Domažlice i rezerva Plzně v ČFL zabraly a mají tři body

14:51aktualizováno  14:51
Konečně. Po třech prohrách fotbalisté Domažlic zabrali a vyhráli v ČFL zaslouženě a poměrně vysoko nad Letohradem 5:1. A to i přesto, že nastoupili bez několika hráčů, kteří obvykle patří do základní sestavy. Trenér Zdeněk postrádal zraněného Bauera, nemocného Moura i minule vyloučeného Mužíka.

POSILA. Domažlický Martin Knakal (vzadu) v derby ČFL proti Viktorii Plzeň B. | foto: Jaromír PechMF DNES

"Snad zase nastal obrat k lepšímu. V minulých kolech se k nám obracelo sportovní štěstí zády," oddechl si kouč Zdeněk Michálek.

"Do vedení jsme šli brankou z penalty, která byla nařízena za faul na Tesaře," okomentoval vedoucí úspěch domácích Michálek.

V úvodu druhé půle měli sice více ze hry hosté, ale pak se v rozmezí deseti minut trefili postupně Bezděk, Kovařík, Bárta a Veselý.

"Přečkali jsme nápor hostů, ale pak už bylo na trávníku jen jedno mužstvo. Dva góly jsme dali po standardkách a dva po brejcích," dodal domažlický lodivod.

Hostují Brendl už pak v závěru jen snížil na konečných 5:1.

Čtyřgólové výhry se dočkala i juniorka Viktorie Plzeň, která přestřílela v derby Karlovy Vary 4:0.

Skóre otevřel už ve 12. minutě Mandula, ale na další branky si museli diváci počkat až do druhé půle. V 62. minutě vysunul autor prvního gólu do uličky Sladkého, a ten zvyšoval na 2:0.

Pak se ještě trefili Hrošovský a Kůžel. "Dokázali jsme navázat na výkony z předcházejících zápasů a po zásluze vyhrát," připomněl asistent trenéra Martin Lepeška předchozí výhru 4:3 po přestřelce v Letohradu.

"Potěšující je, že si dokážeme nejen vytvořit řadu příležitostí, ale také je gólově zakončit," kvitoval Lepeška.

Z kádru prvoligového áčka měla juniorka tentokrát k dispozici pouze brankáře Daňka, zato premiéru si odbyl dorostenec Matěj Končal a rozhodně nezklamal.

Témata: Přestřelka

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Plzeňský kapitán Petr Kadlec rozjíždí útočnou akci v utkání proti Olomouci
Plzeňští hokejisté přišli o velezkušeného Kadlece. Asi na delší čas

Bez kapitána Petra Kadlece se v příštích týdnech musí obejít hokejisté extraligové Plzně. Čtyřicetiletý obránce si v neděli ve Zlíně po nezaviněném střetu s...  celý článek

VZPOMÍNKA. Bývalý záložník Václav Pěchouček v dresu Plzněe v červenci 2002 v...
Bývalý hráč Plzně o Luganu: Provinční klub, co hraje hodně defenzivně

Až zítra fotbalisté Viktorie Plzeň vyběhnou v Luzernu ke třetímu utkání základní skupiny Evropské ligy proti domácímu FC Lugano, Václav Pěchouček se pohodlně...  celý článek

Martin Zeman vede míč, za ním se rozbíhá David Limberský.
Plzeňský záložník Zeman se vrací do Švýcarska. A chce vyhrát

K zápasu třetího kola Evropské ligy Luganem, který se bude hrát dnes od 19 hodin v Luzernu, letěli fotbalisté Viktorie Plzeň přes Curych. Jako by jim chtěl...  celý článek