Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Corso, které má vyrůst místo plzeňského Inwestu, mění svou podobu

Sporný projekt plzeňského obchodního centra Corso Americká, dříve nazývaného Aréna, se částečně změnil. Plášť komplexu, který má nahradit plzeňský Dům kultury Inwest, bude směrem na Americkou třídu víc rozčleněn. Tak, aby jeho ráz lépe odpovídal domům na protější straně ulice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

(registrac)

Trocha historie

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10132488909-pred-25-lety/211411000110117/video/

čas 5:55

+1/0
15.2.2012 19:48

In_rutrum

A co jina....

Kdyz uz zvysena doprava, tak proc to nevzit i s malym tescem a nepostavit tam autobusak? Ktery idiot vymyslel autubusak a vlakac oddelene?

+3/0
15.2.2012 9:56

dzji

Re: A co jina....

jo, a pořádnou vietnamskou tržnici a žebrárnu pro skupinku roztomilých mladých lidí s roztomilými malými pejsky (návštěvníci podchodu vědí...)

0/0
18.2.2012 21:21

pepe6711

Co místo DK

Já tam chci stánek s grilovanými kuřaty, co stával u Mráčku. To by stačilo.

0/0
15.2.2012 1:21

certik_bertik

to

je ale odporný návrh, ten co tuhle stavbu projektoval asi studoval na nedaleké právnické fakultě. Tomu jak se říká domu hrůzy u Rabudzy aspoň nechyběla osobitost

0/0
14.2.2012 23:02

zpajdr

OC

Nevidím jediný rozumný důvod, proč by tam ten obchoďák nemohl stát. Cokoliv bude lepší než to betonové opuštěné totalitní monstrum, které svojí funkci stejně nikdy neplnilo a dnes už vůbec ne. Argumenty typu "zhorší se životní prostředí" nebo "naruší se historický ráz centra města" jsou tak směšné, že to nikdo normální ani nemůže myslet vážně. Americká vždycky byla rušnou nákupní třídou, žádný skanzen či park. A že pár tisíc blbců podepsalo petici, to nic neznemená, víc lidí tam přijede nakupovat za jeden víkend. A já osobně taky uvítám, když si budu moct zajet nakoupit do centra a ne jezdit někde po perifériích Plzně.

+5/0
14.2.2012 19:31

houbařka

Re: OC

Plně souhlasím. Budu to mít blízko. R^

0/0
15.2.2012 0:14

pepe6711

Re: OC

Máš to kousek do Plazy, tlouštíku.

+2/0
15.2.2012 1:10

kožicháč

Re: OC

Asi takto...ono je zajet a zajet, že... nikdo z Vás, co jim nevadí plán postavit tam další Plazu, asi nevidí, jak již dnes vypadá Americká od pomníku po Tesco... Jediné, co mohu s malým synem udělat v Plaze v zimních měsících (když čekám na dceru než jí skončí kroužek v Pekle), se tam schovat před nepřízní počasí, ale co je tam za vyžití... chybí mi zde např. nějaké vnitřní veřejné dětské hřiště... jsou tam jen předražené obchody, kavárny a snobácké kino... a tak to dopadne zde Vážení!!!... Jak sem by se hodilo nové divadlo, než na ten nejhorší plac ve městě naproti Plaze... bohužel pozemky pod DK (jak jen to je možné) patří pochybné firmě (viz lázně) a ne městu... prostě rozumná koncepce dopravy, parkování a využití/vyžití pro obyvatele města a jeho návštěvníky je prachbídná... Rv

+2/0
15.2.2012 6:52

IvaKu

Re: OC

Někdy žasnu, co jsou někteří schopni napsat za názor. Přitom by stačilo jen přemýšlet. Jak je možné, že pozemky patří, jak Vy říkáte, pochybné firmě, a ne městu? Asi proto, že ta firma (a dle čeho soudíte, že je pochybná?) je od někoho koupila. A pakliže je město kdysi dávno prodalo, nebo darovalo nějakému subjektu, od kterého je Amádeus následnš odkoupil, tak je snad logické, že s nimi naloží tak, aby se mu investice vrátila.

+1/0
15.2.2012 13:29

tomas__marny

Tak jak?

Jestli tam bude obchod, je mě zcela jedno. Ale nejvíc se bavím nad argumenty, proč nestavět. Obchodní centrum prý nepatří do centra města, že prý zvedne dopravu. Kdo nemá krátkou paměť, tak si vzpomene, jak jiná skupina protestovala proti obchodním centrům na okraji města. Že prý obchodní centra nepatří na kraj města, že se centrum vylidní a hlavně, že se tam bude jezdit auty přes celé město a tím se zvedne doprava. A teď babo raď. Prostě si myslím, že protestovat proti něčemu je takový sport. Lidi se nudí, nemají do čeho rýpnout, jsou líní dělat něco užitečného, tak se prostě mezi Ulicí, Růžovou zahradou (a já nevím, jak se jmenují další seriály) rozhodnou, že budou protestovat. Něco se vždy najde. Dálnice, obchvat, průtah, divadlo, Aréna/Corso. Lidi se prostě mají moc dobře. Kdyby se museli starat o obživu, tak neprudí. A teď do mě, ale je to můj názor :-)

+4/0
14.2.2012 15:28

herbiraff

Re: Tak jak?

Píšete blbost. Nikdo proti OC na kraji města neprotestoval. Pokud jste to nepochopil, OC na okraji města se staví kvůli tomu,a by právě lidi za Plzní nemuseli jezdit do centra a zastavili na okraji. Nepamatuji si, že by někomu vadiliy Borská pole, Olympia nebo OC Plzeň. A pokud, tak maximálně lidem, kteří kolem bydlí, ale nikoliv veřejnosti jako takové. Další lobbista OC Aréna, který nemá všech 5 pohromadě(1 část názoru). Jinak s tou druhou částí máte pravdu, ale lidi jsou dneska prostě prodejní.

+1/0
14.2.2012 16:06

tomas__marny

Re: Tak jak?

Zapomínat je lidské. Já mám ještě v živé paměti protesty proti Globusu v Chotíkově. Že se zvýší doprava, protože každý tam pojede autem a přes celé město, že se více vylidní centrum města, atd. Oblíbené argumenty, které se hodí v podstatě na cokoliv. V diskuzích se psalo, že by bylo lepší mít nějaké nákupní možnosti v centru, právě proto, aby tam šlo dojít pěšky a nemuselo se jezdit autem :-)

Ale jak jsem již psal. Jestli se Aréna/Corso postaví nebo ne je mi zcela šuma fuk, takže lobbista nemůžu být. Příspěvek jsem psal pouze jako zamyšlení nad tím, že poslední dobou je protestování proti něčemu národní sport. Navrhnout nebourat DK je jednoduché, navrhnout místo něho park je jednoduché. Ale navrhnout něco, co je reálně možné je těžší. Všechno stojí peníze a někdo to musí zaplatit. A s tím je problém.

+3/0
14.2.2012 17:49

Krak

Re: Tak jak?

Já teda protesty proti Globusu nepamatuju, a zdá se mi nesmyslný argument, že lidi budou jezdit přes město, když Globus byl stejně na Locháči a jen se posunul, takže ty lidi jedoucí do Globusu přes to město jeli tak jako tak...

+1/0
15.2.2012 2:40

pepe6711

Re: Tak jak?

Správně! Lidi mají se vším souhlasit! Uděluji Vám modrého bludišťáka, takových potřebujeme víc.

0/0
15.2.2012 1:12

tomas__marny

Re: Tak jak?

