Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

V Plzni začaly Slavnosti svobody, k vidění jsou už vojenské kempy

V Plzni začínají Slavnosti svobody. Vojáci ve městě rozbili už dobové tábory. Lidé tu uvidí, jak vojáci v kempech žili. Jak čistili zbraně, vařili nebo opravovali auta. Odehrají se tu i scénky zobrazující zatýkání nacistických vojáků. Hlavními body oslav budou Konvoj svobody a vzpomínkový akt u pomníku Díky, Ameriko!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vadrak

Šaškárna!

Tak trochu mi to připomíná nebladé období před dvaceti léty, kdy se zase slavilo jen osvobození Rudou armádou.

No, doba se evidnentně změnila, nyní se slaví jen příjezd Američanů do Plzně, kde se žádné boje neodehrály, zato Opavsko-ostravská operace, největší na území Čech a Moravy, trvající 5 týdnů a při které zahynulo 24 tisíc ruských i Československých vojáků a byly zničeny desítky obcí a menších měst- v Hrabyni nezůstal jediný kompletní barák, tak ta upadla k zapomění, přitom jen československých tanků tam ze 52 na začátku operace zůstalo jen 7, z toho jeden to schytal už v Ostravě u Sýkorova mostu.....

Smutné, hodně smutné, že tyto boje neumí nikdo uctít tak, jak si zasluhují a to jen proto, že v nich bojovali ti dnes nenávidění Rusové!Rv Zato Amíci jsou dnes IN!Rv

0/0
5.5.2012 17:26

dzji

Re: Šaškárna!

A proč bychom jako V PLZNI měli oslavovat OPAVSKO-OSTRAVSKOU OPERACI?

+1/0
5.5.2012 18:59

vadrak

Re: Šaškárna!

Nerozumíš psanému textu? Píšu, že tato operace upadla v zapomnění, troubo! to je chyba, protože na rozdíl od od Američanů v Plzni probíhaly v této operaci faktické boje, umíralo spousta vojáků a nevinných, to by mělo být to memento.

0/0
6.5.2012 6:04

golem3

Slavnosti budou určitě fajn, ale jinak máme pěknou ostudu

MUSÍ ODJET CIRKUS BEROUSEK

Vážení návštěvníci, s politováním vám musíme oznámit, že v městě Plzni došlo k velmi nepříjemné situaci, a to ohledně umístění našeho cirkusu na sídlišti Lochotín. K umístění cirkusu potřebujeme plochu o velikosti 3000 m2, jelikož však v den našeho příjezdu na tuto plochu bylo velmi nepříznivé počasí a hustý déšť, snažili jsme se vše umístit tak, abychom prostranství nerozjezdili a nezpůsobili tak městu Plzeň nějaké škody. Z tohoto důvodu jsme museli zabrat plochu dvakrát tak větší.

0/0
4.5.2012 17:17

golem3

Re: Slavnosti budou určitě fajn, ale jinak máme pěknou ostudu

V žádosti, kterou jsme na magistrát města podávali, jsme uvedli, že k záboru potřebujeme ony 3000 m2 a pan starosta Miroslav Brabec nám sám navrhl, abychom tyto 3000 m2 přepsali na 700 m2 s příslibem, že skutečně zabrané metry nikdo nepřijde přeměřovat. Tak se však nestalo, slova pana starosty nebyla dodržena a 3.5.2012 přišli z finančního odboru přeměřovat námi zabranou plochu. Z jejich výpočtu vyplynulo, že bychom museli za každý den pronajaté plochy zaplatit 50.000Kč, což není únosné a tato částka by nešla zaplatit ani v případě, že by byl cirkusový stan celý vyprodán do posledního místa.

Tak jsme se obrátili na pana starostu, u kterého jsme čekali, že když nám zprvu radil co a jak, tak že se za svá slova postaví a tuto situaci ke spokojenosti všech nějak vyřeší. Pan starosta ovšem k této situaci přistoupil velmi nedůstojně vůči svému postu, nechává se zapírat, nebere telefony apd.

0/0
4.5.2012 17:18

golem3

Re: Slavnosti budou určitě fajn, ale jinak máme pěknou ostudu

Jelikož Plzeň je kulturní město do kterého zavítal náš cirkus, který jako jediný v ČR má propůjčen titul Národní cirkus, který mimo jiné získal mnoho ocenění po celém světě jako např. Cenu zlatého lva za nejlepší cirkus v Evropě, bronzovou medaili za drezuru koní na mezinárodním festivalu Holandském Enschede a mnoho dalších, čekali jsme, že postoj k nám bude poněkud jiný.

S podobným jednáním jako ve Vašem městě jsme se za celou dobu našeho působení ještě nesetkali a jsme z celé situace velmi zklamaní a myslím, že budou zklamáni i lidé s dětmi, kteří mají již dopředu zakoupené lístky na naše představení, které se ovšem vzhledem k celé situaci nebude nebo spíše nemůže konat. Za dopředu zakoupené vstupenky budou vráceny peníze na pokladně cirkusu, při zakoupení slevového voucheru budou peníze vráceny přímo slevovým portálem, nebo můžete tyto vouchery využít i v dalších městech našeho jarního turné.

S pozdravem

Jiří Berousek

0/0
4.5.2012 17:19

PLSFS

Re: Slavnosti budou určitě fajn, ale jinak máme pěknou ostudu

Pust si prenos z parlamentu. Nebo si precti politicke zpravy. Uvidis cirkus, ze se mu nevyrovna ani deset Berousku.

0/0
5.5.2012 8:25

johny12

Re: Slavnosti budou určitě fajn, ale jinak máme pěknou ostudu

Teď to čtu na jejich stránkách. Tohle je největší ostuda papalášů ;-O A to si ještě odvažujou propagovat titul EHK!!Rv

0/0
4.5.2012 18:56

al.mucha

Tak vojenské kempy?

Kdyby byl k vidění i pionýrský tábor, dalo by se o návštěvě uvažovat.

0/0
4.5.2012 12:49Najdete na iDNES.cz