Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kraj konkurzy vypíše, Plzeň ne. Je to diskriminace, zlobí se ředitelé

Podle novely školského zákona musí zřizovatelé vypsat výběrová řízení na posty těch ředitelů škol, kteří jsou ve funkci déle než šest let. Zatímco kraj chce výběrová řízení vypisovat plošně, Plzeň konkurzy plošně vypisovat nehodlá. Ředitelé škol, které zřizuje kraj, to považují za diskriminaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dzji

Turníková

nepůjde-li do konkurzu, řada lidí si oddechne. Ovšem nejvíc jsem zvědavá, kdo převezme po Trnečkovi Mikulášské gym., zájemců se tam rojí jak much.

0/0
27.2.2012 19:35

italianaHani

Re: Turníková

Zrovna Margit by měla v čele MG zůstat... podle mého

0/0
22.3.2012 8:17

Ftipnejj

¨Dneska

Dneska jsou reditele prakticky neodvolatelni. Konkurzy jsou v naprostem poradku !!!

0/0
26.2.2012 19:40

Carlos01

Vysmejčení ODSáků

Krajskému úřadu jde o příležitost vysmejčit léta usazovaný nános ODSáků. Město takový záměr nemá.

0/0
25.2.2012 23:12

Andros

... i útok na apoličnost a nezávislost ředitelů škol

1.Je zřizovatel vždy tím objektivním arbitrem pro hodnocení ředitelovy práce ? Ředitelé vesnických škoby mohli mluvit!

2.Je to legitimní možnost jak se zbavit  kvalitních, ale špatně ovladatelných ředitelů, kteří nejsou v kamarádských vazbách na členy místního zastupitelstva3.Je to prostor pro politické ambice populistického zřizovatele, kterému vyhláška o konkurzních řízeních umožňuje předem připravit vítězného kandidáta „ tvárného lokaje“, který bude šlapat, když starosta bude potřebovat zamazat důtku sousedova syna / rodič =volič, tedy výborná volební kampaň/ nebo učitelka/místostarostova manželka či milenka/ si bude stěžovat na „zlého“ ředitele, který ji vytkl nedostatky. A kamarádičkovství kvete na úkor profesionality a kvality práce školy. Rovný ředitel profesionál  to neustojí.

4.Škola se stává  ringem pro ambiciózní členy místních samospráv či zaměstnance školy .

     5.  Úroveň výchovy a vzdělávání se propadá a důsledky už jsou dnes viditelné. Chybí odvětvové řízení škol.

0/0
25.2.2012 12:59

Lánik

Re: ... i útok na apoličnost a nezávislost ředitelů škol

Zřizovatel platí provoz školy a odpovídá za něj, je proto logické, že by měl mít možnost aspoň jednou za 6 let zhodnotit, zda ředitel dělá svou práci dobře nebo ne, vzhledem k tomu, že zákon neumožňuje odvolat neschopného ředitele, tak je to rozhodně krok směrem k lepšímu.

0/0
25.2.2012 21:58

Andros

Re: ... i útok na apoličnost a nezávislost ředitelů škol

Ano, souhlasím, že zřizovatel odpovídá za provoz školy, tj. technický stav budovy, opravy, teplo, osvětlení apod., ale nemá kompetence zasahovat od interních odborných záležitostí výchovně-vzdělávacího procesu a vzhledem ke složení a profesní kvalifikaci členů místních samospráv ani odbornou způsobilost/o morálních kvalitách a upřednostňování osobních zájmů na úkor veřejných ani nemluvím/. A tak škola je mnohdy hodnocena dle počtu líbivých estrádních vystoupení žáků při nejrůznějších příležitostech, ředitel získává body účastí na dýcháncích „vlivných“ lidí, a dobré výsledky žáků v národních srovnávacích testech či kvalitní školní program  jsou podružné. Souhlasím, že faktická neodvolatelnost ředitele byl druhý extrém, ale stávající úprava je velmi snadno zneužitelná kariéristy všeho druhu proti zásadovému řediteli, který upřednostní profesionální postoj před populistickými kroky. Jdeme z extrémů do extrémů.

0/0
26.2.2012 8:52Najdete na iDNES.cz