Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Cestující na Plzeňsku čekají velké změny. Jízdné bude levnější

Už od dubna začnou desetitisíce lidí z regionu cestovat do práce, do školy nebo k lékaři levněji. Rozšíří se totiž Integrovaná doprava Plzeňska, která se ze 44 obcí rozroste na území se 194 obcemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Cornout

Student vs. pracující

Mě jako studentovi kdy jsem při starým zachování P+Z platil na půl roku potažmo 3 měsíce celkem 1880kč, se teď zdraží jízdné na cca 2500 kč. Když budu brát v potaz, že zaplatím na půl roku P a dvě zony (jezdím z Rokycan) tak vyplivnu 3770kč(radši jsem nepočítal kolik bude muset dát pracující, když průměrně se plat pohybuje kolem 13 tisíc čistého), kde na to jako student mám vzít ? Když jsem rád, že tohle dostanu z brigády a platím si menzu, a další věci potřebný. Navíc si nemohu dobít na půl roku pro dvě zony, ale jen na měsíc za 247kč. Hnulo mi to žlučí, a proto jsem se odhodlal sepsat paní ředitelce Ing.Kmochový dopis, aby mi situaci osvětlila.

Pokud se vám také zdá nepřiměřená tato změna, neseďte a nebuďte jen potichu. Projevte svou nespokojenost.

;-O!!

0/0
13.3.2012 11:39

snarky

"Regionální rozvoj"

I když pominu, že článek je jen blábol, za který paní autorka dostala zřejmě dobře zaplaceno, celý projekt IDP mi pěkně hnul žlučí. Tenhle projekt nemohl vymyslet jen tak nějaký b...c. 99% přepravovaných lidí jezdí do Plzně, i když jedou do obce za humny, nic jiného jim totiž nezbývá, protože skoro všechny spoje jezdí prostě směr Plzeň. Skoro všichni jednou denně. K čemu tedy tolik vnějších zón? Stačilo by vzít kružítko a udělat dva kruhy. To by se ale nedalo zřejmě naúčtovat Evropské unii, ta by totiž rovnou řekla, že za ty peníze je to obyčejná zlodějna. Tohle je tedy výsledek, prasárna ve které se nikdo nevyzná. Nikdo ani neví, co si vlastně má koupit za jízdenku a to přitom nefunguje ani obyčejné nabití peněženky v automatu. Nedej bože, aby autobusák na lince onemocněl, zastupující bude v ...

0/0
13.3.2012 9:10

luboshak

.

Článek je PR provedu. Chybí informace o okleštění zóny P. Doteď jsem z Vejprnic na náměstí jezdil na Plzeňskou kartu na přestupní lístek 30 min . Teď si k tomu musím ještě přičíst 10 Kč. Zlevnění jak prase. No nic, zase trochu přibude aut ve městě...

0/0
13.3.2012 8:16

vik

Re: .

A ještě mnohem "výhodnější" to je pro předplacenou kartu:

teď 440/ěsíčně a nově 440+330/měsíčně.

Takže zlevnění na 175%, gratuluji.

0/0
23.3.2012 12:44

iceman.

MHD

Přijde mi v Plzni hodně drahá. Než si kupovat lístky, tak je někdy levnější jet po městě autem, a to je špatně...

0/0
12.3.2012 22:11

YesusFist

krom toho, že už to na měsíc stojí dráž

tak je tu ta geniální novinka, že pokud máte tu smůlu a projíždíte dvěma zónama, platíte za obě dvě. Levnější? Fakt levnější? Už dlouho sem nevypěnil tak jako když jsem si o těch změnách četl. ;-€;-O

0/0
12.3.2012 20:28

Svobik

Re: krom toho, že už to na měsíc stojí dráž

Ano, je to tak, pokud bude člověk projíždět více zónami, tak si musí koupit všechny, kterými projíždí.....

0/0
12.3.2012 20:47

raveX

paní autorka dostala asi parádně zaplaceno

Celou dobu se o této akci celkem mlčí, sem tam nějaká zpráva, ale hlavně nevyvolat humbuk, aby nikdo nezačal třeba protestovat a když už je jen pár dní před samotnou změnou uděláme ještě PR, aby to vypadalo co nejlépe pro PMDP, nebo POVED? Doufam, že paní autorka dostala dobře zaplaceno, protože je poznat na jaké straně vlastně stojí! Je smutné, že iDnes jsou dnes už bulvární a prohnilá media. Jinak kdo z vás kdy slyšel o stránkách www.poved.cz? Samotné pmdp na ně také neodkazují, a to to má být hlavní zdroj informací!

