Gólová radost plzeňských hokejistů.

Gólová radost plzeňských hokejistů. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

Kratěnův nájezd přinesl plzeňským hokejistům v premiéře druhý bod

• 0
Indiánský šaman sice před začátkem duelu 2. kola extraligy (prvního hraného) mezi hokejisty Plzně a Vítkovicemi obřadně žehnal domácímu ledu magickým kouřem, ale zřejmě vynechal jednu z tajných ingrediencí.

Uběhlo pouhých 72 vteřin a gólman Svoboda před překvapenými ochozy podruhé lovil puk ze sítě. o 34 vteřinách ho v přesilovce propálil od modré Ovčačík, pak mu nad lapačkou proplula rána Húževky ze středního pásma.

"První třetinu bych vymazal, něco takového se mi nestalo snad dva roky. Při druhém gólu se mi puk ztratil, nikde jsem ho neviděl.
Ale nechtěl jsem z ledu utíkat. Vzdát to? To by mě museli odtáhnout párem volů," prohlásil Adam Svoboda.

V první třetině už na něj šla pouze jediná rána. "Přestože jsme rychle vedli, soupeř nás v první polovině utkání jasně přehrával a přebrusloval," mínil vítkovický kouč Mojmír Trličík.

Hosté se bránili úspěšně až do času 18:13, kdy si pro změnu vybral slabou chvíli hostující brankář Málek. Toho nachytal Mrňa dokonce nečekaným pokusem ze středové čáry, puk mu nad ramenem propadl do sítě.

Když pak hned v úvodu druhé třetiny Kovář zakončil přesilovkovou kombinaci, Indiáni ještě zvýšili aktivitu. Vostřák napálil levou tyč, ale v 29. minutě se prosadil další novic v modro-bílém dresu. Kaberle si najel před branku a puk dloubl pod horní tyč - 3:2.

"Ale pak jsme už cítili, že se chytáme. Do třetí třetiny jsme šli s velkým optimismem," konstatoval vítkovický trenér a domácí asistent Razým souhlasil. "Za stavu 3:2 jsme měli štěstí, soupeř dvakrát trefil tyč. Paradoxně vždy ten tým, který prohrával, byl na ledě o poznání aktivnější," řekl Milan Razým.

Zvýšit náskok mohl ve 40. minutě Straka, jenže trestné střílení poté, co byl sražený v brejku Malíkem, neproměnil. Vítkovice se dočkaly vyrovnání v čase 50:10. Burger ránu švihem zamířil do horního rohu Svobodovy branky.

A když pak Plzeň pohrdla 67 vteřin trvající přesilovkou 5 na 3, šlo se do prodloužení a do nájezdů. "Věřili jsme před nájezdy Svobodovi a chtěli ho tím i podpořit. Zvládl je výborně," mínil Razým.

"I my máme radost. Vezeme si hned na úvod sezony bod z Plzně, která byla favoritem," reagoval Trličík.

Nájezdy rozhodl jediný úspěšný pokus, Málka se štěstím překonal Kratěna. Šamanský kouř přece jen zabral...