Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nemocnice chce propustit lékaře s maniodepresí, on to ale odmítl

  9:23aktualizováno  9:23
Masarykova nemocnice v Rakovníku se pokusila rozvázat pracovní poměr s lékařem Jiřím H., kterého rodiče viní, že při léčbě na předchozím pracovišti v Klatovech mučil jejich děti. Lékař ale výpověď odmítl, a věcí se tak budou dále zabývat právníci. iDNES.cz to potvrdila mluvčí rakovnické nemocnice Petra Škeříková.

Lékař Jiří H. se na odchodu z rakovnické nemocnice nedohodl. Tvrdí, že by tak přiznal vinu. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Ředitel rakovnické nemocnice Jaromír Bureš se s Jiřím H. sešel osobně ve čtvrtek a to za přítomnosti právních zástupců obou stran.

Čtěte v páteční MF DNES: Rozhovor s ředitelem Klatovské nemocnice Františkem Lešundákem o kauze lékaře Jiřího H.

„Na ukončení pracovního poměru se nedohodli, proto byla záležitost předána do rukou právních zástupců. Pan primář Jiří H. nadále zůstává v pracovní neschopnosti vzhledem ke svým zdravotním potížím, a tak v dohledné době na dětské oddělení nemocnice do služby nenastoupí,“ sdělila mluvčí Masarykovy nemocnice Petra Škeříková.

Lékař Jiří H. trpí bipolární poruchou, dříve známou jako maniodepresivní psychóza. 

Kriminalisté prokázali, že v době svého působení v Klatovské nemocnici od srpna 2012 do února 2013, kde pracoval jako primář, prováděl pacientům dětského oddělení invazivní zákroky, kterými jim působil bolestivá zranění. Například při opakovaném zavádění žilních katétrů. Jedná se o deset případů.

Kvůli psychické nemoci lékaře ale policie případ odložila, aniž by někoho obvinila. Státní zastupitelství ale bude pro doktora u soudu žádat nařízení ochranné léčby.

Klatovská nemocnice se poškozeným rodinám omluvila a nyní je připravena je odškodnit, pokud k tomu budou mít právní nárok. Vyzvala také poškozené, aby se přihlásili. Seznam poškozených od policie totiž zdravotnické zařízení nemá k dispozici.

Lékař přiznal, že svoji nemoc před zaměstnavateli tajil

Lékař Jiří H. tento týden prohlásil, že sám z rakovnické nemocnice odejít nechce. Prý by to pro něj znamenalo přiznání viny.

Nastoupil sem loni v červnu na post primáře dětského oddělení a ředitel nemocnice Jaromír Bureš přiznal, že když ho přijímal, věděl, že má nějaké psychické potíže. V rakovnické nemocnici ale na Jiřího H. nebyly podle Bureše žádné stížnosti.

Sám Jiří H. tvrdí, že malým pacientům v Klatovech neubližoval a že vznesená obvinění jsou jen lži nebo zkreslené informace. 

Přiznal ale, že svoji nemoc, kterou trpí již 20 let, před zaměstnavateli zamlčel. Podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví totiž člověk s bipolární poruchou nesmí pracovat jako lékař.

Autoři: ,


Nejčtenější

Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily "polehčující" okolnosti....

Slavia i Sparta poprvé ztratily, zato Plzeň zůstává stoprocentní

Příbramský brankář Milan Švenger se marně natahuje po míči.

Slavia už po porážce s Jabloncem není bez zaváhání, stejně tak Sparta, která remizovala s Příbramí. Fotbalisté Plzně...Událost po 75 letech. Tři ligové týmy vyhrály první čtyři zápasy

Spartan Guélor Kanga (vlevo) v souboji s teplickým Jakubem Horou.

Sparta dvanáct bodů, Slavia i Plzeň také. Fotbalová liga prožívá historickou událost, pětasedmdesát let se nestalo, aby...

VIDEO: Lidé se rozloučili s Patrikem Štěpánkem, nejmladší obětí z Afghánistánu

Pohřeb vojáka Patrika Štěpánka, který se společně s dalšími dvěma českými...

V kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni se lidé rozloučili se čtyřiadvacetiletým vojákem Patrikem...

Nejmladší ze zabitých vojáků Patrik Štěpánek bude mít pohřeb v Plzni

Desátník Patrik Štěpánek z 42. mechanizovaného praporu v Táboře zahynul při...

V pátek po poledni se v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni uskuteční pohřeb čtyřiadvacetiletého...

Další z rubriky

Zbyly jen obvodové zdi a hodiny, říká pamětník o požáru vzácných domů

Dvacet let. Na snímku vlevo sleduje v srpnu 1998 Helena Procházková...

Smutné dvacetileté výročí si dnes připomínají obyvatelé městečka Úterý na Plzeňsku. Šestnáctého srpna 1998 večer na...

Téměř pět let po tragické autonehodě má řidič naději na mírnější trest

Obžalovaný Jiří Manych u soudu v Plzni.

Recidivista Jiří Manych původně odsouzený na pět let za honičku s policisty a autonehodu, při níž v roce 2013 v Plzni...

Motorkář z Blovic brázdí čtvrtý měsíc Ameriku, medvědy už přehlíží

Pavel Pondělík s motorkou v kanadském parku Banff

Trávit každoročně dovolenou na stejném místě? Pro Pavla Pondělíka z jižního Plzeňska je takový scénář noční můrou....

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz