Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lídři z Plzeňska: ODS sází na zastánce nové galerie Jiřího Pospíšila

Je to člověk, který si dává pozor, aby se v politice neušpinil. Zakládá si na dobrém jménu a mnoho lidí v něm vidí nejdůvěryhodnějšího politika v Česku. Šestatřicetiletý Jiří Pospíšil, krajský šéf ODS, je dalším z volebních lídrů, které představuje seriál MF DNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dzji

volím Pospíšila

a držím mu palce, aby se stal hejtmanem. Ve vládě to byl asi jediný pracovitý ministr, za kterým jsou vidět nějaké výsledky.

+1/0
10.10.2012 22:36

herbiraff

modrá

není barba plzenska...

0/0
9.10.2012 21:34

herbiraff

Re: modrá

barva...sakryš...fuj;-D

0/0
9.10.2012 21:35

jostr

ODS chce znova tunelovat kraj

ZNOVA MUSÍM POTVRDIT TO, CO NAPSAL JEDEN DISKUTUJÍCÍ. TO VŠE JE BOHUŽEL PRAVDA. NEMLUVĚ I I O TOM,ŽE NEGATIVNÍ DOPAD NA CELOU EKONOMIKU MÁ POŘÁD ODS, KTERÁ OVLÁDÁ PLZEŇ A ANI NA KRAJI SE ČSSD NEPODAŘILO PERSONÁLNĚ SE MNOHÝCH ZA TOTO ZBAVIT." No, to je bomba! Vy schvalujete netransparentní ulití peněz do šuplíku - mimo rozpočet!!! O směnce nevěděla ani vlastní rada kraje - ODS!  To, co dělal na kraji Vilímec bylo na žalobu, divím se, že ji nikdo nepodal - asi se nechtěli špinit. Peníze se směnky byly přece použity na klatovskou nemocnici. Chovanec musel za zpackané projekty z doby vládnutí ODS zaplatit cca 100 mil. (korekce, neboli pokuta). Bylo to taky za Vilímcovo bazén ve Kdyni. Kdyby Chovanec šetřil, neinvestoval, tak byste řvali, že je to špatně. Když investuje - a to dvakrát tolik, než je průměr ostatních krajů - tak zase řvete, že moc utrácí ale dluhy nemá !!!).   Pospíšil se netají tím,, že kraj zadluží kvůli výstavbě nové galerie.  To je dobře??? To je to nejdůležitější???

+2/0
9.10.2012 14:16

herbiraff

Re: ODS chce znova tunelovat kraj

A navíc tu bude galerie pro Mládkovou, co jsem slyšel. Proto ta eminetní snaha. Onse pak stane předsedou této galerie a bude galermajstr, Pro úspěc udělá tento kříštalově čistý chlapec cokoliv. Zachránil několik desítek rychlostudentů a za to mu někteří musí líbat ruce. Podle všeho za ním stojí pořádné gorily rychlostudentů, kteří na něj nedají dopustit. Takže opatrně...

0/0
9.10.2012 21:39

hanusbluz

Dobytčí farma ODS

Jak pochopit satirický billboard s kmotrem Jurečkem? ODS je jeho chlívec, některý dobytek se pěstí pro okrasu, většina na dojení, něco na maso. Dobytek pro okrasu má působit jako mámení. Hodně na to naletí naivní báby jako Meda Mládková. Tu faleš ilustruje to, že zamilované baby (voliči) se hubičky od chovného býka nikdy nedočkají. Zbytek chlívce už má jiné poslání, stačí se podívat do volebního lístku ODS. Klícka se strakami jen čeká, až národ opět otevře dvířka, aby se ptáci zase prolétli nad jeho hlavami. Pak se nedivme, že toho budeme mít na předních sklech hodně napadáno.

