří proměnili samostatné nájezdy, zatímco hostující Patera s Nedvědem proti Horčičkovi neuspěli.
"Nájezd se mi vůbec nepovedl, ale po ledě to nějak doklouzalo do branky," svěřil se útočník Jan Kovář, jemuž byla připsána rozhodující trefa.

Na brankáře Cikánka zkusil kličku do bekhendu, puk se motal pod gólmanem a společně s ním zajel za brankovou čáru. Horčička vychytal Pateru a nepřekonal ho ani veterán Jaroslav Nedvěd. Tečku za večerem tak udělal Hanzlík, který chladnokrevně zamířil mezi gólmanovy betony.

Ale dvoubodová výhra se pro Plzeň rodila hodně kostrbatě. Kladno precizně bránilo, směrem dopředu se nehnalo a čekalo na chyby domácích. Ta první přišla ve 21. minutě, kdy Straka "namazal" v přesilovce Kuchlerovi a ten jel sám na Horčičku. Brankář jeho pokus bravurně kryl.

V čase 23:03 už ale kapituloval. Bicek posunul do útočného pásma puk na Pateru a ten zakončil bekhendovou kličku střelou mezi betony plzeňského brankáře.

Domácí se trápili, ani v přesilovkách si nedokázali vytvořit vyloženou šanci. Až ve 33. minutě se sám před Cikánkem ocitl Kovář, jenže jeho pokus skončil na chráničích gólmana. Do následné dorážky Vlasáka se pak obětavě položil bránící Bělohlav.

S domácími mohlo být zle hned zkraje třetí části, kdy se sám před brankou znovu ocitl Kuchler. Ale ani tentokrát na Horčičku nevyzrál. Plzeň se dočkala v 53. minutě. Hanzlík naservíroval puk Vlasákovi a ten švihem z levého kruhu se štěstím protlačil puk za Cikánkova záda. V prodloužení mohl rozhodnout Dvořák, ale zblízka neuspěl.

Až v nájezdech Indiáni houževnatý odpor zlomili. "Ale jsme trošku zklamaní. Šancí jsme měli hodně, chtěli jsme tři body. Někdy tam prostě padne všechno, někdy nic. Doufám, že příště to bude lepší," uvedl Kovář.

Před reprezentační pauzou čeká Plzeň ještě nedělní duel na ledě poslední Mladé Boleslavi.