Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Řidič autobusu dostal za sražení tří kol podmínku. Cyklista nechyboval

Plzeňský okresní soud znovu projednal případ řidiče autobusu Ladislava Trubače, který předloni srazil tři cyklisty a ujel. Nařídil to krajský soud. Ten také kategoricky odmítl původní tvrzení okresního soudu, že část viny na nehodě nese i jeden z cyklistů. Trubač však dostal i napodruhé podmíněný trest.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rosenhaim

.

hovado autobusácký. znám je z osmileté praxe. vyžívají se v ohrožování cyklistů a mají z toho jundu. dělají to naprosto úmyslně. takové lidi by měli poslat na psychiatrii a zakázat jezdit. pokud se nedokáží vyrovnat s překážkou v provozu v podobě cyklistů, ať doma jezdi s lego vláčkem.

+2/−1
25.7.2012 9:09

Bafikybaf

Re: .

...ovádi cyklistický. Znám je z osmnáclileté praxe za volantem. Vyžívají se ve vjíždění na hlavní silnici přímo před jedoucí vozidlo, v nezastavování chodcům na přechodu i v jízdách v protisměru úzku jednosměrkou. Dělají to naprosto bezmozkovitě. Takové lidi by měli poslat na psychiatrii a

zakázat jezdit. Pokud se nedokáží vyrovnat s tím, že cyklista nemůže na silnici úplně všechno, ať doma jezdí po dvorku na koloběžce.

+4/−1
25.7.2012 12:03

Xaver02

Nemyslíš, zaplatíš

Cyklisti na silnicích nemají co dělat. Když na to nemyslí, tak zaplatí. ;-) Soudce usoudil správně, že společenská škodlivost cyklisty na silnici je větší než ta, kterou vykázal čin řidiče, tudíž to vyřešil velmi dobře - podmínkou. R^

+1/0
25.7.2012 12:28

Carlos01

Bijte cyklisty ať se silnicím vyhejbají

Nemají tam totiž co dělat. Je to verbež, která zdržuje, kličkuje, často ožralá (vidím ty parkoviště cyklistů před různýma hospodama). Policie sere na cyklisty, tak to musíme, chlapy, vyřešit sami, podmínka je sranda, ta není ani v rejstříku.

+4/−1
25.7.2012 8:23

Smrť

Re: Bijte cyklisty ať se silnicím vyhejbají

Vraťte řidičák, s tímhle psychickým stavem nemáte nárok sedat za volant. Třeba Vás to donutí používat jako dopravní prostředek kolo a tak se naučíte toleranci (myslím k slušným cyklistům, ožralé ovado nebo arogant záměrně blokující auta jízdou prostředkem pruhu si toleranci nezasluhuje).

+6/−1
25.7.2012 9:20

Míra 4.2

Re: Bijte cyklisty ať se silnicím vyhejbají

Ty musíš mít nějakej hodně velikej komplex - asi z něčeho hodně malého...

+2/−1
25.7.2012 10:54

bub4k

Re: Bijte cyklisty ať se silnicím vyhejbají

Ty jsi pořádnej čů--k.. Cyklista je účastník silničního provozu jako každý jiný.. To že ty jsi zakomplexovaný b-b, který nemůže pár vteřin počkat než bude vhodná chvíle k předjetí je tvoje hloupost a doufám že tě takhle někde srazí řidič typu Trpišovský, který je podobné individuum jako ty!

+2/−1
25.7.2012 14:13

bojovnik.za.lidska.prava

zarmulkytunechceme

Tak jsem se už dlouho nenasmál. To bude nějaký zakomplexovanec. Ti, co mají řidičský průkaz - ti se smějí se mnou. Opravdu jsem se nesetkal s podjíždějícím cyklistou. Jsem řidič, cyklista a zároveň chodec. A z praxe vím, že někteří chodci a cyklisté hrubě porušují zákon.

A teď k článku - naprosto souhlasím. Řidič autobusu se sám prozradil - že se musel kvůli autu v protisměru rychle zařadit. A další prohřešek -když předjíždím cyklisty - a navíc v autobuse - vždy kontroluji, co se děje za mnou. V autobuse nemnohu  vědět, jak silný je vítr nebo zda cyklista nenajel na kanál bez víka (nebo hrbol a nemohl se vyhnout kvůli mému předjíždění)  a nespadl pod kola. Všichni víme, jaké jsou silnice - a můsíme brát na to zřetel.

