Plzeňský Erik Hrňa se snaží prosadit přes mladoboleslavského Tomáše Voráčka.

Plzeňský Erik Hrňa se snaží prosadit přes mladoboleslavského Tomáše Voráčka. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Potíže. Plzeňští hokejisté prohráli, šestku stále nemají jistou

• 0
Ne, pořád ještě ne. Ani po pátečním 49. kole extraligy nemají hokejisté Plzně jistou účast ve čtvrtfinále, byť tři kola před koncem základní části stále zůstávají na třetí příčce tabulky. Jasná porážka 1:5 v Mladé Boleslavi totiž situaci zdramatizovala, navíc sedmý Chomutov i osmý Zlín své zápasy zvládly a stále se tlačí nahoru.

Přitom po první třetině visely akcie Škody hodně vysoko. Hosté byli rychlejší i důraznější, už v šesté minutě jim pomohla vydařená akce Kratěny v oslabení. Plzeňský kapitán obral v rohu o puk mladoboleslavského Stříteského a vybruslil si před gólmana Ritticha. Ten sice jeho pokus kryl, ale dorážka Jeřábka už zamířila do sítě - 0:1.

Jenže po přestávce se tenhle náskok bleskově rozplynul. Ve 22. minutě brankář Polívka neudržel nahození Rýgla z rohu a Musil zblízka vyrovnal, za dalších 72 vteřin pak mezi beky vlétl Klimenta a zápěstím pálil pod horní tyč.

Domácí mohli náskok zvýšit, Polívka čelil samostatným nájezdům Jarůška či Pacovského, ale nakonec mohla Plzeň v závěru druhé části vyrovnat. V přesilovce Indrák posunul kotouč na Hrňu, jenže ten trefil pouze horní tyč!

Ve 44. minutě tak přišel zlom. Jarůšek v situaci 2 na 1 naznačil střelu, ale pak krásně předložil puk Pacovskému, který měl snadnou úlohu - 3:1. Když pak zblízka skóroval i Lenc a v 57. minutě se z otočky trefil také Hyka, byl z toho debakl.

Škodu už v neděli čeká další duel venku, už v 15 hodin vyjede na led Třince. Zvládne tuhle bitvu?