Diskuze

I léta po válce jsou v Plzni kryty se suchými WC a odvětráním na kliku

Z původních asi 260 protiatomových krytů zůstala v Plzni do dnešních dnů asi jen polovina. Stát totiž na jejich údržbu přispívá jen výjimečně. Zachovaný ale zůstal například ten v bývalé železniční poliklinice. Funkční kryty jsou i ve 2. a 4. Základní škole a také ve Fakultní nemocnici v Plzni.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

Jak souvisí protiatomové kryty s tím, kolik let je po válce? Copak se za války stavěly nějaké protiatomové kryty? Kdy vlastně vznikly ty kryty, o nichž se v článku píše?

4 0
možnosti
MV

Kryty vznikaly ve všech zemích, které se nějakým způsobem účastnily ve studené válce.

V zemích východního bloku se tak dělo centrálně, včetně výcviku obyvatelstva (vzpomínám si na běhání v pláštěnkách a maskách a na odhazování pytlíků po větru). V USA vrcholila éra budování individuálních krytů v době kubánské krize.

3 0
možnosti
LN

A teď si řekněme popravdě, k čemu by nám ty kryty byly. K ničemu, protože nikdo neví, kde jaké jsou. A když už, tak nevíme, jestli je má kdo otevřít v případě potřeby. Takže jediné, co by nám zbývalo, by bylo pokusit se dostat do plzeňského podzemí.

1 1
možnosti
MV

Kdo se stará, tak ví.

Kdo čeká, až ho úřady někam pošlou, nebude zabírat místo v krytu, protože míst je samozřejmě v dnešní době nedostatek.

Takže buďte v klidu, čekejte u rozhlasu na instrukce. Později se u vás někdo zastaví s plastovým pytlem. Anebo s kanystrem nafty, pokud vás bude víc na jednom místě. ;-D

1 0
možnosti