Souboj plzeňského Dominika Kubalíka s Martinem Pláňkem.

Souboj plzeňského Dominika Kubalíka s Martinem Pláňkem. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Hokejová Plzeň ve skvělé bitvě pokořila Hradec a je znovu třetí

• 0
Hokejisté Plzně v parádním duelu 47. kola extraligy zdolali Hradec Králové 6:2, právě Východočechy v tabulce přeskočili a vrátili se na třetí příčku. A především - jsou jen krůček od jistoty elitní šestky. Na sedmý Chomutov mají náskok 12 bodů, ve hře je jich už jen patnáct.

„Ale musíme jet dál, soustředit se na každý zápas a bodů ještě udělat co nejvíc. Hlavně nespekulovat,“ prohlásil obránce Lukáš Pulpán.

Nakonec se právě on postaral o vítěznou trefu. Ve 36. minutě za stavu 2:2, kdy vyrovnaná bitva gradovala, propálil z levého kruhu vše před sebou a našel mezeru u pravé tyče. Jen chvíli předtím předvedl úchvatný zákrok gólman Machovský, který v jasné šanci lapačkou přizvedl dorážku Šimánka nad branku.

A jen 42 vteřin od Pulpánovy trefy udeřili domácí znovu - přečíslení 2 na 1 vzal Lev na sebe a švihem přes obránce překvapil Kacetla. 4:2. „Zákrok Machyho byl zlomový, od té chvíle se to začalo přelévat na naši stranu,“ mínil plzeňský asistent Ladislav Čihák.

V první třetině přitom měli domácí problémy a Hradec šel dvakrát do vedení. „Hráli aktivně, výborně nás napadali, dělali jsme chyby ve vlastním pásmu. Věděli jsme, že po pauze musíme něco změnit. Začali jsme soupeře hodně dohrávat, Hollweg s Poletínem dali ostatním hráčům impuls. Dnes chci všechny pochválit, odvedli skvělý týmový výkon a proti Hradci jsou to hodně cenné tři body,“ řekl Čihák.

Ještě na konci druhé třetiny mohl navýšit skóre Hollweg, v oslabení ale sám před gólmanem trefil jen spojnici břevna a tyč. I tak se ale Škoda brzy radovala z páté trefy. V přesilovce se puk šťastným odrazem dostal ke Kracíkovi, který doklepával do prázdné branky. Hned za další minutu si Lev, stejně jako před ním Kubalík, připsal druhou branku večera.

Zlomený Hradec už dohrával v křeči, navíc ho brzdila série zbytečných faulů. „Už na nás byla patrná frustrace. Pátý gól nás zlomil, bylo jasné, že už to jen těžko otočíme,“ uznal hradecký asistent Tomáš Martinec.

To Plzeň nabrala další sebevědomí a těší se na zítřek. To přijede druhá Sparta. Bude konečně plný dům?