Plzeňští hokejisté proti Spartě udeřili v oslabení i v přesile

8:53aktualizováno  8:53
Až hokejisté Plzně dokázali to, co v letošní sezoně nikdo jiný. V pražské O2 areně, kam se domácí Sparta přesunula loni v létě z Holešovic, jako první sebrali Pražanům všechny tři body! V 35. kole extraligy v neděli Škoda vybojovala těsnou výhru 2:1 a podtrhla tak úspěšnou sérii na ledě soupeřů - ze čtyř utkání třikrát zvítězila a znovu se vyšvihla na druhou příčku tabulky. Právě před Spartu.

Sparťanský hokejista Petr Kumstát se ve 35. kole extraligy popral s plzeňským Miroslavem Indrákem. | foto: ČTK

Tu Plzeň skolila góly v oslabení a v početní převaze. Nejprve se v první třetině po rychlém brejku trefil obránce Pulpán, zkraje druhé části využil přesilovku šikovnou tečí Kubalík, který si připsal už 21. trefu v sezoně.

Sparta snížila až ve 43. minutě, kdy výtečně chytajícího Machovského z dorážky překonal Procházka. Ale to bylo vše, k vyrovnání domácím nepomohla ani power-play v závěrečné minutě.

„Věděli jsme, že se sparťané budou hodně tlačit do branky a nebudou nic vymýšlet, naopak zkoušet střílet ze všech pozic a dorážet. Jednou jim to bohužel vyšlo, ale jinak se mi podařilo něco chytit. Klukům jsem pomohl a oni zase pomohli mně,“ pochvaloval si po utkání plzeňský brankář Matěj Machovský.

První těžký zákrok si připsal už v sedmé minutě, kdy zkrotil střelu Kudrny. „Pro mě bylo nejdůležitější, když v první třetině jeli dva na jednoho a chytil jsem střelu do lapačky. Dostal jsem se do toho a už to šlo,“ líčil Machovský.

Skóre otevřel při vlastním oslabení Pulpán, který už v pátek zařídil vítěznou trefu na ledě Hradce Králové. Po přihrávce Kratěny si srovnal puk a přesným švihem překonal Pöpperleho. Ve 24. minutě pak navýšil náskok Kubalík, který lehce tečoval nahození Lva od modré.

„Chyběl nám lepší pohyb. Ale je pravda, že Plzeň hrála velice dobře organizované v obraně a tím, že se dostala do vedení, bylo to pro nás o to těžší. Myslím, že kdybychom dnes udělali z toho zápasu nějaký bod, bylo by to dobré,“ uznal sparťanskou kouč Josef Jandač.

Ještě ve druhé třetině více než osm tisíc diváků nažhavila nerovná bitka mezi domácím obrem Kumstátem a plzeňským Indrákem. „Je sice o hlavu větší, ale nemyslel jsem na to. Nechtěl jsem uhnout, když už se to tak semlelo,“ svěřil se Miroslav Indrák.

V tomhle souboji uspět nemohl, ale s týmem na ledě ano. Sám dokonce při power-play Sparty mohl výhru Škody pojistit, ale branku minul. I tak se spoluhráči mohl slavit.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Trenér plzeňských házenkářů Michal Tonar dává pokyny.
Plzeňští házenkáři nestačili na Anaitasunu ani v domácí odvetě

Plzeňští házenkáři skončili v Poháru EHF v druhém kole. Český vicemistr prohrál s Helvetií Anaitasuna obě utkání, po úvodní vysoké porážce 26:40 ve Španělsku...  celý článek

Plzeňský útočník Marek Bakoč (uprostřed) hraje v pokutovém území v duelu na...
Bakoš rukou ve vápně hrál, ale není důkaz, že úmyslně, řekla komise

Bez zásadních chyb odřídil fotbalový sudí Radek Příhoda ligový šlágr mezi Spartou a Plzní (0:1). To je závěr komise rozhodčích, ačkoli se v obou pokutových...  celý článek

Plzeňský trenér Pavel Vrba si po utkání na Spartě užívá oslavy s fanoušky.
Zvoní Plzeň i veteráni Rosický s Barošem. Deset událostí fotbalové ligy

Měla být jiná, nevšední, mimořádná, průlomová díky známým jménům, která přilákala. Fotbalová liga má za sebou první třetinu. Deset kol ukázalo, jak se některé...  celý článek