Plzeňský útočník Ondřej Kratěna se raduje z gólu.

Plzeňský útočník Ondřej Kratěna se raduje z gólu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Po bitvě s Pardubicemi má hokejová Plzeň pouze jeden bod

• 0
Čtyřikrát vedli v normální hrací době, i při samostatných nájezdech byli hodně blízko výhry. Ale nakonec hokejisté Plzně v nedělním 10. kole Tipsport extraligy vybojovali na svém ledě proti Pardubicím pouze jeden bod.

Po remíze 4:4 neurčilo vítěze ani prodloužení, rozhodnout musely až nájezdy. V nich se blýskl hostující útočník Radil. Dvakrát v nich překonal Machovského, jeho druhý úspěšný pokus byl vítězný. Přitom jako první se trefil domácí Pletka ve druhé sérii. Nestačilo to.

"Dostat tolik gólů doma, to by se nemělo stávat. Pro diváky to bylo určitě atraktivní, ale pro nás bolestivé," litoval plzeňský útočník Radek Duda do kamer ČT Sport bezprostředně po zápase.

V neděli byl Duda nejlepším hráčem domácích. Dvakrát překonal pardubického Růžičku. Nejprve ho "nachytal" ve druhé třetině nahozením ze středního pásma a v 53. minutě po skvělé individuální akci a střele k pravé tyči poslal Škodu do vedení 4:3.

Jenže hosté se ani v tuhle chvíli nezlomili. Stačilo jim pouze 70 vteřin k tomu, aby si na pravém kruhu srovnal kotouč Cetkovský a precizně trefil pravý horní roh plzeňské branky.

"My jsme za dva body moc rádi. Už v minulém kole jsme ukázali, že se dokážeme vrátit do zápasu i za nepříznivého stavu a dnes jsme to předvedli několikrát. V hokeji prohrávat o jeden gól nic neznamená, snažili jsme se tak hrát až do konce," líčil pardubický útočník Petr Sýkora.

I on si připsal dvě trefy a v prodloužení mohl dokonat hattrick. Dostal se do brejku, ale po bekhendové kličce pálil nad branku.

V nájezdech se jako první ve druhé sérii trefil plzeňský Pletka a Radil poté musel dát. Složitou chvíli zvládl perfektně a jeho další akce už byla vítězná.