Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oprava vodovodu zkomplikuje provoz v centru Plzně, hrozí kolony

  18:05aktualizováno  18:05
Místo dvou jen jeden jízdní pruh. Tak bude od 9. května omezený provoz na Klatovské třídě v Plzni v úseku od křižovatky U Práce k Divadlu J. K. Tyla ve směru z Borů. Začne tady oprava vodovodu, která se během léta přesune i na další úseky frekventované ulice.

Klatovská třída v Plzni. | foto: Daniel Beran, MAFRA

Křižovatkou U Práce projede denně v jednom směru kolem 15 tisíc aut. Od 9. května se bude muset stejné množství vozidel vejít jen do jednoho jízdního pruhu.

„Odbor dopravy Krajského úřadu Plzeňského kraje povolil částečnou uzavírku Klatovské třídy, konkrétně pravého jízdního pruhu. Objížďka je ve zbylé části komunikace první třídy,“ potvrdila mluvčí krajského úřadu Šárka Stará. První etapa je plánována od 9. května do 3. června letošního roku.

Opravovaný vodovod je položený zejména pod chodníkem. Jízdní pruh silnice u chodníku ale budou potřebovat stavbaři pro techniku. Provoz na Klatovské ve směru do centra se tak po většinu dne změní v jednu velkou zácpu.

A jak dokládají zkušenosti z podobných omezení v této lokalitě, ucpou se i ulice v širokém okolí, kterými budou řidiči zúžené místo objíždět.

Mluvčí Vodárny Plzeň Kateřina Chmelíčková uvedla, že při rekonstrukci budou stavbaři v maximální možné míře využívat bezvýkopovou technologii.

„Kopat se bude jen na nezbytně nutných místech, jako jsou startovací a vytahovací jámy nebo jámy pro napojení přípojek na nové potrubí. Zásobování pitnou vodou nebude omezeno, bude probíhat prostřednictvím provizorního nadzemního potrubí,“ uvedla Chmelíčková.

Od 3. do 30. června se omezení dopravy přesune směrem na Bory do úseku od Jagellonské ulice na okraj Masarykova náměstí.

Kvůli pracím na Klatovské třídě budou částečná dopravní omezení i v okolních ulicích. O něco složitější bude v květnu výjezd ze Smetanových sadů, v druhé etapě bude otočená jednosměrka ve spodní části Havlíčkovy ulice.

Vodovod se bude opravovat i v sadech Pětatřicátníků

Po omezenou dobu, předběžně od 3. června, bude pro individuální dopravu ve směru od Mrakodrapu ke Klatovské třídě uzavřena i horní část Americké třídy. Auta budou muset odbočit u bývalého kina Elektra buď do Jungmanovy nebo Škroupovy ulice.

„Dál po Americké ke křižovatce U Práce budou smět jen autobusy a trolejbusy. Naopak z Klatovské by odbočení do Americké třídy a průjezd směrem k Mrakodrapu měl být umožněn i individuální dopravě,“ řekl Jaroslav Větrovec z odboru dopravy ÚMO Plzeň 3.

Na zmíněné dvě etapy oprav naváže ještě obnova vodovodu v sadech Pětatřicátníků. „Konkrétně od Divadla J. K. Tyla před budovu Úřadu městského obvodu Plzeň 3. Je plánovaná v termínech od 20. června do 30. srpna, ale bude už s otevřeným výkopem a také omezením jednoho jízdního pruhu,“ upozornila Chmelíčková.

Autor:


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Událost po 75 letech. Tři ligové týmy vyhrály první čtyři zápasy

Spartan Guélor Kanga (vlevo) v souboji s teplickým Jakubem Horou.

Sparta dvanáct bodů, Slavia i Plzeň také. Fotbalová liga prožívá historickou událost, pětasedmdesát let se nestalo, aby...VIDEO: Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Vandal vyryl na vůz fotbalisty Limberského skoro třímetrovou rýhu

Přes dva a půl metru dlouhý vryp udělal do boku auta fotbalisty Davida Limberského muž s taškou v ruce. Při činu v...

Nejmladší ze zabitých vojáků Patrik Štěpánek bude mít pohřeb v Plzni

Desátník Patrik Štěpánek z 42. mechanizovaného praporu v Táboře zahynul při...

V pátek po poledni se v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni uskuteční pohřeb čtyřiadvacetiletého...

VIDEO: Lidé se rozloučili s Patrikem Štěpánkem, nejmladší obětí z Afghánistánu

Pohřeb vojáka Patrika Štěpánka, který se společně s dalšími dvěma českými...

V kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni se lidé rozloučili se čtyřiadvacetiletým vojákem Patrikem...

Další z rubriky

Muže na hrázi rybníka u Plzně zřejmě pokousal bobr, případ řeší policie

Ochránci přírody odchytávali bobra evropského, který vlezl na zahradu v Klabavě...

Čtyřiapadesátiletý muž v pondělí k večeru řekl záchranářům, že ho pokousal bobr u Drahotínského rybníka poblíž Zruče na...

Zbyly jen obvodové zdi a hodiny, říká pamětník o požáru vzácných domů

Dvacet let. Na snímku vlevo sleduje v srpnu 1998 Helena Procházková...

Smutné dvacetileté výročí si dnes připomínají obyvatelé městečka Úterý na Plzeňsku. Šestnáctého srpna 1998 večer na...

Plzeň umístí do ulic další radary, zaplatí je i z pokut za rychlou jízdu

Měření rychlosti na Jižní spojce v Praze. Ilustrační foto

V posledních dnech letních prázdnin spustí město Plzeň další úsekové měření rychlosti automobilů. Do konce letošního...

Najdete na iDNES.cz