0/0
12.3.2012 18:15

Svobik

Re: paní autorka dostala asi parádně zaplaceno

Přesně, informace jsou pouze na www.poved.cz a to jsem zjistil čirou náhodou... veškerá informovanost mezi lidma žádná. Se snaží ututlat a pak přijde zdražení. A bude to od 1.4., ale bohužel to je špatný Apríl.....

0/0
12.3.2012 20:48

herbiraff

jednoduše

raději jezděte autem a zapíchněte to před radnicí - všichni!  at se panáčkové na radnice pose....

0/0
12.3.2012 18:10

Zelenej_Marťan

Jak se to vezme...

Ono je to relativní, ale titulek je opravdu blábol!!! Lidé kteří dosud jezdili ze Stoda (15 km od Plzně) to budou mít skutečně levnější. Ale lidé, kteří dojíždějí např. z Vejprnic (2 km od Plzně) to budou mít skoro 2x dražší. Jinými slovy. Určitě více lidí dojíždí z kratších vzdáleností než z delších a ti to budou mít skoro 2x tak drahé. Takže na tom PMDP hezky vyrejžuje.

+1/0
12.3.2012 17:34

HonzaŠ

Re: Jak se to vezme...

PMDP na tom nevyrejžuje. Peníze za vnější zóny v IDP inkasuje kraj, který je pak rozděluje dopravcům. Krom toho od 1.4. nebudou do Vejprnic jezdit PMDP vůbec, tam pojede ČSAD.

0/0
12.3.2012 19:35

Svobik

Levnější jízdné

Dnes jsem si přečetl, že bude levnější jízdné. Takový nadpis mohl napsat jedině nějaký "pohlavní orgán". Většině lidí jízdně ještě zdraží! Protože dojde k okleštění zóny P a rozškatulkvání zóny Z na více zón a člověk, který projíždí více zónami zaplatí víc. Levnější bude jen u těch, kteří jezdí ze vzdálenějších obcí. V článku se též uvádí, že z Plzně do Zruče to bude stát, pokud si koupím jízdenku u řidiče, 50,- Kč. No to už se dostanu pomalu levněji taxikem a budu cestovat kulturněji. Také je velice inteligentní, že většina dopravců nemá tzv. odbavovací strojky a budu se muset prokazovat dkoladem o zaplacení. Takže opět nedotažené do konce. Jen hrabat peníze a odírat cestující. A naprosto mi rozesmál argument, že mohu jet i několikrát denně do nebo z Plzně. To nevím co bych děla, kdybych jen jezdil a nepracoval. Navíc z některých obcí jezdí jen jeden autobus ráno a jeden odpoledne. Páni konšelé to vymysleli moc dobře. Shání peníze na nové depo apod.

+2/0
12.3.2012 17:25

xptklz

Re: Levnější jízdné

Pokud pojedeš do Zruče s ČSAD, cena za jízdenku placenou u řidiče se nijak nemění. PMDP tam jede 4x denně, ČSAD asi 20x denně. V čem je problém? A pokud jezdíš ze Zruče do Plzně na Plzeňskou kartu, platíš dnes 880 Kč měsíčně, nově jen 770 - to je to zlevnění, o kterém se píše v nadpisu článku.

Odbavovací strojky nejsou proto, že měly být, ale neúspěšný účastník výběrového řízení se odvolal.

... a proč do toho motáš pány konšele? Doprava v kraji za hranicemi Plzně je záležitost kraje, ne záležitost města?

0/0
12.3.2012 19:41

HonzaŠ

Re: Levnější jízdné

V zásadě chápu rozhořčení, jen ten Váš závěr o shánění peněz na depo je dost mimo. Městská doprava je dotována městem, tu příměstskou pak doplácí kraj. Rozhodně není výdělečná, to by byly ceny úplně jinde. Takže objednavatelé dopravy mají při tvorbu tarifu volné ruce. Ale je jasné, že pokud ho nenastaví vhodně, mohou cestující odcházet do aut, což by např. vzhledem k přeplněnosti ulic a parkovišť nebylo dobré.

0/0
12.3.2012 19:42

Banjo Banjo

Re: Levnější jízdné

Co se týká taxíku, máte to za stejné prachy. Pokud tedy seženete levného taxíkáře a pojedete čtyři pasažéři - každý za 50... Takže asi tak.

0/0
13.3.2012 9:17

sriver

ano, to je argument

všichni co jezdí do Plzně pracovat, můžou jet několikrát denně....;-D

+5/0
12.3.2012 17:14Najdete na iDNES.cz