Slávistický fotbalista Lukáš Došek (vpravo) při souboji se Sparťanem Miroslavem...

Slávistický fotbalista Lukáš Došek (vpravo) při souboji se Sparťanem Miroslavem Barankem. (23. září 2002) | foto: Dan Materna, MAFRA

Lukáš Došek z Prahy přijel do Tábora pozdě, ale jeho Koloveč má bod

• 0
V divizním utkání mezi fotbalisty Tábora a hosty z Kolovče se všechno podstatné odehrálo až po přestávce. "Za bezbrankového stavu dal Šperl regulérní gól, ale pomezní rozhodčí nepochopitelně odmával ofsajd," zlobil se trenér Karel Krejčí, který si odbyl soutěžní premiéru na lavičce Slavoje Koloveč.

Přesto šel jeho tým na jihu Čech do vedení, v 72. minutě po tečované střele Parláska. Jenže zanedlouho byl vyloučen Duben, a když hráli hosté v deseti, Tábor z penalty vyrovnal.

"Podle toho, jak jsem ten zápas sledoval, tak je bod pro nás plusem," říkal Karel Krejčí po remíze 1:1 v Táboře, přestože byl jeho celek podle kouče lepší. "První půle byla oboustranně špatná, ale ve druhém poločase jsme domácí jasně přehrávali," tvrdí trenér Kolovče.

Neobvyklou situaci řešil už před zápasem, protože na utkání nedorazil včas exligový obránce Lukáš Došek.

"Přijel pozdě, protože cestou z Prahy byla zácpa," vysvětloval Krejčí. Na postu pravého obránce tak zaskočil Miloš Duchoň a Došek ho střídal až po půlhodině.