Plzeňský útočník  Nicholas Johnson střílí gól v nájezdech v zápase s Třincem..

Plzeňský útočník Nicholas Johnson střílí gól v nájezdech v zápase s Třincem.. | foto: Petr Eret, MAFRA

Hokejová Plzeň vydřela doma dva body, rozhodl nájezd Sýkory

• 0
Stejně jako v pátek v Mladé Boleslavi i nedělní bitvu s Třincem dotáhli hokejisté Plzně až k samostatným nájezdům. Tentokrát uspěli, ale byla to pořádná „šichta“, kterou za stavu 2:2 rozsoudil až v pořadí devátý nájezd. Domácí Sýkora trefil přesně k pravé tyči a poté na druhé straně neuspěl Polanský.

Škoda tak zastavila sérii tří porážek v řadě. „Bohužel, čtyři minuty před koncem nám utkekly tři body, když soupeř vyrovnal. Ale zaslouženě, ve třetí části byl Třinec aktivnější, my tam měli snad jedinou střelu. Nájezdy jsou vždycky o štěstí a my jsme rádi, že jsme si mohli zase v kabině zakřičet,“ uvedl plzeňský asistent Ladislav Čihák.

Domácí otevřeli skóre v šesté minutě, kdy se v přesilovce ostrou ranou bez přípravy od modré trefil Lev. „Začátek nám utekl, byli jsme příliš ostražití. Upozorňovali jsme hráče na přesilovky Plzně, ale stejně jsme hned z první inkasovali,“ litoval kouč Třince René Mucha.

Zápas se však lámal až ve druhé třetině. Tu načala střela Rákose do tyče, hosté se ale vyrovnání dočkali až ve 30. minutě. A rovněž v početní převaze, kdy se bekhendem precizně do horního rohu trefil Plíhal.

Jenže Plzeň si hned za dalších 28 vteřin vzala náskok zpátky, když střelu Kubky šikovně tečoval Kubalík a s 15 trefami se osamostatnil na čele pořadí střelců extraligy. A chvíli po tomhle gólu mohl Oceláře dorazit Indrák, jenže z kruhu pálil jen do pravé tyče odkryté třinecké branky.

„Jen díky našemu gólmanovi jsme druhou část ustáli na jednobrankovém rozdílu,“ uznal Mucha.

Pak už Třinečtí zabrali a prakticky celé třetí dějství se odehrálo okolo branky Machovského. „To pak síly ubývají daleko rychleji, navíc jsme chodili na led jen ve čtyřech obráncích. Ke konci jsem byl rád, že jsem vůbec došel na střídačku,“ svěřil se David Sklenička, tentokrát nejlepší bek Škody.

Ale až v 56. minutě zúročil tlak Třince zblízka Linhart, vítěze tak rozsoudily až nájezdy. První uspěl Johnson, po něm Klepiš. Druhý bod tak trefil až v další sérii Sýkora.