Plzeňský gólman Matěj Machovský

Plzeňský gólman Matěj Machovský | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Machovský vše pochytal, plzeňští hokejisté zdolali Kometu

• 0
Celkem 32 střel, které na něj vyslali brněnští hokejisté, pochytal v úterý plzeňský brankář Matěj Machovský. Ve 20. kole extraligy domácí udolali Kometu 1:0.

„Matěj poslední zápasy chytá úplně neskutečně, drží nás,“ děkoval gólmanovi útočník Škody Dominik Kubalík, jehož trefa z desáté minuty urputný souboj rozhodla.

Kubalík, který zaznamenal už třináctou branku v sezoně, se v přesilové hře na pravém kruhu opřel do přihrávky Jeřábka a prostřelil Čiliaka. „Propadlo mi to nějak pod rukou, málo jsem si vyjel. Měl jsem to chytit,“ litoval Marek Čiliak.

Kubalíkův popis klíčové situace? „Já se ani nepodíval na branku, jen jsem zavřel oči a vystřelil. Gólman měl možná ztížený výhled, obránci puk proletěl mezi nohama, takže šťastný gól,“ mínil kanonýr Plzně.

Pak už byli oba brankáři neprůstřelní. Machovský ještě v první třetině betonem zastavil dorážku Ostřížka, pak skvěle zastavil i švih Čermáka. Čiliak ve druhé části zvládl nájezd Plzeňských 3 na 1 a při teči Kracíka mu pomohlo břevno. Závěr museli domácí zvládnout bez beka Kadlece, který má pochroumané rameno. I tak defenziva fungovala, Brnu nepomohla k vyrovnání ani dlouhá power-play.

Plzeň má za sebou polovinu ze série čtyř domácích utkání, už v pátek přivítá Hradec Králové.