A navíc zákon říká - blikat u každého cyklisty. To řada řidičů ani neví. Takže když předjíždím tři cyklisty za sebou, blinkr musí blikat u každého z nich. Já mám před cyklisty respekt - vždy předpokládám, že může udělat blbost. Jako nedávno tři slečny. Ukázaly, že odbočují

+1/−1
25.7.2012 0:43

bojovnik.za.lidska.prava

Re: zarmulkytunechceme

vlevo a zůstaly stát u krajnice. To mne rozzuřilo a zastavil jsem a zeptal se jich, co to nacvičují. Proč se nezařadily a neodbočily. Ony na to, že mne pouštěly. Pravda je ta, že měly strach. Asi měly díky grázlům za volantem strach oprávněný. A to není vše. Někteří řidiči si totiž myslí, že to cyklisté musí udělat. Že se mají rozhlédnout dozadu a jestli tam je auto, že ho mají pustit. Není to pravda. Cyklista odbočující vlevo, pokud není zrovna předjížděn, musí ukázat rukou, že odbočuje, a zařadit se na levou stranu jízdního pruhu. To, že někoho, kdo jede za nimi, zpomalí - není omezení. Stejně, jako by cyklista byl auto. Mhoho hloupých řidičů - spěchajících z práce domů nebo z domu do práce - si myslí, že cyklista nemá právo být na silnici. Kdepak. Žádné spěchy. Já v obci, kde jsou cyklisté a přechody pro chodce, jezdím 40 km/h. A po5etre 5e;-D

+5/−1
25.7.2012 0:51

uzsemvopatrnej

Re: zarmulkytunechceme

maš pravdu předsedo....jako řidič nemám cyklisty rád,nicméně je respektuji,slečnám se nedivým a když už na kole jedu,koukám i za sebe a než se nechat zválcovat ,raději uhýbám až do příkopu.;-O

+1/−1
25.7.2012 7:29

zarmulkytunechceme

Cyklofasisti

zname je vsichni - blokujou klicove tepny, napadaj ridice, tvrdej, jaky jsou ekologove, ale vetsinou si svoje kolecka vozej na strechach aut, nerespektujou dopravni predpisy, nesvitej, podjizdej, jchalstaj, jezdej vedle sebe...ale beda, kdyz se jim i jejich vinou neco stane, chudacci bezbranni...chci videt cyklisty v kriminale za promile, chci je videt platit mastny pokuty za jejich prasarny, pak at je zakon chrani kdyz jsou v pravu...

+6/−1
24.7.2012 18:38

vincenzo

Re: Cyklofasisti

Známe je taky - nedávají přednost v jízdě, nedodržují boční vzdálenost, nesvítí, chlastaj, předjedou aby hned duply na brzdy nebo odbočili, nerespektujou přednost, pokud mají na své straně překážku... Taky je chci vidět platit mastný pokuty a stát před soudem za pokus o vraždu za použití zbraně. 

Ach jo 8-o:-P

+7/−1
24.7.2012 18:57

JtF

Re: Cyklofasisti

Nevím co blokují (auto s řidičem toho obvykle zablokují více než cyklista),napadení řidiče cyklistou si nepamatuji ale nedávnu tu bylo video jak řidič napadl cyklistu(snad nějaký starostův brácha),zato že řidiči (motorových vozidel) ty předpisy odoržují na 110%,PODJÍŽDĚJ....to by mě vážně zajímalo co tím myslíte,ožralý cyklista nebezpečí pro něj a případné chodce-ožralý řidič....,

Takové palšalizování skupiny účastníků silničního provazu tu již dlouho nebylo.

Na to podjíždení se ptám ještě jednou.....jestli ty předpisy vy znáte.

+5/−1
24.7.2012 19:48

Honza13

Re: Cyklofasisti

Podjíždění motorového vozidla cyklistou má oporu v zákoně.

