Z jednoho ze zápasů FC Chomutov.

Z jednoho ze zápasů FC Chomutov. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Rezerva plzeňské Viktorie vstoupila do jara výhrou nad Chomutovem

• 0
Den po vítězném utkání prvoligového áčka s pražskou Spartou se radovala ze zisku tří bodů i rezerva Viktorie Plzeň. V úvodním jarním kole ČFL porazila na hřišti v Luční ulici FC Chomutov 2:1. Soupeři tak oplatila podzimní porážku (2:5).

Mladí viktoriáni měli tentokrát impozantní vstup do zápasu. Hned ve druhé minutě se po rohovém kopu Hrošovského v šestnáctce nejlépe zorientoval Mandula a střelou přes hlavu poslal svůj tým do vedení - 1:0.

Rychle inkasovaná branka Chomutovem evidentně otřásla a domácí naopak povzbudila k větší aktivitě. Béčko Viktorie kombinační hrou přehrávalo soupeře, kterého několikrát podržel brankář Zaťko.

Ale po dalších deseti minutách přece jen kapituloval podruhé. Po individuální akci se prosadil Štípek - 2:0.

Dvoubrankové vedení jako by domácí tým trochu uspokojilo a hosté se začali osmělovat. Výsledkem jejich snahy ale byly jenom dvě střely ze střední vzdálenosti.

Naopak zvýšit mohl ve 27. minutě Štípek, ale rozhodčí Vljasuk zákrok brankáře Zaťka neposoudil jako nedovolený. Bez gólového efektu skončila i akce po ose Štípek –Mandula.

"V prvním poločase jsme předvedli nadstandardní výkon," říkal po utkání asistent trenéra Martin Lepeška. "Klidně jsme mohli vést 4:0," doplnil. Jenže některé šance zůstaly nevyužité, a to se mohlo domácímu týmu po přestávce vymstít.

V úvodu druhé půle měli štěstí, když Smola orazítkoval jen břevno plzeňské branky. Potom znovu převzali iniciativu na svoje kopačky domácí. V 53. minutě pálil Štefl z hranice šestnáctky nad branku.

Hostům přinesla naději 76. minuta, v níž Hyneš nekompromisně prostřelil brankáře Houdka – 2:1. V závěrečné čtvrthodině si hosté vynutili tlak, ale k vážnějšímu ohrožení plzeňské branky se nedostali.

Naopak to byli domácí, kdo měl několik nebezpečných situací, ale chybělo přesnější zakončení. Zápas tak skončil spravedlivou výhrou plzeňských fotbalistů.

"Do utkání jsme chtěli vstoupit s ofenzivní taktikou, což se nám podařilo, ale druhý poločas už nebyl z naší strany až tak dobrý," uvědomoval si asistent trenéra.

"Po inkasované brance jsme navíc znervózněli a dali soupeři více prostoru. Pozornou obranou jsme jej však nepustili do dalších vážnějších příležitostí," oddechl si Martin Lepeška, který byl spokojen se ziskem tří bodů. V příštím kole hraje béčko Viktorie na hřišti Králova Dvora.