+7/0
9.10.2012 12:09

držte si klobouk

tak jsme si přečetli politický životopis vládního odpadu

ještě mi tam chybí tak dva roky na Borech, tři roky u kopáčů výkopů či u pasení stáda skotu, ale Jirko, co ta ODS, to mi tam k tobě nějak nesedí, ta modrá ti vůbec nesluší, zelená - zelená je tvoje barva

+2/0
9.10.2012 10:18

Norimberk

Zrušit kraje

jen se přerozdělují peníze a živí se tím tisíce úředníků...komedie

0/0
9.10.2012 7:43

herbiraff

kandidáti

Je to paradox, ale nejlépe vypadá kandidát z KSČM. Je jen otázkou času, kdy se stane tzv. pořekadlo, když se dva perou, třetí se směje. ODS se bohužel stále nepodařilo zrušit KSČM a tak je evlcie možné, že tato strana začne pomalu a jistě přebírat otěže. Střední nejsilnější sféra začíná být naštvaná a začátek vlivu se vždy ukazuje např. v Ústecku. Tam se začalo přebarvovat na oranžovo a rázem byla oranžová celá republika. ted tam začínají vstupovat komunisti...  Jinak kandidáti - Pospíšil - populista, Chovanec vysloveně žvástal, Náhlík je bohužel zkažený dlouhou dobou v různých zastupitelstev, kdy nic moc neudělal a pak je tam Borovanský, jenž spíše vypadá jako turbína, než jako člověk (v jednání) a Čížek, jenž má spíše cíle po nás at přijde potopa. Nakonec to však díky ovlivvnitelným ovčanům vyhraje ODS nebo ČSSD. Stačí se podívat do sadů, kde lidé hltají všelijaké dárečky za hlasy.

0/0
9.10.2012 7:33

lutrysek

mě stačil jeden jeho bilboord:

s kecama, že chce šumavu otevřenou podnikání, což mi zní jako jasný odkaz na to, že šumavu klidně rozdá podnikavcům, kteří ji zmodernizují a předělají k obrazu svému. nedávno byl na netu článek jak si podnikatelé staví baráky kde chtějí a jak chtějí bez stavebního povolení a vždy ho dostanou dodatečně. když projde pospíšilovo heslo tak tyhle pastavby porostou jak houby po dešti.

+1/0
9.10.2012 6:40

lutrysek

smutné právě je, že se šmejdská strana schovává

za jedno "slušné" jméno. a to před volbami platí o všech stranách. ano lídr je čistý, ale nepřijde tam sám. s ním se tam natáhnouagenti strany, kteří s čistotou nemají nic společného. v žádných volbách nejde o jména, jde vždy o strany.

+1/0
9.10.2012 6:36

Ftipnejj

Hejtman

Hejtman bude bud Chovanec nebo Pospisil.

Pokud si muzu vybrat z techto dvou, beru Pospisila. A vy?

0/0
8.10.2012 22:13

bkv

Re: Hejtman

Myslíš toho člověka o kterém vlastní strana prohlásí, že je neschopnej?

+5/0
8.10.2012 22:49

MrScully

Re: Hejtman

Nevolím ani ODS ani ČSSD, ale ve výběru mezi Pospíšilem a Chovancem je to tak 99:1 ve prospěch Pospíšila...

+1/0
8.10.2012 23:40

Zeppelin.86

Re: Hejtman

Viděli jste předvolební sezení s Moravcem? A potom statistiky oblíbenosti? Skutečně to Pospíšil nevyhraje...

+1/0
9.10.2012 6:57

herbiraff

Re: Hejtman

Ten byl dobrej:)

0/0
9.10.2012 7:28

qoknu

Re: Hejtman

Já teda JurečkoPospíšila ani omylem. A ještě když jsem viděla bilbord Pospíšil- Mládková, tak to byl šok.;-D;-D

0/0
9.10.2012 18:24

herbiraff

kraje ještě neni vytunelovaný

takže tam pustťe Pospíšila, ten to rozfofruje podobně jaká za Járy Zimmermanna...

+2/0
8.10.2012 21:10

Nefertiti9

Nojo slušný hoch

ale s Jur...em v zádech, Krej.... zase potřebuje z kraje prachy na město kultury co tak podělala a na kraji se ještě nějaké prachy najdou, že??????? 8-o

+3/0
8.10.2012 20:46

Eiram11

Populista

Pan Pospíšil je pouze populista a teoretik. V televizi (OVM) se ukázalo, že problémům kraje vůbec nerozumí. Náš kraj vede velmi dobře současný hejtman Milan Chovanec. Nemáme vůbec žádné dluhy, investujeme 2x tolik, než je celorepublikový průměr a po Praze máme nejnižší nezaměstnanost. CO BYSTE TEDY CHTĚLI VÍCE??? Pospíšil se netají tím, že kraj zadluží  - na galerii! Nechci býti kulturním barbarem, ale myslím, že máme jiné důležitější věci k řešení.  Pospíšila vidíme dnes a denně všude - na prvních stránkách regionálních novin, na spoustě billboardů, plakátů.  Bude novináře zajímat a zveřejní to, kolik stála kampaň ODS v našem kraji?

+6/0
8.10.2012 18:59

Sidina

Re: Populista

Je pravda, že ve zmíněné debatě Pospíšil bez naprosté znalosti věci dost agresivně kritizoval současné vedení prakticky za všechno. Vyskakoval jako čertík z krabičky a sliboval doslova miliardy na silnice, na školy a kdoví co ještě, ale neřekl, kde na to všechno  vezme peníze. Pouze populisticky vykřikoval, že ušetří na úřednících. Dokonce i V. Moravec si z něj kvůli tomu začal utahovat, což Pospíšilovu agresivitu ještě zvýšilo. Takže kvůli opravám silnic propustíme několik úředníků ( souhlasím, že rezervy by se možná našly ) a ušetříme tak pár milionů ročně, za které opravíme několik kilometrů silnic v kraji. Ale kromě toho se zadlužíme a postavíme novou galerii, aby pan Pospíšil měl pomník "kovu trvalejší". O nic jiného tu nejde. Jeho servilnost vůči paní Mládkové ( které si opravdu velice vážím ), jeho viditelná touha po tom, aby získal možnost "hospodařit" s cennými obrazy a jeho nabubřelé ego z něj doslova ukapávají.

+5/0
8.10.2012 19:27

Mouchard revival

Re: Populista

Amen... To jste nafasovali na kraji prirucky, co psat?

+3/0
8.10.2012 20:07

qoknu

Re: Populista

Tak dobře známe svůj  kraj a lidi v něm, ale pro cizáky je to nepochopitelné.;-D

+1/0
9.10.2012 18:27

MrScully

Re: Populista

To vůbec není pravda, Chovanec to vede od desíti k pěti! Rozpočet je vyrovnaný jen kvůli tomu, že se ztráty sanují z toho, co naspořilo předchozí pravicové vedení kraje. Rozpočty posledních tří let: 2011 mínus 360 milionů, 2012 mínus 73 milionů a 2013-2014 to jde do háje úplně (kolem miliardy deficitu ročně). O tom, jak rada kraje rozdává dotace pouze svým spřáteleným obcím, kde vládne ČSSD, ví také všichni (ano, předtím to ODS dělala taky, ale to není omluvou pro ČSSD).

0/0
8.10.2012 22:17

Míla1

Re: Populista

No, to je bomba! Vy schvalujete netransparentní ulití peněz do šuplíku - mimo rozpočet!!! O směnce nevěděla ani vlastní rada kraje - ODS!  To, co dělal na kraji Vilímec bylo na žalobu, divím se, že ji nikdo nepodal - asi se nechtěli špinit. Peníze se směnky byly přece použity na klatovskou nemocnici. Chovanec musel za zpackané projekty z doby vládnutí ODS zaplatit cca 100 mil. (korekce, neboli pokuta). Bylo to taky za Vilímcovo bazén ve Kdyni. Kdyby Chovanec šetřil, neinvestoval, tak byste řvali, že je to špatně. Když investuje - a to dvakrát tolik, než je průměr ostatních krajů - tak zase řvete, že moc utrácí ale dluhy nemá !!!).   Pospíšil se netají tím,, že kraj zadluží kvůli výstavbě nové galerie.  To je dobře??? To je to nejdůležitější???

+2/0
9.10.2012 7:39

qoknu

Re: Populista

Galerie pro jeho mecenášku Mládkovou.:-/

0/0
9.10.2012 18:28Najdete na iDNES.cz