+1/−1
24.7.2012 19:55

JtF

Re: Cyklofasisti

§57

odstavec 4

+1/−1
24.7.2012 20:03

bojovnik.za.lidska.prava

Kde je něco psáno o podjíždění

Podjíždět lze např. most, cyklista se pod žádné auto nevejde ;-D

Podle § 57 odst. 4 zákona 361/2000 Sb. Mohou cyklisté předjíždět stojící nebo pomalu jedoucí kolonu vozidel po pravém kraji vozovky nebo po pravé krajnici. Velká část řidičů tuto novinku nezná a často jim nedochází, že přestože zákon takové předjíždění povoluje jen pokud je bezpečné , jsou povinní na cyklisty brát zřetel a naopak jim ZAKAZUJE vjíždět na krajnici (mimo pár vyjimek §11 odst.2)

+1/−1
25.7.2012 0:58

ali17

Re: Cyklofasisti

Mně se při podjíždění vždycky šprajcnou řidítka, hned u výfuku. :-(

0/0
25.7.2012 11:43

kurako

Re: Cyklofasisti

Podle obsahu tipuju, že jsi dost arogantní. Kolik

řidičů nabouralo v opilosti…, jsou proto všichni řidiči opilci?

+3/−1
24.7.2012 20:39

bojovnik.za.lidska.prava

Re: Cyklofasisti

Doufám, že platíte pokuty často. Jste grázl za volantem, který nezastavuje ani před přechodem pro chodce. Dobře Vám tak. A proč máte tak velký pupek? Myslíte, že je to ekologií? Nebo to je tím, že nechodíte plavat, do posilky a nejezdíte na kole? Infarkt na Vás už čeká.

+3/−1
25.7.2012 0:53

korsican1

Doporučuju si na pravítku ukázat kolik je 70 cm

Ten chlap je magor, jestli si myslí, že 70 cm s autobusem je OK.(Samozřejmě odhlížím od toho, že 70 cm to určtě nebylo, když je sejmul...) To je u nás bohužel normální, že cyklisti "se brousej" - když jede auto v protisměru, tak přece nebudu brzdit, já mám auto, mně se nic nestaneRv

+10/−1
24.7.2012 18:05

vincenzo

Re: Doporučuju si na pravítku ukázat kolik je 70 cm

Přesně tak a autobusáci a někteří kamioňáci si to neuvědomujou a část z nich to dělá naprosto schválně. Vůbec tomu nerozumím, zvláště když dělají psychotesty. Normální asociální šm..di, když vezmu v potaz, že jinému ohrožuje na životě, přičemž jemu se nemůže nic stát.

+7/−1
24.7.2012 18:33

Honza13

Míjel je velkým obloukem 70cm ??

70cm je příliš těsné. Princip jízdy na kole - balancování - znamená jízdu v obloucích, jejich rozkmit je vyšší při nižší rychlosti cyklisty. K tomu je potřeba přidat vyhýbání se dírám (pokud by do díry vjel, může padnout pod kola auta). Při šířce jízdního kola 60cm pak vychází předjíždění cyklisty podobně, jako předjíždění osobního auta.

Kromě nedostatečného odstupu nezkušených řidičů je tu ještě další nezkušenost zvláště řidičů delších vozidel, zařadit se příliš brzo. Pokud jede autobus 50km/h a cyklista 40km/h, trvá jeho předjetí poměrně dlouho. Cyklista jede po rovině obvyle cca 30km/h, ve skupině pak cca 40km/h.

+5/−1
24.7.2012 17:37

aristokrat.ducha

Re: Míjel je velkým obloukem 70cm ??

ty na kole jezdíš v obloucích?

nesmíš před jízdou chlastat:-P

+3/−1
24.7.2012 17:53

vincenzo

Re: Míjel je velkým obloukem 70cm ??

Musíš vzít v potaz vítr, který může rozhodit stopu a u velkých aut (kamion, bus) při malém bočním odstupu tě může nasát - krásně to je vidět na návěsu, když má plachtu.

Kolega jen použil nešťastnou formulaci.

+5/−1
24.7.2012 18:37

Honza13

Re: Míjel je velkým obloukem 70cm ??

I v naprostém bezvětří a na rovném povrchu jede řidič jednostopého vozidla v obloucích, jeho trajektorie je vlnovka s amplitudou několik cm a s periodou několik metrů až desítek metrů. Princip udržování rovnováhy je pomalé kolébání kolem středové polohy. Je to reflexní pohyb.

+2/−1
24.7.2012 19:53

Honza13

Re: Míjel je velkým obloukem 70cm ??

A ty nejezdíš v obloucích? Tak tedy nasaď kolo do tramvajové kolejnice a jestli ujedeš víc, než 5m, máš u mě flašku.

+4/−1
24.7.2012 19:48

Smrť

Re: Míjel je velkým obloukem 70cm ??

