Straka přihrává, Vlasák pálí. Plzeň je na nohou, Slavia na kolenou

8:27aktualizováno  8:27
Čas 58:56 - útočník Vlasák po přiťuknutí Straky pálí do odkryté části branky a vzápětí v divokém gestu peláší ke střídačce, kde se spoluhráči slaví vítěznou branku. Hokejisté Plzně ve čtvrtek v samotném závěru přetlačili pražskou Slavii, soupeře zdolali potřetí v sezoně a po výhře 4:3 brali tři body.

Hokejisté Plzně v retrodresech. Zleva Jakub Jeřábek, Tomáš Vlasák a Martin Straka. | foto: ČTK

"Chtěli jsme vyhrát, už kvůli lidem. A když se to povede minutu před koncem, je radost o to větší," svěřil se Tomáš Vlasák.

Byla to však pořádná "šichta". Přitom více než šest tisíc fanoušků už ve 22. minutě spustilo vítězné chorály. To když Mrňa naskočil z trestné lavice, zpracoval dlouhý pas a propálil Kopřivu. Plzeň v té chvíli vedla 2:0. "Ale pak jsme se moc uspokojili a pustili soupeře zpět do hry," mínil asistent HC Plzeň 1929 Milan Razým.

Ještě ve druhé části totiž Slavia srovnala krok. Vždy po důrazných akcích před brankou. Gól na 2:2 zaznamenal veterán Alinč po dravém průniku Vondrky. A ve 45. minutě to s Indiány vypadalo ještě hůř. Kadlec si v útočném pásmu počkal na ideální chvíli a švihem překonal Svobodu. "Tušil jsem, že vystřelí, ale udělal to precizně. Počkal si, až bude skrytý a vypálil," uznal gólman Adam Svoboda.

Ve vyhroceném závěru však domácí dokázali zápas ještě přetočit. V 50. minutě pálil Vlasák v přesilovce, netradičně "golfákem", jen do tyče. Ale vzápětí předvedla skvělý "ťukes" druhá formace a Pletka zblízka vyrovnal. "Byla to ode mě hrozná rána," usmíval se Vlasák. "Ale hlavně, že to pak skvěle sehráli kluci po nás."

To ještě netušil, že pár vteřin před koncem rozhodne. Slávista Valach při střele zlomil hůl a Stránský uháněl sám na Kopřivu. Ten mu skvělým vyjetím zabránil v zakončení, jenže odražený puk Straka bleskově poslal mezi kruhy a Vlasák pohotově zavěsil - 4:3.

Plzeň bodovala podeváté v řadě! "A vzhledem k počtu šancí si myslím, že vyhrál lepší tým," prohlásil kouč Razým.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zamyšlený trenér Sparty Andrea Stramaccioni
Chybí mi respekt ke Spartě i k Rosickému, kritizoval Stramaccioni

Jeho tým zase neuspěl, on mluvil klidně, bez emocí, jak je u něj zvykem. Ale při otázce na kontroverzní momenty zápasu se trenér sparťanských fotbalistů Andrea...  celý článek

Plzeňský trenér Pavel Vrba si po utkání na Spartě užívá oslavy s fanoušky.
Zvoní Plzeň i veteráni Rosický s Barošem. Deset událostí fotbalové ligy

Měla být jiná, nevšední, mimořádná, průlomová díky známým jménům, která přilákala. Fotbalová liga má za sebou první třetinu. Deset kol ukázalo, jak se některé...  celý článek

Martin Zeman (uprostřed) a jeho plzeňští spoluhráči tleskají věrným fanouškům.
Po dvou letech pro výhru venku. Letíme pro tři body, zní z Plzně

Už jedenáct zápasů po sobě fotbalisté Viktorie Plzeň v evropských pohárech nezvítězili na hřišti soupeře. Teď mají velkou šanci – ve třetím utkání základních...  celý článek