Plzeňští hokejisté počtvrté padli. Derby ve Varech rozhodl Pech

10:43aktualizováno  10:43
Kostka nad ledem ukazovala čas 52:22, když si puk před plzeňskou brankou pohotově našel karlovarský útočník Pech a po přihrávce Kumstáta rozjásal karlovarské fanoušky.

Plzeňský Martin Straka u puku, startuje na něj Jan Košťál z Karlových Varů. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Domácí Karlovy Vary po téhle trefě v bitvě o krále Západu v rámci 19. kola hokejové extraligy nabraly vedení 4:3, hosté už nestihli vyrovnat.

Plzeň se tak po výborné úvodní čtvrtině základní části nejvyšší soutěže trápí, v pátek si připsala už čtvrtou porážku v řadě.

Přitom v Karlových Varech předvedla dobrý výkon a dvakrát vedla. Už v 8. minutě se před brankovištěm nejlépe zorientoval Pitule a poslal Indiány do vedení. Pořádná přestřelka však začala až po první přestávce. Ve 30. minutě srovnal skóre domácí Zaťovič, který využil přihrávku Mikesky od zadního mantinelu a trefil místo nad vyrážečkou brankáře Svobody.

Za pouhých 42 vteřin se skóre měnilo znovu. Gólman Salfický pouze vyrazil střelu Stránského a Kovář puk pohotově napálil do karlovarské sítě – 1:2. Jenže i domácí zareagovali bleskově, tentokrát jim na vyrovnání stačilo pouhých 20 vteřin. Zaťovič vypálil mezi kruhy, Svoboda puk pouze vyrazil před sebe Skuhravý bekhendem skóroval.

A namlsaná Energie vypustila další ostrý šíp hned za dalších 31 vteřin. V pokračujícím tlaku Melenovský přihrál puk přes brankoviště Skladanému, který jej dotlačil za Svobodova záda – 3:2.

Ale ještě do konce druhé třetiny si Plzeň připravila odpověď. V čase 39:45 se kapitán Indiánů Straka natáhl po odražené střele a jeho bekhendový pokus zaskočil Salfického. Kotouč mu proskotačil mezi betony a bylo vyrovnáno.

Plzeň mohla přetočit skóre ve třetí části, kdy měla téměř minutovou výhodu o dva hráče na ledě.
Jenže dva ostré pokusy Marušáka skončily na chráničích Salfického.

Domácí se naopak díky Pechovi v 53. minutě ujali vedení 4:3 a to už dokázali udržet.Hlavně díky Salfickému, který po parádním pasu Dudy dokázal v lapačce zkrotit šanci najíždějícího Hanzlíka.

Už zítra Indiáni nastoupí v Praze proti domácí Slavii, utkání začíná již ve 13 hodin.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka z duelu Plzeň vs. Liberec - hostujícího gólmana Romana Willa se snaží...
Hokejová Plzeň znovu zaplatí za vulgární skandování fanoušků

Hokejový klub Škoda Plzeň dostal od disciplinární komise extraligy pokutu 10.000 korun za chování fanoušků při pátečním utkání 12. kola proti Liberci (5:1)....  celý článek

Nespokojený trenér Plzně Pavel Vrba
Vybojovali jsme to. U Sparty jsem dosud takovou chuť neviděl, řekl Vrba

Chválil soupeře, kterého přitom porazil. "Můžeme být šťastní, že jsme dali gól. Vítězství jsme neuhráli kvalitou jako v předchozích zápasech v Liberci nebo v...  celý článek

Plzeňský útočník Marek Bakoč (uprostřed) hraje v pokutovém území v duelu na...
Bakoš rukou ve vápně hrál, ale není důkaz, že úmyslně, řekla komise

Bez zásadních chyb odřídil fotbalový sudí Radek Příhoda ligový šlágr mezi Spartou a Plzní (0:1). To je závěr komise rozhodčích, ačkoli se v obou pokutových...  celý článek