Jeden nedobrovolný pokus mám za sebou;-D, při předjíždění kropícího vozu - odhadem tak po třech metrech v koleji následoval držkopád v rychlosti cca 35 km/h. Au...

0/0
25.7.2012 10:03

Gift

Já jsem kolař, kdo je více

I když je u nás problém s dodržováním předpisů všeobeně dost velký, cyklisti v něm vynikají. Kampak se hrabou taxikáři, tiráci nebo blondýny. Rád slyším od kolařů, že cyklista je účastník silničního provozu se vším všudy, ale to říkají jen tehdy, když mají přednost nebo když jsou ubližovaní. Stačí se podívat do kteréhokoliv města. Jízda po chodníku, na červenou, podjíždění z prava, v protisměru, na přechodech pro chodce, v zákazu. Mimo město je často menší problém předjet kamion s návěsem než dva kolaře, kteří mají komplex méněcennosti a jsou vám schopni vyhnat až do protisměru na krajnici.

Jinak, jací jsou to chudáčci je názorně natočeno na tomto videu: www.youtube.com

+7/−1
24.7.2012 17:05

Honza13

Re: Já jsem kolař, kdo je více

Procento troubů mezi cyklisty je podobné, jako procento troubů v jiných skupinách, například řidičů. Znám jednoho cyklistu, který se za řídítky kola chová stejně arogantně, jako za volantem.

Bohužel troubové vyčnívají.

+5/−1
24.7.2012 17:40

Leinad

Re: Já jsem kolař, kdo je více

R^

0/0
24.7.2012 19:38

franta-t

Re: Já jsem kolař, kdo je více

Jedině řidič auta musí být osoba odborně způsobilá, což potvrdí složením zkoušek z předpisů v autoškole. Cyklista žádná osoba odborně způsobilá být nemusí, i když si sám po silnici může jezdit už od 10 roků věku. Takže to bude asi tím.

+1/0
24.7.2012 18:21

vincenzo

Re: Já jsem kolař, kdo je více

Jasně a chodec totéž. Takže by ani chodci na silnici neměli co dělat, že? A že jich poslední dobou porušuje zákon o provozu více, než-li méně.

0/0
24.7.2012 18:28

franta-t

Re: Já jsem kolař, kdo je více

Já nepsal, že nemají na silnici kolaři co dělat (a chodci taky). Můžou si tam kdykoliv chcou a nemusí nikomu prokazovat, že umí nebo neumí předpisy

0/0
24.7.2012 19:36

vincenzo

Re: Já jsem kolař, kdo je více

Vážený pane, tak si přečtěně zákon o poz. komunikacích a zjistíte, že podjíždění je cyklistům povoleno.

Ve všem ostatním souhlasím a pěkně mne to se...štve taky. Právě pro ten pohled na nás cyklisty. Ovšem je cyklista a "cyklista".  Dnes jsem jednoho takového pojmenoval "oca.em", protože jel na poměrně frekventované silnici v protisměru. Tak mne nazval sráčem a prý si mám hledět svého. Další před cca pár měsíci na silnici III. třídy venčil pejska jiný "takycyklista" opět jízdou v protisměru. Opět jsem se zeptal, jestli mu to nevadí a opět, že si mám hledět svého a že jsme vši. Což mi od něj sedělo, když přesně on dělá ten obrázek a jemu podobní.

Taky si dokážu vyhodnotit, kdy někdo špatně odhadne situaci a úmysl. Taky poděkuju slušnému řidiči, že za každou cenu nepředjíždí nebo ukážu, že lze předjet a je to většinou kvitováno i opačně.

+7/−1
24.7.2012 18:52

quagaar

podmínku

dostal za sražení tří cyklistů, řekl bych. Nadpis ve mně vyvolal blaženou vzpomínku, jak kamarád začátkem devadesátých srazil někde před obchodem nějaké svíčkové bábě kolo a přejel jí vidlici. Policajti ho předvolali a na místě mu řekli, ať si to jede vyřídit s panem farářem, k jehož farnosti baba příslušela. Ten mu nejdřív udělal velké kázání a pak z něj vytáh šest stovek. ;-D

0/0
24.7.2012 16:51

kurako

Re: podmínku

Rv to je ale blbost

0/0
24.7.2012 20:18

quagaar

Re: podmínku

fara v Bříství ;-)

0/0
24.7.2012 22:26Najdete na iDNES.cz