POSILA. Domažlický Martin Knakal (vzadu) v derby ČFL proti Viktorii Plzeň B.

POSILA. Domažlický Martin Knakal (vzadu) v derby ČFL proti Viktorii Plzeň B. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Jiskra Domažlice ztratila bod proti Chrudimi v nastaveném čase

• 0
Do konce taháku 12. kola ČFL mezi domácí Jiskrou Domažlice a vedoucí MFK Chrudim scházela jedna minuta a stav byl nerozhodný 1:1. V tu chvíli však domácí obrana vyrobila faul a hosté dostali výhodu trestného kopu. K míči se postavil chrudimský Radouš, jeho střelu z 18 metrů domácí brankář Houdek vyrazil, jenže Domažličtí vzápětí nepokryli Vodrážku a ten svému celku zajistil tři body.

Chrudim tak i v Domažlicích potvrdila svou suverenitu, když ještě od začátku soutěže neprohrála.

Po střetnutí se domácímu kouči Michálkovi ani nechtělo hodnotit výsledek. Bylo z něj cítit veliké zklamání.

"Při vší úctě k velmi silnému soupeři jsme minimálně na jeden bod měli. Ale tentokrát se od nás odvrátilo štěstí, které nás provázelo v minulých zápasech. A zklamala nás střelba, když v první části měli góly na kopačkách Bárta a Veselý," konstatoval Zdeněk Michálek. "Přesto všechno směřovalo k dělbě bodů, ale závěr nám vůbec nevyšel."

Utkání bylo bojovné a také dost tvrdé, i když rozhodčí Schröter vytáhl jen dvě žluté karty pro hostitele. Velký vliv na hru domažlické obrany mělo brzké nucené střídání Bauera, který se již v šesté minutě zranil.

Následující penaltu Braun proměnil, ale o deset minut později už bylo vyrovnáno, když stejnou výhodu využil bývalý ligový fotbalista v dresu Chrudimi Holub. Rozhodující úder pak hosté udělali v nastavení.

"Je to velká škoda. Se silným soupeřem, který kraluje tabulce a netají se postupovými ambicemi do druhé ligy, jsme sehráli vyrovnanou partii," litoval trenér Michálek.