Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Je příliš drahá, kritizuje opozice novou Klatovskou nemocnici

Nová Klatovská nemocnice začne sloužit v září, ale už má své kritiky. Cena budovy, která vyšla na více než 1,6 miliardy korun, se nelíbí opozičním politikům v krajském zastupitelstvu. Že je příliš drahá si myslí i kandidát na hejtmana Plzeňského kraje a starosta Spáleného Poříčí Pavel Čížek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kilmore

Palec dolů, pane Vilímče

Plzeňský kraj žádné dluhy nemá, ať si pan Vilímec říká co chce.

Nemocnice byla na poslední chvíli, již po prohraných volbách, schválena minulým zastupitelstvem pod vládou ODS. Její projekt měl nespočet technických chyb a nedomyšleností. Nyní je konečně patrné, že se jednalo o tikající bombu, falešný důkaz rozmařilosti socanů, kteří to nechtěli shodit ze stolu a nemohli dostavět za nasmlouvané peníze. Že však tentýž Vilímec vyvedl z Krajského úřadu za podezřelých podmínek a bez vědomí zastupitelstva více než půldruhé miliardy, o tom už není řeči. Za to měl stát před soudem spolu s řadou dalších person. Zřejmě nikdy nepochopím, proč současné vedení Kraje trestní oznámení napodalo.

0/0
4.7.2012 16:59

KarlaEgon

Re: Palec dolů, pane Vilímče

Vyvedl?8-oSpis usetril, 700 mil na uctu 800 na smenkach... A jak se to oranzovym hodilo;-€ Aspon meli z ceho rozhazovatRv

0/0
4.7.2012 22:06

Kilmore

Re: Palec dolů, pane Vilímče

Slovo "ušetřil" si nechejte pro případy, kdy se peníze neutratí a ponechají k dispozici na jiné výdaje. Když se peníze neutratí, skončí na jakési směnce, zastupitelé o nich nemají ani ponětí a v případě 620 milionů to pak trvá dva roky a stojí to místo šéfku ekonomického odboru, aby se peníze opětovně našly, tak sem se slovo "ušetřit" skutečně nehodí. Vyvést nebo odklonit jsou výrazně přesnější.

Tedy to, co Vilímec a jeho lidé udělali, bylo v podstatě následující. Když prohráli volby, uzavřeli smlouvu na stavbu nemocnice za podmínek, které nebylo možno reálně dodržet, projekt byl technicky nedotažený a podpálený. Jejich následovníci pak mohli buď nemocnici odpískat, udělat blbě, anebo mít koule a projekt dotáhnout do konce za podstatně jiný peníz. A aby to nebylo všechno, půldruhé miliardy se vyvedlo/odklonilo, aby nebylo z čeho platit. (A to je ještě pro Vilímce ta lepší verze)

Realisticky ODS odešla z Kraje na nule (odkloněné peníze-stavba nemocnice=0). Nemají se tedy co bít v prsa.

+2/0
4.7.2012 22:29

dakal

Re: Palec dolů, pane Vilímče

Naprostý souhlas s tím, že pan Vilímec byl vždy "mistrem odklánění" financí, o kterých věděl jen on a k čemu měly pak odkloněné miliony sloužit, to se nikdo pravdivě nedozví. Pan Vilímec by si měl už konečně uvědomit, že jeho metodám snad už kvítí nepokvete!!!

0/0
7.7.2012 11:28

sriver

všichni ví

jak je nemocnice předražená, například by mě zajímalo , kam zmizelo 30 mega připravených na heliport, který není a peníze na něj jsou fuč...Ale zase se prý postavilo několik rodinných domků.

A jak se za 4 roky zadlužil Plzeňský kraj? doufám , že to Pospíšil na podzim vyčistí..R^

+2/0
4.7.2012 12:55

taktaktak

Re: všichni ví

p.Pospíšil není a ani se nechoval jako spasitel,ale staral se o svůj mediální profil.Nepodpořil třeba rozhodnutí komise a šel proti ní,aby ukončili výuku na právech v Plzni a i dalším nepopulárním věcem se vyhýbal jak čert kříží!Že před volbami se jedna strana snaží bez důkazů a tudíž i bez trestních oznámení špinit jedna druhou je viditelný fakt.Stačí se podívat jak ODS hospodaří se ztrátami miliard a stamiliónů!Kdo to vše dá do pořádku asi nikdo neví.Pomluvy to nespraví.

+1/0
4.7.2012 13:33

sriver

Re: všichni ví

Ano, až tam bude Dluhoslav Sobotka, tak bude rozpočet v plusu, porostou důchody, sníží se DPH, atd...

asi tak jako v letech 2003 a 2004, kdy jsme měli růst 6% a každý rok přes 100 miliard dluhů...Rv

+1/0
4.7.2012 15:44

taktaktak

Re: všichni ví

Proč stále strašite ČSSD kdyža 22 let většinu vládla pravice?Copak ČSSD nezastavila propad nezaměstnanosti podporou vzniku nových míst a to nebylo za darmo když se budovaly zóny.Copak nesplatili dluh v konsolidační bance což se promítlo do výše zadlužení.Nevytvořili finanční rezervu,kterou pravice udala ihned do výdajů.Nebyly rekordní záplavy,ale nezavedli 100,- Kč poplatek z příjmu na povodně jako pravice?Nechtěli zrušit IZIP  propad 2 miliard?Kam se poděly finance z prodeje a privatizace státních podniků,kterým pravicová strana lepila státní rozpočet,kdo znehodnotil po r.89 kurz koruny k západní měně skoro 30 ti násobně?Kam se poděl majetek SSM,ROH a další spravované fondem pravice,co se podělo s dluhy zemí,které nám dlužily.To vše a víc využívala pravice.Co tedy chcete za krátkou dobu vládnuti levice levici vyčítat.Kdo překročil roční rozpočet o víc než 200 miliard a dušoval se,že nas krize mine a neni žádná?

+1/0
4.7.2012 16:01Najdete na iDNES.cz