PLZEŇ V NÁPORU. Zápas hokejové extraligy mezi Plzní a Třincem přinesl úporný

PLZEŇ V NÁPORU. Zápas hokejové extraligy mezi Plzní a Třincem přinesl úporný boj s minimem branek. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Plzeňští hokejisté obrali třinecké mistry

• 0
Gólem v oslabení hokejisté Plzně ukázali klíčovou akci v bitvě 22. kola extraligy proti úřadujícím šampionům z Třince. Ve 46. minutě udělal chybu obránce Zíb, Kovář pak naservíroval puk Dudovi a jeho tvrdá rána od modré čáry znamenala vedení 2:1.

"Asi se mi v dobrém vrátila ta akce z první třetiny," radoval se útočník Indiánů Radek Duda.

Narážel tak na situaci z 11. minuty. To Duda dostal puk za brankovou čáru, jenže ve stejné chvíli se po zákroku Hamerlíka posunula branková konstrukce. Po dlouhém zkoumání nakonec videorozhodčí trefu neuznal.

"Od toho tady je video, respektuju to. Ale z mého pohledu to bylo 50 na 50. Tyčka byla nadzdvihnutá, ale branka se ještě neposunula. Možná neměli sudí takovou odvahu, aby gól uznali," líčil Duda v první přestávce do televizních kamer.

Plzeň si ve druhé části vytvořila místy drtivý tlak, Marušák pálil do tyče. Výborný Hamerlík odolával až do 36. minuty. To při hře 4 na 4 skvěle za brankou operoval domácí kapitán Straka a puk nádhernou "žabičkou" předložil najíždějícímu Kratěnovi. Ten jej pohotově usměrnil do sítě.

"Pro mě vůbec žádná práce. Martin je celou dobu vodil, já se jen snažil najít si to správné místo," děkoval spoluhráči střelec Ondřej Kratěna.

Komplikace domácím přinesla série vyloučení. Ve 44. minutě se Třinec dočkal vyrovnání z trestného střílení. Faulovaný Orsava se rozjel a švihem se štěstím propasíroval puk za Mazance. Vzápětí byl na trestné lavici Straka, jenže místo obratu domácí udeřili v oslabení po ostré ráně Dudy – 2:1.

Dvořákova šikovná teč Marušákovy střely zanedlouho skončila na břevně, Plzeň ale ani poté aktivním bruslením nepouštěla soupeře do šance. Až v 58. minutě se před Mazance skvěle proháčkoval Peterek, jenže jeho bekhendovou kličku zastavil natažený beton domácího gólmana. Při power-play hostů pak Duda po pasu Straky podtrhl vítězství.