Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rokycanské porodnici a pediatrii hrozí zánik, lidé sepsali petici

Lidé z Rokycan a okolí podepisují petici na záchranu porodnice a pediatrie v tamní nemocnici. Těmto dvěma oddělením totiž hrozí, že zaniknou. Vyplývá to z posledního jednání Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje a nemocnice se zdravotními pojišťovnami o nových smlouvách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hha

Vždycky si myslím, že už mne v této republice nemůže nic

překvapit a ejhle!

0/0
3.4.2012 21:47

sriver

všichni by chtěli

nemocnici na každém rohu, doktoři by chtěli 100 tisíc měsíčně, občané vyšší platy a hlavně dávky a důchody, nižší daně, školství a zdravotnictví zdarma....

No a teď jen, kde na to vzít...jestliže máte porodnici, kde se narodí 1 dítě za den, tak je opravdu neefektivně využívaná a musí se zrušit.

0/0
3.4.2012 14:22

strejndz_dyzajr

Re: všichni by chtěli

no hlavně by se asi neměly rozhazovat peníze ze státních zakázek všem možným zlodějům. pak by možná na všechno výše uvedené peníze byly. a co se týká platů lékařů, ať berou klidně 150.000 měsíčně - ti, co něco umí. s tím bych neměl absolutně problém.

+2/0
3.4.2012 14:27

Tuareg

Re: všichni by chtěli

Dobře řečeno....kdyby se dávaly peníze do porodnice a ne do těchto věcí, žilo by se lépe....ale našimi penězmi platíme darmožrouty a ne užitečné věci.

Vzkaz panu sriverovi: Vás si dokážu představit třeba při páteční cestě na nákup. Vyberete si z bankomatu, natankujete za 200,- do vašeho auta, aby jste dojel, zavoláte ženě, jestli ještě něco nechce a pak házíte do vozíku pokud možno levné potraviny v akci, protože už Vám moc peněz nezbývá, protože jste zasponzoroval drahé banky, drahé operátory a drahý benzín :-D

Tak a teď se zamyslete, jestli je to v pořádku :-)

0/0
3.4.2012 14:44

sriver

Re: všichni by chtěli

no nějak jsem tě nepochopil....chtěl jsem říci, že můžeme utratit jen to co máme a ne se zadlužovat do budoucnosti, uvidíš před volbami , kdo ti co zase slíbí...hlavně socani. Prostě když budou 2x za život ženy z Rokycan rodit, tak to bude ve 20 km vzdálené porodnici...toť vše

0/0
3.4.2012 15:57

Alka1

Re: všichni by chtěli

Tys toho více nepochopil... Platí se všude různým známým politiků.. ať se jedná o veřejné zakázky, které jsou většinou jen tunel.. nebo třeba o platby "konzultantům", jako Lesy ČR půl milionu za 4 hodiny práce právníka...

Vytváří se zákonné povinnosti (viz nové lékárničky), z nichž má profit konkrétní dodalvatel...

0/0
3.4.2012 17:54

aja321

Re: všichni by chtěli

Většina porodnic kromě těch největších fabrik se pohybuje kolem toho čísla 500 dětí ročně. Porod není nemoc, aby musel vždy probíhat jen ve specializovaných centrech, ale na druhou stranu je to poměrně akutní záležitost a když nebude dostatečně hustá síť porodnic, bude si kdekdo volat sanitku, protože se bude bát z větší vzdálenosti dopravy "na vlastní pěst". To taky bude něco stát. Budou se děti rodit na cestách, to rozhodně nebude bezpečnější ... A hlavně - porod je dost intimní záležitost, kde hraje velkou roli psychika a považuji za důležité mít možnost volby, kde budu rodit. Rodila jsem v Rokycanech 2x (bydlím v Plzni), podruhé před necelým měsícem, porodnice je před pár lety zrekonstruovaná, příjemné prostředí i personál. Ve FN Plzeň jsem byla na 2 kontrolách, které mě přesvědčily jít i podruhé rodit do Rokycan. Kde je možnost volby "ošetřujícího lékaře", když se všechny ostatní porodnice zruší? V případě Rokycan to bude velká škoda a já si gratuluju, že jsem to ještě stihla.

0/0
4.4.2012 12:23

YAN-YAN

Mám takový pocit

že jsme v Kocourkově a není to fikce, ale BOHUŽEL REALITA.Rv

+1/0
3.4.2012 13:33

Tuareg

Re: Mám takový pocit

No, tak doktorům taky doposud nepřidali, jak slíbili, takže bych se vůbec nespoléhal ani na nějakou petici i když ji podepíše hodně lidí....prostě bohužel ano...Kocourkov. Hlavně, že máme spoustu zdravotních pojišťoven a ty mají drahé paláce. Péče nebude, ale pí...vin kolem bude spousta. Na to prachy jsou.

+2/0
3.4.2012 13:48Najdete na iDNES.cz