Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Silničáři využijí prázdniny k opravám, počítejte s objížďkami

  14:31aktualizováno  14:31
Správci silnic v Plzeňském kraji využijí prázdniny k opravám nejvážněji poškozených úseků. Přednost dostávají nejrušnější silnice a místa, kde je dotčena veřejná doprava. Řidiči musí počítat s řadou částečných i úplných uzavírek.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Michal Klíma, MAFRA

"Některé silnice jsme už opravili, některé jsme nechali až na prázdniny, kdy už nejezdí děti do škol. Pokud to jde, snažíme se co nejvíce dělat částečné uzavírky," říká omezení šéf krajské správy a údržby silnic Stanislav Liška.

Pokud silničáři mají peníze na pokládání kompletního nového asfaltového koberce, často je na opravovaný úsek úplný zákaz vjezdu. "Jestliže je šířka silnice do sedmi metrů, snažíme se dělat povrch najednou bez středové spáry," řekl Liška.

Když správci komunikací udělají vozovku bez středové spáry, jednolitý povrch vydrží více. Pokud je uprostřed silnice spára zalitá asfaltovou hmotou, právě v ní se trhliny objevují nejdříve.

Šéfová severoplzeňských silničářů Jana Kašparová říká, že poničené můstky pro vodu pod komunikacemi opravují za částečného zachování provozu. "Propustky jsou jedna z věcí, které se musí bezpodmínečně opravit. Kdybychom na nich chtěli šetřit, spadly by. Pak by ale silnice musely být úplně uzavřeny," dodává Kašparová.

Nové stavby: Obchvaty Všerub a Klatov

Na severním Plzeňsku vzniká jedna z mála nových silnic v kraji. Je to obchvat Všerub. Po jeho dokončení vznikne úplně nová a mnohem bezpečnější křižovatka silnice kolem Všerub a výpadovky na Karlovy Vary. Stávající křižovatka na Nové Hospodě je místem častých a těžkých havárií. Druhou nově budovanou komunikací je pokračování obchvatu Klatov od Tajanova směrem na Plzeň.

Na Rokycansku komplikují řidičům nejvíc život uzavírky spojené s budováním nového železničního koridoru. Od Zbirohu do Rokycan je kvůli tomu šest částečných nebo úplných uzavírek.

"Z dalších akcí jsme už ukončili opravu povrchu mezi Smědčicemi – Sedleckem, což je silnice od Chrástu do Břas, od poloviny července budeme rekonstruovat povrch vozovky mezi Pavlovskem a Dobřívem. Jsou to ještě následky zimy," doplňuje další silnici připravenou k opravě šéf rokycanských silničářů Radomír Mrkvan.

Krajskou metropoli potrápí opravy tramvajových tratí

V samotné Plzni budou o prázdninách nejvíc komplikovat řidičům život opravy tramvajových tratí. Už jsou vytrhané koleje v křižovatce U Duhy na Slovanech, kde se potkává Koterovská a Sladkovského třída, kvůli opravě kanalizace hrozí částečná, možná i úplná uzavírka na Karlovarské třídě do centra mezi křižovatkou s alejí Svobody a odbočkou na Vinice.

Navíc v průběhu prázdnin stavaři kompletně upravují kolejiště na Karlovarské třídě od ulice Boženy Němcové až k odbočce na Karlovy Vary. Od 25. července ještě rozkopou výpadovku na České Budějovice, protože na náměstí Milady Horákové budou také měnit tramvajové koleje.

Autor:


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Rychlost byla fatální. Zemřelý řidič měl na tachometru víc než 160

Tragická nehoda mezi Kralovicemi a Plasy, řidič osobního vozu srážku nepřežil.

Policisté odložili vyšetřování loňské tragické nehody, při které se osobní auto „zapíchlo“ do motoru kamionu na silnici...Událost po 75 letech. Tři ligové týmy vyhrály první čtyři zápasy

Spartan Guélor Kanga (vlevo) v souboji s teplickým Jakubem Horou.

Sparta dvanáct bodů, Slavia i Plzeň také. Fotbalová liga prožívá historickou událost, pětasedmdesát let se nestalo, aby...

VIDEO: Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Přes dva a půl metru dlouhý vryp udělal do boku auta fotbalisty Davida Limberského muž s taškou v ruce. Při činu v...

V armádě byl teprve tři roky. Na své první misi přišel Patrik o život

V kapli v Mokrouších na Plzeňsku je pod křížem pietní místo připomínající oběť...

Čtyřiadvacetiletý desátník Patrik Štěpánek z Mokroušů na Plzeňsku odjel v polovině dubna na svoji první vojenskou misi...

Další z rubriky

Účetní zpronevěřila dobrovolným hasičům statisíce, peníze půjčila dívce

Renata Vidršperková se svým obhájcem u soudu. (15. srpna 2018)

Tři roky bude v podmínce dobrovolná hasička z jižního Plzeňska Renata Vídršperková, která hasičům zpronevěřila téměř...

Při slavnostech sloužil mši kardinál Duka, připomněl historii Chodů

Poutní mši u kostela na vrchu Vavřineček, která je součástí Chodských...

Tóny dudácké muziky, vůně pravých chodských koláčů, ukázky lidových řemesel. Taková byla atmosféra 64. ročníku...

Nejmladší ze zabitých vojáků Patrik Štěpánek bude mít pohřeb v Plzni

Desátník Patrik Štěpánek z 42. mechanizovaného praporu v Táboře zahynul při...

V pátek po poledni se v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni uskuteční pohřeb čtyřiadvacetiletého...

Najdete na iDNES.cz