U mantinelu bojují chomutovský Vladimír Růžička (vlevo) a Petr Kadlec z Plzně.

U mantinelu bojují chomutovský Vladimír Růžička (vlevo) a Petr Kadlec z Plzně. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Plzeň dřela, jenže v Chomutově nebodovala. Padla už počtvrté v řadě

• 0
Hokejisté Plzně po 39. kole udrželi v tabulce extraligy čtvrtou příčku. Bohužel, to je jediná dobrá zpráva. A i ty další se drží ve znamení „čtyřek“. V Chomutově v neděli Škoda prohrála těsně 3:4, už čtvrté utkání v řadě nezískala ani bod. Naopak domácí Piráti po čtyřech porážkách za sebou zabrali naplno.

„Měli jsme za sebou špatnou domácí sérii a chtěli jsme se z toho dostat. Paradoxně venku se nám hraje líp, i když to moc nechápeme. Bojovali jsme až do konce, bohužel ani dnes to nestačilo,“ povzdychl si asistent HC Škoda Ladislav Čihák.

Plzeň přitom začala lépe. V deváté minutě po střele Lva trefil pohotově puk ze vzduchu Hrňa a poslal hosty do vedení. Vzápětí šel pykat na 2+2 minuty chomutovský Růžička, jenže Svobodovu šanci gólman Kristan zlikvidoval.

„Škoda, měli jsme přidat druhý gól. Místo toho přišly dvě chyby a nás to srazilo zase dolů,“ mínil plzeňský útočník Miroslav Preisinger.

Piráti totiž ještě v první části skóre otočili. V 15. minutě vyřešil Červenka přečíslení dvou na jednoho parádní ranou do horního rohu, 92 vteřin před první pauzou pak Kämpfova nevydařená přihrávka překvapila Polívku, jemuž lehký pokus prošel mezi betony do branky.

Ve 27. minutě zvýšil náskok tvrdou ranou obránce Jánošík, ale Plzeň záhy snižila. Svobodu při brejku v oslabení fauloval Rutta a trestné střílení útočník Škody provedl precizně - 3:2.

V závěru druhé části mohl srovnat v oslabení Poletín, ale jeho střelu Kristan vyrazil betonem.

„Něco jsme si pak v kabině řekli, jenže uběhne 37 vteřin ze třetí třetiny a my zase ztráceli dvě branky,“ popisoval asistent Čihák.

Tahle - nakonec vítězná trefa Chomutovských - byla hodně šťastná. Vondrkova přihrávka se odrazila od Červenkovy brusle za Polívku a sudí gól po poradě s videorozhodčím uznali...

Ještě nebyl konec, ve 44. minutě Preisingerova přesná rána za modrou znamenala znovu pouze jednobrankový rozdíl, jenže vyrovnat už Škoda nezvládla. I když Machovský, který naskočil na led na jedinou akci, ve 48. minutě zlikvidoval trestné střílení Kašemu.

„Už pár zápasů se střelecky trápíme, navíc dostáváme laciné góly. Každý den to řešíme v kabině, ale zatím jsme to nezlomili. Snaha se nám upřít nedá, ale bohužel nám to tam nepadá,“ řekl Presinger.

Už v úterý startuje poslední čtvrtina základní části. A Plzeň čeká derby na ledě posledních Karlových Varů.