TŘI NÁJEZDY, ANI JEDEN GÓL. Zlín jel v šestém čtvrtfinále proti Plzni tři

TŘI NÁJEZDY, ANI JEDEN GÓL. Zlín jel v šestém čtvrtfinále proti Plzni tři trestná střílení, ani jedno neproměnil. Dvakrát nepřekonal brankáře Adama Svobodu útočník Antonín Honejsek. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Série vygradovala do sedmého duelu. O postupu se rozhodne v Plzni

• 1
Plzeňský brankář Adam Svoboda měl v pondělí jako jediný z Indiánů alespoň malý důvod ke spokojenosti. V průběhu šestého čtvrtfinále proti Zlínu úspěšně vychytal hned tři (!) trestná střílení soupeře. Jenže Plzni to nebylo nic platné. Z ledu odjeli hráči zklamaní po porážce 2:4, první mečbol k postupu do semifinále nevyužili.

Stav vypjaté série je vyrovnaný 3:3, o postupu rozhodne až zítřejší sedmá bitva. Plzeň v ní má výhodu domácího prostředí, ale znovu se čeká zcela vyrovnaná řež.

"Vyprodané stadiony u nás i v Plzni, parádní atmosféra a vyrovnané zápasy. Co víc si přát než sedmý zápas!? Teď má sice výhodu domácího prostředí Plzeň, ale hokej nemá logiku," prohlásil zlínský kapitán Petr Čajánek v rozhovoru pro kamery ČT4.

Jeho přání v pondělí Plzeň určitě nechtěla splnit. Do šestého utkání vlétla zostra, jen v prvních třech minutách na gólmana Horčičku vyslala pět ran. Ale povedenou první část jí pokazil domácí útočník Melenovský. Pouhých 55 vteřin před odchodem do kabin po samostatném úniku překonal Svobodu povedeným blafákem - 1:0.

Ve zlomové druhé části se pak dvakrát prosadil další forvard Veselý. Ve 26. minutě tečoval v přesilovce nahození Holíka od modré a ve 32. minutě se prosadil v další početní převaze. Na útočné modré převzal puk a švihem nádherně vypálil pod horní tyč. "Je to pro nás dnes nejnebezpečnější hráč Zlína," uznal po druhé třetině obránce HC Plzeň 1929 Tomáš Frolo.

Ani za stavu 3:0 se hosté nevzdali, ale přes urputnou defenzivu se prosadit dlouho nedokázali.

Fanoušci se tak soustředili na jinou disciplínu. Hned třikrát byli totiž zlínští hráči faulováni při brejku na Svobodu a dvojice sudích Fraňo - Jeřábek ve všech případech zkřížila ruce nad hlavou na znamení trestného střílení.

Hned dvakrát se proti plzeňskému gólmanovi rozjel Honejsek, ale Svoboda oba souboje vyhrál. A v 58. minutě na něj nevyzrál ani hrdina večera Veselý, i jeho kličku brankář vystihl. "Tohle jsem v kariéře ještě nezažil a před třetí penaltou jsem se musel i zasmát," přiznal Adam Svoboda. "Fauly byly asi odpískány správně. Ale je pravda, že při nájezdu má gólman větší šanci než útočník soupeře."

Zákroky Svobody ocenil i Veselý. "Adam to pokaždé vychytal dobře. Ale nájezdy přišly ve chvíli, kdy jsme nebyli úplně pod tlakem, měli jsme už dostatečný náskok," mínil Ondřej Veselý. A s optimismem dodal: "Sedmý zápas nájezdy nerozhodují, takže se vlastně nemáme čeho bát."

Zlín má důvod k dobré náladě. V historii play-off třikrát uspěl v pátém a třikrát v sedmém utkání. Pokaždé ve chvíli, kdy šlo o postup. Ale také pokaždé na domácím ledě. Ve středu ho bude mít Plzeň.