Plzeňský trenér Marian Jelínek | foto: Jaromír Pech, MAFRA

Plzenští indiáni načínají třetí čtvrtinu ligy. Najdou recept na Málka?

• 4
Hokejisté Plzně hostí v neděli hostí Vítkovice. Trenérovi Marianu Jelínkovi bude chybět kromě Kaberleho, Frolla a Vykoukala nově také Martin Heřman, který včera ulehl s virózou.

Začínáme znovu! Hokejisté HC Plzeň 1929 načínají třetí čtvrtinu letošního extraligového ročníku. S nohama pevně na zemi.

"Začínáme od nuly, nemáme ještě ani jeden bod," říká trenér plzeňských hokejistů Marian Jelínek před zítřejším střetnutím s Vítkovicemi.

Ve dvou předešlých čtvrtinách zatím jeho svěřenci nasbírali 47 bodů a okupují čtvrtou příčku extraligové tabulky. Vítkovice, loňský finalista celé soutěže, jsou osmé a na Indiány ztrácí 8 bodů. Celek ze severní Moravy začal třetí část nejvyšší hokejové soutěže už včera na domácím ledě s Pardubicemi.

"Náš nedělní soupeř hrál v loňské sezóně finále extraligy s Třincem, na vítězství ale nedosáhl. Letošní sezónu nezačal v loňském stylu a jeho hra je trochu rozpačitější," hodnotí prozatímní výkony soupeře Marian Jelínek. "To ale nic neznamená, protože má ve svém středu několik zkušených hokejistů a výborného Romana Málka v brance," dodává Marian Jelínek.

Podle plzeňského kouče nic neznamená ani náskok jeho svěřenců před nedělním soupeřem. "Tabulka extraligy je tak vyrovnaná, že ztráta dvou utkání, nebo naopak jejich zisk znamená pád nebo posun o několik míst," říká Jelínek.

Ve vítkovickém celku jsou i čtyři hokejisté, kteří dříve oblékali plzeňský dres. V brance už vzpomínaný Roman Málek, v obraně odchovanec indiánů Jiří Trnka, excelentní střelec v útoku Viktor Ujčík a Juraj Štefanka.

NEKONTROLOVANÝ PÁD. Plzeňský Martin Heřman se řítí k ledu, Jan Výtisk z Liberce souboj ustál.

Indiáni po trochu smolné středeční prohře v Liberci 1:2 v prodloužení, kdy druhou branku dostali devět vteřin před jeho koncem, mají stále na marodce několik hokejistů.

Nastoupit nemohouFrantišek Kaberle, Dušan Frollo i Jiří Vykoukal. Nově k nim přibyl Martin Heřman. "Heřman má virózu, a proto budou změny ve čtvrtém útoku. Je možné, že i ve třetím," prozrazuje Jelínek.

Jak to vypadá s dalšími dlouhodobě zraněnými Indiány? "Několik měsíců bude ještě v rekonvalescenci Tomáš Frollo, který je po operaci zad. Začal sice s posilováním, ale na led ještě nemůže. Vidím to tak na začátek února," řekl Jelínek.

Jiří Vykoukal, který má potíže s nemocnými zády, možná naskočí do extraligového kolotoče už příští týden v úterý, kdy Indiáni hrají v Brně. František Kaberle by po zranění žeber mohl nastoupit na led také příští týden ve čtvrtek, a to doma v televizním duelu proti Mladé Boleslavi.

Před reprezentační přestávkou, kterou vyplní moskevský turnaj Channell One Trophy čeká Indiány ještě střetnutí v Českých Budějovicích. Plzeňáci ale odpočívat nebudou - ve Vídni se zúčastní závěrečných kol European Trophy.