Peter Jánský ze Sparty střílí rozhodující gól z nájezdu. V brance je plzeňský

Peter Jánský ze Sparty střílí rozhodující gól z nájezdu. V brance je plzeňský Marek Mazanec. | foto: ČTK

Plzeňští hokejisté mají po bitvě se Spartou jediný bod

• 0
Ve středeční dohrávce 1. kola Tipsport extraligy se hokejisté Plzně přetahovali o body s pražskou Spartou. Bitvu po remíze 4:4 nakonec rozhodl v samostatných nájezdech hostující Jánský.

Bez vítěze skončil po 60 minutách vyhrocený duel mezi hokejisty Plzně a pražskou Spartu. Když v 59. minutě Straka vyrovnal, přišly na řadu nájezdy.

Plzeň začala bitvu lépe. Už v páté minutě se prosadil třetí útok, který v pondělí rozhodl utkání ve Vítkovicích. Dvořák poslal od mantinelu puk před branku, Johnson si ho zpracoval a švihem po ledě překonal Pöpperleho.

V 10. minutě už bylo vyrovnáno, když se hosté prosadili pár vteřin po nevyužité přesilovce. A bylo to podobná akce jako u domácích. T. Rachůnek nahodil puk, ten Svoboda vyrazil a pohotový Tenkrát z úhlu zakončil - 1:1.

Hned zkraje druhé části se Rachůnek dočkal dalšího zápisu do statistik. Kanaďan Foster se přehnal okolo Dreslera, zpětnou přihrávkou našel svého spoluhráče a Rachůnek pálil přesně do horního rohu Svobodovy branky. Za necelé tři minuty to s Indiány vypadalo ještě hůř. Ton napřáhl na pravém kruhu a nádherně otřel puk o horní tyč do sítě - 1:3.

Plzeňský kouč Jelínek zareagoval na situaci výměnou brankářů, mezi tyče se postavil Mazanec. A domácím přihrály i fauly sparťanského tvrďáka Kočího.

Jeho první trest ve 30. minutě potrestal Duda. Nejprve mezi kruhy netrefil ideálně přihrávku Kinradeho, ale puk si připravil znovu a napodruhé střílel i on pod horní tyč.

Ve 36. minutě, když za katrem znovu seděl Kočí, Plzeň vyrovnala. Kratěna od zadního mantinelu předložil puk Hornovi a ten se radoval z prvního gólu v modro-bílém dresu Indiánů. Jenže Spartu to nezlomilo. Ve 38. minutě hráli i hosté v početní převaze a tečovaná střela Milama skončila v síti.

Třetí třetina byla ve znamení obrovského tlaku domácích a skvělého Pöpperleho v brance Sparty. Ten dlouho odolával, vytáhl se při pokusech Horny a Dudy, po teči Straky měl štěstí, že puk skončil těsně vedle jeho levé tyče.

Ale v 59. minutě kapituloval. Marušák bekhendem nahodil puk na branku a kapitán Straka jemnou tečí brankáře zmátl - 4:4. Ve čtvrté sérii nájezdů pak rozhodl hostující Jánský.