Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přivaděč dálnice D5 z Plzně směrem na Domažlice je širší a bezpečnější

  10:44aktualizováno  10:44
Na okraji Plzně je pro motoristy nově rozšířený přivaděč dálnice D5 od Plzně na Rozvadov. Silničáři nově zprovoznili 1100 metrů dlouhý úsek mezi Novou Hospodou a motorestem Zátiší, který byl dosud jen klasickou dvouproudou silnicí.

Nově rozšířený přivaděč dálnice D5 směrem z Plzně na Domažlice. | foto: Daniel Beran, MAFRA

Jízda po novém širším úseku přivaděče ale pro řadu řidičů znamená automaticky sešlápnutí plynu až na podlahu. "Na tom kilometru mě předjelo snad deset aut, a to jsem si hlídal devadesátku na tachometru," popsal řidič Jiří Karas.

Podle krajského inženýra dopravní policie Jaroslava Mecla je na přivaděči maximálně povolenou rychlostí stále jen devadesátka. Do konce letošního roku se tenhle přivaděč prodlouží o dalších zhruba 800 metrů čtyřproudové silnice. Ocení to hlavně obyvatelé Nové Hospody.

Zatím všechna auta z centra Plzně k dálnici D5 na Rozvadov nebo po výpadovce na Domažlice musí jezdit po silnici mezi rodinnými domy. Dotažením přivaděče až k velkému kruhovému objezdu u Makra vznikne obchvat Nové Hospody.

ŘSD změří hluk a případně upraví protihlukové stěny

"V současné době tam firma ukládá do země kabel pro elektrické vedení o napětí 110 tisíc voltů. Až i na tento poslední úsek přivaděče vyjedou auta, začneme měřit hluk, abychom případně upravili protihlukové stěny," vysvětlil šéf plzeňského zastoupení Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák.

Inženýr dopravní policie Jaroslav Mecl naznačil, že až bude přivaděč dokončen až ke kruhovému objezdu, policisté nebudou proti tomu, aby se dopravní značka označující konec Plzně objevila už kousek za kruhovým objezdem.

To znamená, že po vyjetí z kruhového objezdu a minutí značky označující konec Plzně už budete moci jet směrem k dálnici devadesátkou. Cesta městem tak bude zhruba o kilometr kratší, protože v současné době končí Plzeň pro motoristy v místě, kde se stávající silnice na konci zástavby rodinných domků připojuje na dálniční přivaděč.

Červené značky vymezují nově rozšířený úsek přivaděče. Letos na podzim by se měl prodloužit až ke kruhovému objezdu u Makra (zelená značka).

Červené značky vymezují nově rozšířený úsek přivaděče. Letos na podzim by se měl prodloužit až ke kruhovému objezdu u Makra (zelená značka).

Autor:


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Slavia i Sparta poprvé ztratily, zato Plzeň zůstává stoprocentní

Příbramský brankář Milan Švenger se marně natahuje po míči.

Slavia už po porážce s Jabloncem není bez zaváhání, stejně tak Sparta, která remizovala s Příbramí. Fotbalisté Plzně...Liga paradoxů. Lídr se nelíbí, na Spartě je „drzá“ i stará garda

Trenér Plzně Pavel Vrba sleduje hru svých svěřenců.

Plzeňští fotbalisté jako jediní z ligy vyhráli všech pět utkání v novém ročníku, ale jejich hra nemůže těšit ani jejich...

Událost po 75 letech. Tři ligové týmy vyhrály první čtyři zápasy

Spartan Guélor Kanga (vlevo) v souboji s teplickým Jakubem Horou.

Sparta dvanáct bodů, Slavia i Plzeň také. Fotbalová liga prožívá historickou událost, pětasedmdesát let se nestalo, aby...

Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

Další z rubriky

Plzeň umístí do ulic další radary, zaplatí je i z pokut za rychlou jízdu

Měření rychlosti na Jižní spojce v Praze. Ilustrační foto

V posledních dnech letních prázdnin spustí město Plzeň další úsekové měření rychlosti automobilů. Do konce letošního...

Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

VIDEO: Lidé se rozloučili s Patrikem Štěpánkem, nejmladší obětí z Afghánistánu

Pohřeb vojáka Patrika Štěpánka, který se společně s dalšími dvěma českými...

V kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni se lidé rozloučili se čtyřiadvacetiletým vojákem Patrikem...

Adecco spol. s r.o.
Zásobovač montážních linek a skladu

Adecco spol. s r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 22 500 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz