Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Boj o plzeňské Corso se komplikuje, návrh na referendum má chyby

Návrh na referendum, které má zastavit sporný projekt obřího komplexu Corso Americká v Plzni, má podle magistrátu tři chyby. Zastáncům lidového hlasování tak začal boj o čas, zdržení vážně ohrožuje jejich šance na úspěch.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

herbiraff

otazník

Někdo to tu napsal a já to zopakuji. Jak je možné, že organizátoři nezkontrolovali podpisy? Jak je možné, že si nenechali někde zjistit trvalé pobyty lidi? V dnešní době to není zas takový porblém. Trošku mi to připadá, že všude, kde zamotaný Marek, tak to spěje k průseru. On sám raději zmizl do Brna, kde studuje PF a tady se to blíží k solidnímu fiasku. Spousta dobrovolníků tady za něj dře a já se ptám - proč za 10 měsíců nešlo sehnat třeba 20 tisíc podpisů?? Za jeden týden se prý podaří až tisíc. Kde je tedy problém? Navíc podle všeho se někteří lidé umyslně podepisovali špatně a někteří se podepsali, aby mohli řici - ano corso.Co když nakonec referendum bude a bude nebude dostatečná učast, nebo lidé řeknou ano corso?

0/0
23.8.2012 23:17

Rokurota_Makabe

Re: otazník

Takže po pořadě: mohl byste nám, prosím, vysvětlit, jak by taková kontrola podpisů měla vypadat? Napadají mne dvšě možnosti: hacknout státní systém evidence obyvatelstva (trestný čin) nebo všem kontrolovat při podpisu občanky (v praxi vyloučené, většina lidí se urazí a skoro nikdo to nepodepíše). Co navrhujete vy?

Marek je možná magor, ale na rozdíl od Vás se snaží pro Plzeň něco udělat. Čím jste přispěl Vy?

A konečně: pokud bude referendum neplatné nebo dokonce skončí podporou Corsa (fakt tomu věříte?), bude to ... stejné jako dosud. Horší už to být, vzhledem k postoji radnice, nemůže. Jen lepší.

Už jste se podepsal? :)

+1/0
24.8.2012 2:21

menhet

Re: otazník

Kontrola podpisů měla v první řadě proběhnout tak, aby nebyl někdo podepsán víckrát. To snad šlo i bez hacknutí systému nebo kontroly občanky.

V druhé řadě, podle mě je na archu zapsané bydliště podepisující osoby a chápu, že pokud tam někdo napsal Praha, nebude ho magistrát počitat do referenda. Nejsem si jistá, jestli byla nějaká kontrola jednotlivých podepisujících, možná postupovali jen podle toho, jaké bydliště tam kdo napsal. Upřímně, ti lidé, kteří prudí s podpisem, dost často stejně neví, proč tam stojí a dostanou dvacku za podpis, to je jim pak jedno, jestli ten, co se podepsal, má bydliště v Plzni nebo v Kotěhůlkách, hlavně, že podepsal.

0/0
24.8.2012 9:23

pepe6711

Re: otazník

Představte si, že za Kellnera se dřou spousty lidí a on ne, to je překvápko, co.

0/0
24.8.2012 13:24

jimmbo

Investor

Mám dvě otázky: 1) Kdo v případě zrušení stavby OC zaplatí investorovi demolici kulturáku? A za 2) Investor se už nechal slyšet, že v případě zrušení stavby, na kterou už má (pokud se nepletu) platný stavební povolení, bude v arbitráži požadovat náhradu za zmařenou investici. A tu arbitráž (oproti který bude ta demolice pakatel) zaplatí kdo?

0/0
23.8.2012 19:47

FB13624

Re: Investor

Tak to já má opačné informace, podle kterých není stavební povolení, není územní rozhodnutí a návrh Corsa nevyhověl podmínkám pro případnou zástavbu zejména pro povahu monolitu rozděleného jen naoko do tří pasáží. Navíc podle mých informací potřebuje investor k realizaci stavby i pozemky města, které ještě nemá odprodány. Nevím o tom, že by byla uzavřena smlouva o smlouvě budoucí kupní. Možná se něco změnilo, ale takové informace se dostaly ke mně. A vyhrožovat arbitráží? To je směšné, leda by si přenesl investor sídlo do Nizozemí nebo jiné země, se kterou máme dohodu o ochraně investic.

0/0
23.8.2012 20:23

herbiraff

Re: Investor

Amadeus má pozemky slíbené, takže máte špatné informace. A je orpavdu pravda, že pokud to nevyjde, bude podána žaloba..a to klidně až k EU soudu. Ona to taková legrace zas tak není a obávám se, že někteří si to neuvědomují. Ono totiž podle všeho ted jde hlavně o to, aby aspoň bylo referendum a to může mít samo o sobě dosti velké důsledky...

0/0
23.8.2012 23:13

pepe6711

Re: Investor

"pozemky města, které ještě nemá odprodány"

"Amadeus má pozemky slíbené"

kde vidíte rozpor?

0/0
24.8.2012 13:29

zorro_rojo

Re: Investor

Slibene neznamena zajistene. Tedy tezko muze uspet s cimkoli.. pokud to nema na papire.

Ja vam take mohu naslibovat hory doly, ale kdyz se pak cuknu nedostanete ani prd.. nikde.

0/0
25.8.2012 2:05

Ewin

hehe

A co tam postavit nový divadlo nebo galerii, kam nikdo nebude chodit? Nebo park kam budou chodit jen (tamti) krafat a smažky s čoklama od tesca vyhulovat a popijet krabicaky...a nebo nebo.....

Jéé aby vám z jednoho obchoďáku nepraskla cévka v mozku...do centra patří obchody...a zvýšení dopravy? Opravdu? myslíte že to bude vůbec znát? - nemyslím si že u Hornbachu nebo Plazy je to vůbec vidět...a upřímně - raději tam budu koukat na Corso ( jehož návrh nevypadá vůbec špatně ) než na tu hrůzu co tam stála předtim...

:-/

+2/0
23.8.2012 17:37

duxmagnus

Re: hehe

Do centra patří obchody, ne obchoďáky. Ty patří na periferii města, protože tam 99% lidí logicky přijede autem. Pokud chcete zajíždět na nákupy do centra Plzně, máte tam už teď Plazu a Tesco. Tesco se mimo jiné hodlá výrazně rozšířit takže možností realizace máte dost.

0/0
24.8.2012 9:04

pepe6711

Re: hehe

Moje řeč, ať tam klidně prodávaj svítící tkaničky a bavlněný trička, furt lepší, než nějaká kultůra, žejo, Máňo.

0/0
24.8.2012 13:32

houbařka

Re: hehe

Plně souhlasím, už aby to tam stálo. Mám to co by kamenem dohodil. Do Prioru jít je už o strach. R^

0/0
24.8.2012 21:38

zorro_rojo

Re: hehe

Vite.. tech obchodaku uz je v Plzni jak nasr... nasazeno.

Zrovna Plazu mam z prace par set metru.. a za celou dobu jsem v ni byl mozna petkrat. Co bych tam taky delal, ze ano.. to same prd dostanu kdekoli jinde.

Samozrejme ze u Hornbachu nebo Plazy se to moc nepozna - Plaza je v podstate mala, jen budova s malymi obchudky a nejakou tou zabavou. Hornbach je zase spis pro kutily - opravdu nevim o tom, ze by desetitisice lidi denne potrebovaly koupit palubky nebo drevo do krbu. Nehlede na dopravni pristupnost - ale to byste musel Plzen znat..

0/0
25.8.2012 2:11

golem3

Marek zpatlá, na co šáhne

to si ty hlasy nemohli ověřit sami?

A zajímali by mne ty další chyby.

0/0
23.8.2012 17:04

pepe6711

Re: Marek zpatlá, na co šáhne

Ta další chyba je třeba měkké i v zajímali.

0/0
24.8.2012 13:35

bub4k

A co byste tam místo toho chtěli?

?

0/0
23.8.2012 14:02

A jedeme nanovo...

