Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lochotínský bazén opraví i venkovní část, chce nalákat maminky s dětmi

  12:07aktualizováno  12:07
Loni v lednu se bazén na Lochotíně otevřel naplno veřejnosti. Za rok ho navštívilo na 115 tisíc plavců, provozovatel chce návštěvnost ale ještě navýšit. Snaží se přitáhnout hlavně rodiče s dětmi. Pomoci tomu má plánovaná rekonstrukce vnitřního i venkovního bazénu či otevření druhé sauny.

Plavecký bazén v Plzni na Lochotíně. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

"Voda ve vnitřním bazénu na Lochotíně má o dva stupně vyšší teplotu než na Slovanech, kde je 26,7 stupně. Ačkoliv se to nezdá, je to poměrně velký rozdíl," uvedl ředitel obou bazénů a zároveň předseda plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň Tomáš Kotora. Klub oba bazény spravuje už déle než rok.

Podle ředitele má tento krok nalákat na Lochotín ve větší míře maminky s dětmi. "Na Slovanech je jim pocitově zima," vysvětluje dál Kotora. Lochotínský bazén pořádá také kurzy plavání pro děti, mimo jiné plavání pro kojence od věku tří měsíců.

Na začátku března přibude k pánské sauně i dámská a od léta se navíc mohou návštěvníci těšit na další vylepšení. V červenci se vnitřní bazén zavře a zrekonstruuje se jeho vana.

"Když jsme jej převzali, byl vnitřek rezavý," uvědomuje si jeden z nedostatků Kotora. Podle něj se při opravě původní kovový podklad pokryje slabou plastovou vrstvou, která v budoucnu korozi zabrání. Náklady ve výši jednoho až dvou milionů uhradí magistrát.

Úpravy budou stát 10 milionů, město zažádá o dotace

A přichystány jsou i další novinky. "Rádi bychom ještě během letošní sezony znovu otevřeli venkovní bazén," nastínil Kotora. Na začátku budou nutné terénní úpravy, v současné době je totiž zastíněn tújemi a není téměř vidět.

Vana bazénu bude upravena podobným způsobem jako u toho vnitřního, navíc se však vylije betonem a upraví se její hloubka. Ta se bude postupně svažovat od 0,9 do 1,1 metru. "Postaví se také dětské brouzdaliště a další atrakce, například skluzavka," sdělil Tomáš Kotora. Kromě toho se opraví veškeré zázemí pro venkovní bazén - šatny, sprchy, toalety.

Celkové náklady se odhadují zhruba na 10 milionů korun. Město Plzeň již požádalo o dotaci z programu ROP Jihozápad, která může činit až 85 procent uznatelných výdajů. Městský obvod Plzeň 1 se bude na rekonstrukci podílet částkou přesahující 1,5 milionu korun.

O otevření se chce obvod zasadit i v případě, že se nepodaří dotaci získat. "Uděláme maximum pro to, aby tam venkovní bazén byl," slíbil starosta obvodu Miroslav Brabec. Všechny náklady by podle něj obvod neplatil, pokusil by se je ale sehnat jinde.

Brabec je přesvědčen, že Lochotín s padesáti tisíci obyvateli si zaslouží vnitřní, ale i venkovní bazén. A i on vítá otevření lochotínského areálu. Když měla bazén ve správě Západočeská univerzita, byl otevřen jen několik hodin týdně, od loňského ledna jede naplno. Ve všední dny otevírá v 6 a zavírá až ve 22 hodin.



Nejčtenější

Liga paradoxů. Lídr se nelíbí, na Spartě je „drzá“ i stará garda

Trenér Plzně Pavel Vrba sleduje hru svých svěřenců.

Plzeňští fotbalisté jako jediní z ligy vyhráli všech pět utkání v novém ročníku, ale jejich hra nemůže těšit ani jejich...

Slavia i Sparta poprvé ztratily, zato Plzeň zůstává stoprocentní

Příbramský brankář Milan Švenger se marně natahuje po míči.

Slavia už po porážce s Jabloncem není bez zaváhání, stejně tak Sparta, která remizovala s Příbramí. Fotbalisté Plzně...



Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

VIDEO: Lidé se rozloučili s Patrikem Štěpánkem, nejmladší obětí z Afghánistánu

Pohřeb vojáka Patrika Štěpánka, který se společně s dalšími dvěma českými...

V kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni se lidé rozloučili se čtyřiadvacetiletým vojákem Patrikem...

Muže na hrázi rybníka u Plzně zřejmě pokousal bobr, případ řeší policie

Ochránci přírody odchytávali bobra evropského, který vlezl na zahradu v Klabavě...

Čtyřiapadesátiletý muž v pondělí k večeru řekl záchranářům, že ho pokousal bobr u Drahotínského rybníka poblíž Zruče na...

Další z rubriky

Designérka bydlela kvůli tvorbě v hospicu, navrhla pro něj i ponožky

Designérka Eva Chmelová (15. srpna 2018)

Eva Chmelová se vrhá do věcí po hlavě. Když měla zkrášlit interiér plzeňského Hospice sv. Lazara, na čtyři měsíce se do...

Po odporu lidí se mírní plán kácení stromů na Jiráskově náměstí v Plzni

Vizualizace plánované obnovy Jiráskova náměstí v Plzni

Méně pokácených stromů, větší plocha trávníku a víc nově vysazených stromů. To je podstata nově upraveného plánu pro...

Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

Najdete na iDNES.cz