KOTOUČ V OHNI. V této situace sice neměl plzeňský brankář Matěj Machovský puk...

KOTOUČ V OHNI. V této situace sice neměl plzeňský brankář Matěj Machovský puk pod kontrolou, žádnému z litvínovských hráčů se ho ale nepodařilo dostat do sítě. Stejně na tom byli v základní hrací době i plzeňští hráči a po třetí třetině byl stav zápasu 0:0. | foto: Pavel Němeček, MAFRA

0:0. V nájezdech trefil hokejové Plzni druhý bod Kratěna

• 0
Matěj Machovský a Pavel Francouz. Dva hokejoví gólmani, kteří v neděli svedli parádní souboj o to, kdo udrží čisté konto. Nakonec po normální hrací době i prodloužení vyhráli oba, na ukazateli skóre utkání 18. kola Tipsport extraligy Plzeň - Litvínov svítil bezbrankový stav 0:0.

Až v samostatných nájezdech rivala těsně předčil domácí Machovský. Nepřekonali ho Hübl ani Lukeš, naopak na Francouze vyzráli Kratěna s Jánem Sýkorou, kteří Škodě přivábili bod navíc.

"S Pavlem jsme se nedávno potkali v Praze na zápase Lva. Popovídali jsme, od té doby se známe. Je to fajn kluk, i dnes jsme si po zápase popřáli jen to dobré do dalších dnů," uvedl Matěj Machovský, který si v plzeňském dresu připsal druhé čisté konto v sezoně.

Zato dál pokračovalo střelecké trápení - Plzeň nevstřelila gól jinak než v nájezdech už 157 minut! Naposledy se v předminulém kole trefil Kratěna do sítě Sparty.

"V pátek v Třinci jsme měli dost gólových šancí, ale nespadlo to tam a nakonec jsme odjeli s nulou. Dnes jsme ale hlavně apelovali, abychom zápas odehráli bezchybně směrem dozadu. Věřím, že reprezentační přestávka nám pomůže a pak branky znovu budeme dávat," konstatoval plzeňský kouč Milan Razým.

To neznamená, že se diváci nudili. Hala obdivně zahučela ve 26. minutě, kdy slovenský šikula Ján Sýkora předvedl technický kousek á la finský mág Granlund. Za brankou si položil puk na čepel hokejky a vzduchem ho chtěl "zalomit" nad rameno Francouze. Finta mu těsně nevyšla, ale Sýkora sklidil velký aplaus.

Brankaři zůstali neprůstřelní i při oslabení svých týmů. Plzni k otevření skóre nepomohla ve třetí části ani 75 vteřin dlouhá převaha 5 na 3. Hosté zase těsně před koncem nepotrestali faul Frola.

Před nájezdy se rozcvičil i Mensator, ale nakonec Machovský mezi tyčemi zůstal. "Zkusili jsme i tak soupeře trošku rozhodit. Byla domluva, že kdyby Matěj první nájezd nechytil, půjde na druhý Lukáš," líčil kouč gólmanů Rudolf Pejchar, pro kterého byl zápas poslední před odletem do ruského Chanty-Mansijsku. Machovský pak vyrážečkou lehce vytěsnil ránu Hübla a dal základ dvoubodového zisku. "Ale bylo to dnes supetěžké utkání," oddychl si.

Plzni chyběl kapitán Martin Straka. Dnes ho čeká atroskopická operace kolena. "Čas léčení zatím neznáme," reagoval trenér Razým.