Diskuze

Plzeňský půlmaraton vyhrál Keňan Kemboi, rekord ale nepřekonal

Ulice historického centra Plzně zaplnily v sobotu odpoledne stovky vytrvalců, poosmé se totiž běžel ČEZ Plzeňský půlmaraton. Vítězem se stal Keňan Henry Kemboi s časem 01:05:31. Závod ale zkomplikoval dopravu, omezení se dotklo motoristů i linek MHD.

Běh městem po dlažbě se mi zrovna jako zdravý nezdá. Navíc komplikace dopravní, takže tato akce je poněkud mimo prospěch všech.

1 2
možnosti

P38a25v13e62l 29Ř39a14p38e95k

11. 10. 2015 17:17

Je za tím potřeba exhibovat, vnutit okolí, že jsem něco víc. Forma elitářství, logicky. Kdyby to tak nebylo, tak to můžou uspořádat někde na kraji města, kde nebudou blokovat dopravu a kde nemusí běhat po dlažebních kostkách.

1 4
možnosti

Neběžel jsem, byl jsem se jen podívat, ale byla to zajímavá akce a podobné akce v centru města vítám. Co se týká trasy, tak nebyla celá po dlažbě. Běželo se i po asfaltu, po pískových cestách v sadovém okruhu. Povrch to nebyl jistě ideální, ale dá se tomu přizpůsobit výběr obuvi.