Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Přesunem akutní péče k nám by kraj ušetřil, říká šéfka FN Plzeň Kunová

Kdyby se přesunula akutní péče z krajských nemocnic v Rokycanech a ve Stodu do Fakultní nemocnice v Plzni, ušetřily by se krajské peníze. To tvrdí ředitelka FN Plzeň Jaroslava Kunová. V celé republice přitom právě teď vrcholí boj o zachování akutních lůžek v nemocnicích, na jejichž rušení tlačí pojišťovny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

von Schecke

X

Chtějí šetřit na nepravém místě...

0/0
31.10.2012 8:53

lutrysek

prostě si chce nasyslit pacienty

a tím získat i víc peněz. jak dlouho to trvá z plzně do prahy? ani ne hoďku, tak to by se akutní v plzní mohla zrušit a převést do motola.

0/0
31.10.2012 7:17

dzji

centralizace nemocnic

A nakonec budeme všichni jezdit jen do Prahy a bude to úplně nejvýhodnější, ne?

Jak jsem jinak anti-sociál, nemocnici má mít člověk po ruce, ať už pro sebe nebo když tam veze příbuzného či ho chodí navštěvovat. Zrovna my to máme nejblíž do Plzně, ale představa, že z nějaké vesničky kolem Stoda jezdím denně do Plzně třeba na injekce, a zvlášť, když nemám auto a musím se spolehnout na veřejnou dopravu, je dost nepříjemná.

+1/0
30.10.2012 22:19

mamina2

Re: centralizace nemocnic

A proč byste jezdil na injekce zrovna do nemocnice? To je snad péče, kterou může poskytnout i jiné zařízení, ne?

+1/0
31.10.2012 9:30

dzji

Jaké asi? Opravdu si myslíte, že když se například zruší ve Stodě krajská (tj. defakto státní) nemocnice, okamžitě se tam nadšeně nastěhuje privátní ordinace gynekologická, ortopedická, kožní, gastroenterologická... ?

Některé služby pro občany by stát zajišťovat měl, platí mu dost velké daně. Stejně jako soukromník asi nebude doručovat poštu do zapadlých horských vesniček, protože na tom nevydělá.

0/0
1.11.2012 10:40

vvvv

Vy asi text nečtete, že? Nikdo přeci nemluví o rušení nemocnic, ale o redukci lůžek akutní péče. Pokud máme v kraji jednu špičkovou nemocnici (alespoň co se do vybavení a odborných znalostí lidí týče), tak je zcela logické do ní soustředit tu nejnákladnější a nejnáročnější péči. Na tu krátkou dobu snad není problém ze příbuzným dojíždět. Nehledě na to, že pokud někde provádějí určitou operaci několikrát do roka, tak erudice těch doktorů zcela logicky klesá...

Následnou a dlouhodobou péči zvládnou velmi dobře menší nemocnice umístěné blíže k domovu pacienta. Navíc třeba není důvod rušit ve Stodě rehabilitaci nebo v Rokycanech porodnici - úspěšné oddělení, na kterých nemocnice jistě neprodělávají.

Paní ředitelka FN není z těch, kteří by adorovali současný systém řízení Ministerstva zdravotnictví, ale používá zdravý rozum a s tímto jejím názorem se 100% shoduji

0/0
1.11.2012 11:22Najdete na iDNES.cz