Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie odložila vyšetřování žhářského útoku na dům, kde sídlí exekutorka

  17:41aktualizováno  17:41
Čtyři měsíce se daří unikat před spravedlností žhářům, kteří se pokusili zapálit dům exekutorky v Plzni. Policie případ jako neobjasněný odložila.

Ohněm a kouřem poškozený dům Exekutorského úřadu v Plzni. | foto: Petr Ježek, MF DNES

Bezvýsledné je pátrání policistů po pyromanech, kteří se koncem června pokusili v Plzni zapálit dům s kancelářemi exekutorky Jitky Wolfové.

„Případ jsme odložili. Nepodařilo se ustanovit konkrétní osobu pachatele,“ řekla nyní plzeňská policejní mluvčí Hana Štefflová.

Exekutorská komora uvedla, že ve věci zvažuje další právní kroky. „Útok byl neakceptovatelným agresivním zásahem do činnosti státu v oblasti vymáhání práva a vykonávání spravedlnosti. Ať už čin spáchal kdokoliv, jednalo se o nebezpečný žhářský útok, při kterém vznikly velké škody na majetku. Jen shodou náhod nikdo neutrpěl zranění. Jsme nadále připraveni poskytovat policii součinnost tak, aby byl pachatel označen a obžalován,“ uvedla mluvčí komory Petra Báčová. 

Dům jen kousek od Mikulášského náměstí se stal cílem žhářů v noci na 27. června. Podle dostupných informací kolem půlnoci na několika místech před dveřmi a pod okny zapálili ohně.

Než na místo dorazili policisté a hasiči, plameny a černý kouř poškodily dveře, okna a fasádu. Žár poničil i několik popelnic a plastové části u zaparkovaného auta. Škoda přesáhla 100 tisíc korun.

„Můžeme potvrdit, že oheň byl úmyslně založený,“ uvedla několik ho hodin po požáru policejní mluvčí. Na případu začala dělat kriminální policie.

Exekutorka, která byla dříve členkou předsednictva exekutorského komory, ani její lidé, se tehdy k případu nevyjádřili. Jediné prohlášení bylo z úst mluvčí exekutorské komory Báčové. „Nevzpomínám si, že bychom měli kdekoli v republice pokus o zapálení exekutorského úřadu,“ uvedla Petra Báčová.

Nadávky a výhrůžky ze strany dlužníků jsou podle exekutorů nebo soudních vykonavatelů součástí téměř každého sepisování majetku i jeho odvozu. Ale aby se někdo pokusil podpálit přímo exekutorský úřad, to je věc zcela výjimečná.

Včas uhašený požár provoz exekutorského úřadu nenarušil, budova je už opravená.

Pokud by policisté i po oficiálním odložení případu vypátrali pyromany, kromě náhrady škody by byli ohroženi i ročním pobytem ve vězení za poškozování cizí věci.

Autor:


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Rychlost byla fatální. Zemřelý řidič měl na tachometru víc než 160

Tragická nehoda mezi Kralovicemi a Plasy, řidič osobního vozu srážku nepřežil.

Policisté odložili vyšetřování loňské tragické nehody, při které se osobní auto „zapíchlo“ do motoru kamionu na silnici...Událost po 75 letech. Tři ligové týmy vyhrály první čtyři zápasy

Spartan Guélor Kanga (vlevo) v souboji s teplickým Jakubem Horou.

Sparta dvanáct bodů, Slavia i Plzeň také. Fotbalová liga prožívá historickou událost, pětasedmdesát let se nestalo, aby...

VIDEO: Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Přes dva a půl metru dlouhý vryp udělal do boku auta fotbalisty Davida Limberského muž s taškou v ruce. Při činu v...

V armádě byl teprve tři roky. Na své první misi přišel Patrik o život

V kapli v Mokrouších na Plzeňsku je pod křížem pietní místo připomínající oběť...

Čtyřiadvacetiletý desátník Patrik Štěpánek z Mokroušů na Plzeňsku odjel v polovině dubna na svoji první vojenskou misi...

Další z rubriky

Plzeňský hejtman Bernard má problém, nepodal včas majetkové přiznání

Josef Bernard přichází do sídla krajské ČSSD v Houškově ulici v Plzni na...

Do konfliktu se zákonem o střetu zájmů se dostal hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Do poloviny roku totiž...

Sucho ohrožuje nově vysázené stromy, starým se zase lámou celé větve

Lobezský park v Plzni před revitalizací. (17. října 2016)

Mladé nedávno zasazené stromy jsou v Plzni v důsledku letošního horkého a suchého léta nejohroženější součástí městské...

Po 42 letech v čele Dobříče na Plzeňsku starosta už kandidovat nebude

Končící starosta Dobříče na Plzeňsku Václav Lomička (9. srpna 2018)

Starosta rekordman se loučí s funkcí. „Domnívám se, že 42 let je dostatečně dlouhé období,“ říká Václav Lomička z...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!

Najdete na iDNES.cz