Plzeňský Martin Straka u puku, startuje na něj Jan Košťál z Karlových Varů.

Plzeňský Martin Straka u puku, startuje na něj Jan Košťál z Karlových Varů. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Plzeňští hokejisté počtvrté padli. Derby ve Varech rozhodl Pech

• 0
Kostka nad ledem ukazovala čas 52:22, když si puk před plzeňskou brankou pohotově našel karlovarský útočník Pech a po přihrávce Kumstáta rozjásal karlovarské fanoušky.

Domácí Karlovy Vary po téhle trefě v bitvě o krále Západu v rámci 19. kola hokejové extraligy nabraly vedení 4:3, hosté už nestihli vyrovnat.

Plzeň se tak po výborné úvodní čtvrtině základní části nejvyšší soutěže trápí, v pátek si připsala už čtvrtou porážku v řadě.

Přitom v Karlových Varech předvedla dobrý výkon a dvakrát vedla. Už v 8. minutě se před brankovištěm nejlépe zorientoval Pitule a poslal Indiány do vedení. Pořádná přestřelka však začala až po první přestávce. Ve 30. minutě srovnal skóre domácí Zaťovič, který využil přihrávku Mikesky od zadního mantinelu a trefil místo nad vyrážečkou brankáře Svobody.

Za pouhých 42 vteřin se skóre měnilo znovu. Gólman Salfický pouze vyrazil střelu Stránského a Kovář puk pohotově napálil do karlovarské sítě – 1:2. Jenže i domácí zareagovali bleskově, tentokrát jim na vyrovnání stačilo pouhých 20 vteřin. Zaťovič vypálil mezi kruhy, Svoboda puk pouze vyrazil před sebe Skuhravý bekhendem skóroval.

A namlsaná Energie vypustila další ostrý šíp hned za dalších 31 vteřin. V pokračujícím tlaku Melenovský přihrál puk přes brankoviště Skladanému, který jej dotlačil za Svobodova záda – 3:2.

Ale ještě do konce druhé třetiny si Plzeň připravila odpověď. V čase 39:45 se kapitán Indiánů Straka natáhl po odražené střele a jeho bekhendový pokus zaskočil Salfického. Kotouč mu proskotačil mezi betony a bylo vyrovnáno.

Plzeň mohla přetočit skóre ve třetí části, kdy měla téměř minutovou výhodu o dva hráče na ledě.
Jenže dva ostré pokusy Marušáka skončily na chráničích Salfického.

Domácí se naopak díky Pechovi v 53. minutě ujali vedení 4:3 a to už dokázali udržet.Hlavně díky Salfickému, který po parádním pasu Dudy dokázal v lapačce zkrotit šanci najíždějícího Hanzlíka.

Už zítra Indiáni nastoupí v Praze proti domácí Slavii, utkání začíná již ve 13 hodin.