Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Penzista hledal lásku přes internet, žena teď od něj chce 800 tisíc

  15:32aktualizováno  15:32
Obžalobě ze statisícového podvodu se směnkami čelí před soudem Stanislava Šůsová ze Stříbra na Tachovsku. Podle spisu chtěla ožebračit penzistu z Plzně, kterého žádala, aby na ni přepsal půl domu. Tvrdí, že muži půjčila 800 tisíc korun. Podle žalobce mu ale směnky podstrčila.

Obžalovaná Stanislava Šůsová u soudu. | foto: Petr Ježek, MF DNES

"Od první schůzky požadovala peníze, pak nastěhování do domu poškozeného a přepsání poloviny nemovitosti. Muž jí nevědomky podepsal dvě směnky, každou na 400 tisíc korun," zaznělo v obžalobě, kterou u soudu v Plzni přednesl státní zástupce Libor Řeřicha.

Výplatu peněz z obou směnek osmatřicetiletá žena vzápětí zažalovala u soudu. Minimálně u jedné směnky soud rozhodl v její prospěch. Senior se proti tomu odvolal, ale pravomocné rozhodnutí ještě nepadlo.

Stanislava Šůsová, s níž se penzista seznámil přes inzerát, obvinění odmítá.

"On kontaktoval mě, že potřebuje půjčit peníze na rekonstrukci nemovitosti. Měli jsme asi tři schůzky. Peníze jsem mu vezla v obálkách. Cestou na předání jsem koupila v papírnictví formulář na směnky. Před ním jsem přepočítala 400 tisíc, on podepsal směnku a sám do ní vyplnil jméno, příjmení, rodné číslo, bydliště. To samé bylo i u druhé obálky a druhé směnky. U předání byl manžel," prohlásila u soudu Šůsová.

Podle ní není nic divného na tom, že půjčovala statisíce, přestože v té době už s manželem čelila exekucím.

Podepsal jsem, že koupím boty a kapesníky, říká senior

Poškozený senior si ale stojí za tím, co je popsáno v obžalobě. "Představila se jako slečna Kateřina a na první schůzce řekla, že chce půjčit pět, pak deset tisíc korun. Chtěla se ke mně nastěhovat a abych na ni přepsal půlku domu v Plzni, že si ho upraví podle svého. Podepsal jsem jen papír, že jí koupím boty a kapesníky. Chtěla to. Hned si ho dala do desek. To bylo v roce 2009. V únoru 2010 jsem najednou dostal ze soudu platební příkaz, že mám do tří dnů zaplatit 400 tisíc korun," vypověděl penzista s tím, že tehdy kontaktoval právníka. Záhy pak obdržel rozhodnutí, že má zaplatit dalších 400 tisíc korun.

"Až u soudu, když jsem se podíval do spisu, jsem zjistil, že mám platit nějaké mě neznámé Stanislavě Šůsové. Jel jsem za ní do Stříbra, podařilo se mi zjistit telefonní číslo. Telefon zvedl muž. Když jsem začal mluvit o směnkách, vyhrožoval mi. Dostal jsem strach," prohlásil senior.

U soudu ale ženu bezpečně poznal a potvrdil, že obžalovaná Stanislava Šusová se mu při seznámení představila jako Kateřina.

Od nájemníka požaduje žena 250 tisíc korun

Souzená žena se ale bránila. "Všechno je vymyšlené. Půjčila jsem mu 800 tisíc bez úroku, nedostala jsem zpět ani korunu," prohlásila.

Podobný problém s obžalovanou ženou ale má i muž, který od ní měl pronajatý byt a přišel k soudu jako svědek.

"Podepisoval jsem jí dluh na nájmu asi 12 tisíc korun. Počítal jsem, že se to strhne ze složené kauce. Jenže pak jsem dostal rozhodnutí soudu, že jí dlužím 250 tisíc. Já žádnou směnku nepodepisoval, jenom nějaký bílý papír. Navíc na směnce, kterou jsem po oznámení viděl na policii, nesedělo třeba číslo mého občanského průkazu," řekl svědek.

"Ty peníze jsem mu půjčila na koupi bytu. Dodnes je od něj nemám zpátky," ohradila se obžalovaná a i toto svědectví označila za lež.

Soud bude pokračovat výslechy dalších svědků. Ženě hrozí až osm let vězení.

Autor:


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Slavia i Sparta poprvé ztratily, zato Plzeň zůstává stoprocentní

Příbramský brankář Milan Švenger se marně natahuje po míči.

Slavia už po porážce s Jabloncem není bez zaváhání, stejně tak Sparta, která remizovala s Příbramí. Fotbalisté Plzně...Liga paradoxů. Lídr se nelíbí, na Spartě je „drzá“ i stará garda

Trenér Plzně Pavel Vrba sleduje hru svých svěřenců.

Plzeňští fotbalisté jako jediní z ligy vyhráli všech pět utkání v novém ročníku, ale jejich hra nemůže těšit ani jejich...

Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

VIDEO: Lidé se rozloučili s Patrikem Štěpánkem, nejmladší obětí z Afghánistánu

Pohřeb vojáka Patrika Štěpánka, který se společně s dalšími dvěma českými...

V kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni se lidé rozloučili se čtyřiadvacetiletým vojákem Patrikem...

Další z rubriky

Poslední výluka před nádražím v Plzni, přestavba mostů spěje do finále

Přestavba železničních mostů a silnice pod nimi u hlavního vlakového nádraží v...

Před hlavním vlakovým nádražím v Plzni, kde probíhá přestavba železničních mostů a silnice pod nimi, začne zítra...

MHD v Plzni má jeden klimatizovaný vůz, během pěti let přibudou další

Situace na křižovatce u Synagogy, kam vjíždějí auta na zelenou, ale cestu jim blokuje pomalu jedoucí odbodočující tramvaj.

Cestující veřejnou dopravou v Plzni se zřejmě časem dočkají klimatizovaných vozů. Po západočeské metropoli v současných...

Motorkář z Blovic brázdí čtvrtý měsíc Ameriku, medvědy už přehlíží

Pavel Pondělík s motorkou v kanadském parku Banff

Trávit každoročně dovolenou na stejném místě? Pro Pavla Pondělíka z jižního Plzeňska je takový scénář noční můrou....

Advantage Consulting, s.r.o.
HTML/JAVASCRIPT DEVELOPER (30 - 45 000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz