Fotbalový trenér Zdeněk Michálek

Fotbalový trenér Zdeněk Michálek | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Fotbalové Domažlice přepsaly své dějiny. Poprvé vyhrály v ČFL

• 0
je tady první historické vítězství domažlických fotbalistů v České fotbalové lize. Ve třetím kole se doma dokonce pětkrát trefili do branky favorizovaných Ovčárů, sami inkasovali jen dvakrát a stadion mohl bujaře slavit.

Utkání pro nováčka třetí nejvyšší fotbalové soutěže ale nezačalo vůbec dobře. Na hráčích byl vidět respekt ze soupeře, v jehož sestavě nastoupili fotbalisté, kteří už okusili nejvyšší ligovou soutěž - například i bývalý hráč plzeňské Viktorie Róth nebo Cigánek s Ditrichem.

"Začátek měli hosté rozhodně lepší. Byla na nich vidět zkušenost, ale nás naštěstí postavil na nohy první gól Mužíka po rychlém protiútoku," konstatoval domácí trenér Zdeněk Michálek.

Z vedení se ovšem Domažličtí dlouho neradovali, brzy vyrovnal Mareš. Jenže téměř vzápětí jeho spoluhráči ve velkém čtverci faulovali střelce prvního gólu domácích a Braun bezpečně proměnil penaltu.

Po půlhodině hry bylo ale opět vyrovnáno. Tentokrát chybovala domažlická obrana a Dittrich zblízka nezaváhal. Jenže tím brankostroj nepřestal, ještě před přestávkou prokázal střelecké schopnosti Kovařík a gólem do šatny opět poslal Jiskru do vedení - 3:2.

Do druhého poločasu už domažličtí fotbalisté nastoupili bez nervozity i přehnaného respektu. I když začátek ještě patřil Ovčárům, brzy se převaha přestěhovala na kopačky domácích.

"Ve druhé části jsme Ovčáry nepustili téměř do žádné střelecké příležitosti a naopak ještě jsme měli další střelecké možnosti, hlavně Bezděk a Veselý," viděl zlepšenou hru svých svěřenců domažlický lodivod.

Opět se projevila střelecká produktivita Kovaříka, který se trefil podruhé a brankový účet uzavřel v samém závěru střídající Leitl.

"Proti kvalitnímu soupeři, který v loňské sezoně skončil v ČFL druhý, jsme hlavně ve druhém poločase podali velmi kvalitní výkon, a proto jsem spokojený jak s výsledkem, tak s hrou," konstatoval spokojeně Michálek.