Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plavčíci v Klatovech střeží návštěvníky koupaliště i kvalitu vody

  19:07aktualizováno  19:07
Cílem inspektora MF DNES, který hodnotí kvalitu koupališť v Plzeňském kraji, byly tentokrát Klatovy. Město v Pošumaví se může pochlubit i dvěma bazény a brouzdalištěm. Kromě toho nabízí také několik hřišť pro nejrůznější sporty a parkoviště zdarma.

Klatovské koupaliště se nachází hned za městem, vedle krytého plaveckého bazénu směrem na Tajanov.

Areál má celkem tři bazény: brouzdaliště pro nejmenší děti, dále střední bazén s hloubkou 160 centimetrů, jehož miniatrakcí je skluzavka, a velký bazén jen pro plavce hluboký dva metry. Pro osvěžení jsou k dispozici sprchy.

Kamenný minihrad v brouzdališti pro nejmenší je už minulostí a děti si tak mohou užít jen na malé skluzavce u bazénu a další také na souši. Na chvíli je zabaví i minifontánka.

„Bohužel, dětský bazén potřebujeme zrekonstruovat, ale nedostalo se peněz na jeho opravu. Letos jsme investovali do strojovny, srdce koupaliště, díky němuž je v bazénech čistá voda,“ vysvětlil vedoucí klatovského koupaliště Karol Žák.

Velký test koupališť

„Ráda sem chodím. Hlavně kvůli našemu nejmladšímu synovi. Je tu především čistá voda a příjemné prostředí. Jen bych přivítala více vodních atrakcí, protože náš starší jedenáctiletý syn se zabaví plaváním, ale to ho po čase přestane bavit a pak se nudí. Malá skluzavka ho moc nebere,“ uvedla Alena Vopatová z Klatov.

Po celou otevírací dobu funguje na koupališti u každého bazénu plavčík. „Jsme k dispozici návštěvníkům, dohlížíme na pořádek a bezpečnost. Na starost máme i kontrolu vody, kterou provádíme každé dvě hodiny, a to včetně měření teploty,“ řekl plavčík Milan Žiak, vysokoškolák, který má službu na koupališti jako letní brigádu.

Po rozlehlém travnatém areálu, do něhož lze přijít ze dvou stran a který nabízí dostatek prostoru pro nerušené opalování, odpočinek i relaxaci, jsou rozmístěna vícemístná dřevěná lehátka.

Koupaliště Klatovy

Za poplatek si zájemci mohou půjčit slunečníky a přenosná lehátka pro jednotlivce. Sociální zařízení na koupališti bylo v době naší návštěvy čisté. Dámských záchodků je sedm, ve všech kabinkách byl toaletní papír. Na pánských toaletách je to obdobné. Na koupališti nechybí převlékárny, i ty jsou udržované a čisté.

Rychlé občerstvení nabízí stánek, kde je i posezení a příjemná obsluha. Mají tu několik druhů nealkoholických i alkoholických nápojů, míchané nápoje, také sladkosti, nanuky, ale i hamburger, párek v rohlíku a hranolky. Kamennému stánku ve dnech největšího náporu vypomáhá ještě pojízdný stánek.

Podle některých návštěvníků je ale škoda, že už nefunguje restaurace u vstupu od krytého bazénu, kam si lidé mohli zajít na oběd a případně zvolit zdravější variantu občerstvení.

Motorizovaní návštěvníci koupaliště mají k dispozici zdarma parkoviště.

Provozovatel, Technické služby města Klatovy, nechal všechny tři bazény napustit už začátkem června. Do začátku letních prázdnin se otevírací doba přizpůsobovala hlavně počasí. Od července tu otevírají ve všední dny v 10 hodin dopoledne a o víkendech v osm hodin ráno. Vždy je otevřeno až do 21 hodin. Totéž platí i pro srpen.

Hodnocení koupaliště

Inspektor MF DNES hodnotí koupaliště z několika hledisek. Známkuje jako ve škole.

  • Voda: 1
  • Služby: 1
  • Občerstvení: 1-
  • Toalety: 1
  • Atrakce: 1-
  • Parkování: 1
  • Celková známka: 1

Provozovatel koupaliště se snaží lidem zpříjemnit a zpestřit pobyt. „Ale hlavně je k nám nějak přilákat. Proto u nás návštěvníci najdou badmintonové hřiště, hřiště pro pétanque, vodní fotbal a stůl na ping-pong, kurt pro tenis, volejbal a nohejbal, asfaltové hřiště pro košíkovou, dvě písková hřiště pro plážový volejbal. Pro nejmenší je dětské hřiště s průlezkami, skluzavkou, houpačkou a pískovištěm,“ vyjmenoval Žák.

Klatovské městské koupaliště je jedním z nejlevnějších areálů v kraji. Základní celodenní vstupné činí 30 korun, děti, studenti a důchodci zaplatí dvacetikorunu. Lze pořídit i nejrůznější permanentky.

V ceně nejsou zahrnuty poplatky za pronájmy jednotlivých hřišť, či za výpůjčku lehátek a slunečníků.
Nejčtenější

Plzeň ve fotbalové lize zabrala, Brnu i Ostravě se záchrana vzdálila

Tomáš Hořava z Plzně (v zeleném) uhýbá s míčem brněnskému Milanu Lutonskému.

Plzeňští fotbalisté jsou o něco blíž k titulu v první lize, Ostrava a Brno zase pádu do druhé ligy. V 25. kole lídr...

Brno - Plzeň 1:3, hattrick Čermáka a lídr je zase o kus blíž k titulu

Musefiu Ashiru z Brna vede míč před soupeři z Plzně

První hattrick Aleše Čermáka a plzeňští fotbalisté se po nevýrazných výsledcích přiblížili k titulu. V utkání 25. kola...Plzeň, nebo Slavia? Los i náskok hrají pro lídra, euforie pro obhájce

Radost fotbalistů Plzně z vyrovnávacího gólu v utkání proti Spartě

Jedni dostali šanci, v kterou už ani nedoufali. „Myslím si, že liga ještě může být zajímavá,“ usmívá se slávistický...

Jsem zklamaný, že jsme nevyhráli, řekl Hapal. Tým chválil za druhou půli

Pavel Hapal, trenér Sparty

Byl to nejlepší výkon sparťanských fotbalistů pod jeho vedením. „Ale jsem zklamaný z výsledku,“ řekl trenér Pavel...

Rodina ubodané knihovnice z Horní Břízy stáhla žalobu na vraha i léčebnu

Policisté vedou muže (s kapucou přes hlavu), který je z vraždy knihovnice...

Rodina ubodané knihovnice z Horní Břízy na Plzeňsku stáhla civilní žalobu na Vlastislava A., který ženu před třemi...

Další z rubriky

Děti do 15 let a důchodci by měli mít MHD zdarma, míní primátor Plzně

Poslední jízda trolejbusu Škoda 15Tr plzeňskými ulicemi.

Plzeňští radní zvažují rozšířit okruh lidí, kteří by městskou hromadnou dopravou cestovali zadarmo. Mělo by se jednat o...

Stavba druhé etapy západního okruhu Plzně může začít v příštím roce

Nově otevřená první část západního okruhu v Plzni.

Příprava stavby druhé etapy západního silničního okruhu Plzně se dostala do finále. Město a kraj se dohodly na zadání...

Policista údajně navedl podřízeného ke zfalšování spisu, stíhá ho GIBS

(ilustrační snímek)

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá šéfa přestupkové agendy policejního ředitelství Plzeň-venkov za zneužití...

Najdete na iDNES.cz