Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

TOP 09 v Plzni rozjela kampaň proti hernám, použila k tomu billboardy

Svérázný boj proti hazardu kombinovaný s vlastní propagací rozjela v Plzni TOP 09. Ve městě nechala umístit deset billboardů, na nichž upozorňuje, že většina zastupitelů centrální části města z ODS, ČSSD a KSČM chce ve středu města a čtvrtích Bory a Skvrňany nadále zachovat asi polovinu ze 120 dosavadních heren.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tdvorak

Prachy

Mě fascinuje, jak tady pláčou, že když nebudou herny, nebude mít město peníze. Přitom spokojeně rozhazuje stovky milionů (a plánuje miliardy) na kdeco. Jen příkladem: zlatý kašny, rekonstrukce mikulášskýho, zbytečnej parkhaus, nově se plánuje zadlužit plzeň na 30 let depem pro PMDP...

0/0
6.3.2012 17:59

tomas__marny

Re: Prachy

Rozpočet města a městských částí jsou různé kasičky.

0/0
6.3.2012 21:12

Jarcho

Ministr financí je z TOP09.

Ba dokonce zrovna ministr financí tu TOP09 založil.

Tak co brání TOP09 zrušit všechny videoterminály?

Nebo je to naopak - zrušením heren se ruší konkurence pro videoterminály a pro internetové sázecí firmy, které se pak straně budou patřičně revanšovat v zaplacení předvolební agitace?

0/0
6.3.2012 14:03

fikusak

Peníze nezmizí

Jen bych dodal že peníze z provozu heren zrušením heren nezmizí - projdou ekonomikou jinudy. Nikdo nezačne pálit peníze v kamnech proto, že se zrušily herny, ty samé peníze se utratí jinde.

0/0
6.3.2012 13:35

tomas__marny

Re: Peníze nezmizí

Jistě, utratí se v černých hernách. Jestli si myslíte, že zavřením heren se najednou ztratí gambleři, tak jste na omylu. Zákaz nikdy nic nevyřešil. Město přijde o peníze a bude se pokrytecky tvářit, že gamblerství neexistuje.

0/0
6.3.2012 15:01

Mortimmer

Re: Peníze nezmizí

Ano, možná pár zoufalců v jakýchsi černých hernách zůstane, ale 90 % zmizí!

KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE, tzn. kde nebudou v Plzni herny, nebudou gambleři, narkomani, pasáci, zloději a jiná lidská havěť, která se do heren stahuje, resp. bude jich mnohem méně! Nehledě na fakt, že tyto existence se nebudou tolik zadlužovat, protože prostě nebudou mít kde prohrát, CO OČI NEVIDÍ (videoterminál), SRDCE NEBOLÍ!

I V Plzeň !!

0/0
6.3.2012 17:19

tomas__marny

Re: Peníze nezmizí

Nebudou mít kde prohrát? Jste naivní. Víte která země je mezi prvními v počtu gamblerů? Japonsko. A to přesto, že je tam hazard za peníze zakázaný a zákony se dodržují. Jenže vše se dá obejít. Existují tam automaty Pachinko, kde můžete vyhrát jen ocelové kuličky, které vám obsluha promění jen a pouze za drobné věcné odměny. Jenže zcela náhodou hned vedle heren jsou okénka, ve kterých tyto téměř bezcenné věci vykupují. Takže hrajete hazard jen s malou oklikou. Nedělám si iluze o tom, že u nás by tomu bylo jinak. Prostě kdo hrát chce, ten i bude. Takže otázka není, jestli peníze prohraje. Ale v čem je prohraje. A jestli z toho stát/město bude mít alespoň něco nebo ne.

0/0
6.3.2012 21:10

fikusak

Re: Peníze nezmizí

Ano, pár zoufalců by se stáhlo do černých heren, ale příležitost dělá hodně.

 Pokud to není pravda - tak můžeme legalizovat tvrdé drogy? Když je to stejně jedno? Alkohol legálně dětem, stejně se k němu dostanou? Nonstop herny v centru města, stejně by se hrálo potají ? Co dělají  němci špatně, že nemají historická centra měst plná heren? Je to tam horší, jsou kvůli tomu chudší?

+1/0
6.3.2012 23:18

Mortimmer

STOP HERNÁM

správně TOPka!!!

+1/0
6.3.2012 12:18Najdete na iDNES.cz