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

a co se prostě jen tak na chvíli zastavit a hluboce se zamyslet předtím, než tam zbrkle postaví zase další dům hrůzy :-/

+1/0
23.8.2012 14:10

duxmagnus

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Co třeba park? Např. v Londýně nebo New Yorku jsou na každém rohu. V Plzni se furt kecá o zklidňování dopravy, zvyšuje se parkovné, omezuje vjezd do centra, místo bezplatného parkoviště na Rychtářce se postavil zbytečný placený parkovací dům, přemýšlí se o zavedení nesmyslných ekologických nálepek, plánuje se rozšíření placeného parkování i na rezidenční čtvrti a další nesmysly, pod pláštíkem (mimo jiné) zlepšení ovzduší. A pak se odsouhlasí stavba dalšího nepotřebného obchoďáku, pardon multifunkčního centra, přímo v centru města. Jakpak se tam asi budou zákazníci dopravovat? Přijedou předraženou MHD? Asi ne. Stačí se podívat co se stalo v okolí Plazy, na místě bývalého výstaviště. Kdopak má z toho všeho asi prospěch? Občané města to asi nebudou.

+1/0
23.8.2012 14:51

FrantaM

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Můj názor je, že se ta lokalita na park moc nehodí. A navíc by to zavánělo průserem, že se tam přesunou existence co "sídlí" před Tescem.

Mě by tam obchoďák nevadil, obchodní domy mají v centru být. Otázkou je velikost, já bych raději obchodní dům jako vyšší budou o několika patrech než rozlehlou placku jako Olympia. Na to je v centru škoda místa.

+1/0
23.8.2012 15:00

bosorrka

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Další obchoďák? Aby do centra jezdilo více zásobovacích a zákaznických aut? Přemýšlíte vůbec?Rv

0/0
23.8.2012 15:09

FrantaM

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Ano, na rozdíl od Vás přemýšlím. Ze zkušeností z jiných evropských měst říkám ANO obchodním domům v centru města.

0/0
25.8.2012 21:06

Mira_K

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Existence se klidně mohou přesunout i před nové Corso....:-) Takže poněkud lichý argument.

0/0
23.8.2012 15:30

FB13624

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Proč by se to místo nemělo hodit na park? Podívejte se na staré fotky Plzně. Byly tam zahrady až k nádraží....

+2/0
23.8.2012 20:19

FrantaM

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Ještě dotaz. Mohl byste upřesnit: "Stačí se podívat co se stalo v okolí Plazy, na místě bývalého výstaviště." ?

Chodím okolo každý den a nevidím v okolí Plazy žádný problém.

+1/0
23.8.2012 15:04

duxmagnus

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Zvýšil se tam provoz. Tam to takový problém není ale nevidím důvod proč jej zvyšovat i v bezprostřední blízkosti centra.

0/0
23.8.2012 15:29

honzapm

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

A jakpak se vyplnily černé scénáře aktivistů o rapidním až neúnosném nárůstu dopravy u Hornbachu? A jak tam prý bude kravál, že to bude k nevydržení... Tehdy s tím lezli i do televize. Odpovím si sám: NIJAK!

+1/0
23.8.2012 15:33

pepe6711

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Páč na Hornbach každý kálí. Podívejte se ke Kauflandu.

0/0
24.8.2012 13:38

honzapm

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Přesně to samé napadlo i mě :-) Jsem v tom místě téměř denně, někdy i několikrát a marně jsem si několik minut lámal hlavu, co že hrozného se tam vlastně děje. Pak jsem to vzdal. Na nic jsem nepřišel. Snad jen na to, že když už tam jsem a potřebuju něco koupit, můžu to udělat tam a nemusím jezdit na Borská pole nebo na Americkou. Negativum taky může být to, že tam nestojí polorozbořené výstaviště, ale konečně to tam někdo zkulturnil. Jiná negativa mne nenapadla :-)

+2/0
23.8.2012 15:31

pepe6711

Re: A co byste tam místo toho chtěli?

Já to výstaviště pamatuji nerozbořené. Ale není mi 20.

0/0
24.8.2012 13:39

theorange

Podpořte referendum

Jak podpořit referendum zjistíte na www.facebook.com/referendumplzen.

+1/0
23.8.2012 13:45Najdete na iDNES.cz