Omlouvá vás, že nevíte o čem mluvíte. Většina z těch, kteří podepsali petici, vůbec neví proč podepsali. Jsou to jen loutky, kteří souhlasili s názorem jiných. Zkuste přemýšlet v souvislostech. Vedle DK stojí Tesco. Představilo plány na pětinásobné rozšíření prodejní plochy. Najednou má vedle místo DK vzniknout Aréna/Corso. Co to znamená? Zvýšení nabídky komerčních prostor a tím snížení možné ceny za pronájem prodejní plochy. Jak z toho ven? Najmout si několik křiklounů, kteří budou protestovat proti všemu, nabalovat na sebe další loutky a všemožně se snažit zabránit stavbě. Zamyslete se i nad formou otázek možného referenda. Zabránit zbourání DK a prosadit na jeho místě park. V těsné blízkosti rozšířeného nového Tesca :-)

Takže vám odpovím. Lidé nemají souhlasit se vším. Hlavně ne s tím, co jim někdo nakuká, že je to tak správně. Mají používat svoji hlavu.

0/0
15.2.2012 23:37

castlefipo

Re: Tak jak?

Referendum se nevztahuje pouze na území DK Inwest, ale na celé území Americká, Denisovo nábřeží, Sirková (trojuhelník), tedy zahrnuje jak lázně, tak polikliniku, tak policejní ředitelství - tudíž se to vztahuje i na případné rozšíření x nerozšíření Tesca. Nikdo ony protestující neplatí, nedostávají žádné podpůrné ze strany Tesca, Plazy, atp.

Je několik pohledů na věc, každý si může vzít ten pohled, jaký je mu nejbližší. Nejde ale o to CO tam je teď, o to CO tam bude, ale o to JAK to tam bude zrealizováno, PODOBA kterou předkládá Amadeus místo  nijak nezvelebí a nezlepší, jen na nějaký čas zrenovuje a za několik let to bude ve stejné fázi jako je nyní DK Inwest v posledních letech provozu. Ten koncept je postavený na hlavu, je neohleduplný, netvoří dobrou městskou čtvrť ikdyž samozřejmě je ze strany investora veleben.

Mně se Corso nelíbí, DK Inwest s tím už také zřejmě nejde nic dělat, ale pořád je přesto možnost aby na onom místě bylo něco lepšího! Musí se ale chtít! (Ale nechce se)

0/0
16.2.2012 13:26

Norimberk

Cokoiv lepší než ta betonová hrůza

+1/0
14.2.2012 14:53

(registrac)

Re: Cokoiv lepší než ta betonová hrůza

Jenže ta betonová hrůza má architektonickou, historickou hodnotu. Jistě, budete argumentovat ostnatými dráty, gulagy, frontou na banány, frontou na toaletní papír, akcemi Z a paní Švorcovou, ale tím nezakryjete že ač je to budova ošklivá, vypovídá cosi o stavebním stylu jedné doby. Pro komunistu nebyl problém zbourat secesní lékárnu u nádraží, pro kapitalistu není problém zbourat dům kultury. To bylo hesel v osmdesátymdevátym - nejsme jako oni! Ale jsme , úplně stejní jako oni.

0/0
14.2.2012 16:41

Nasty Jahman

Re: Cokoiv lepší než ta betonová hrůza

Tak ať si tu hrůzu někdo pořádně vyfotí, zdokumentuje a pak ať se to zbourá...a s historickou hodnotou mi jděte k šípku. Já osobně na tom nevidím nic hodnotného...je to budova odporná, nevyužitá, na konci životnosti.

Já jsem pro zbourání a to co nejrychleji.

Ovšem na druhou stranu tam chci mít něco, co bude sloužit lidem a co bude hezky vypadat..klidně se smířím i s nějakou OC arénou , když k tomu ještě přidají , že zbourají malé Tesco, další odporná to stavba.

Sice nevím , jestli inline dráha  v centru města na střeše, je nějaký úžasný nápad a inlajnisti z toho budou odvázaný...to se radši pojedu projet kolem řeky, kde se mi bude dýchat o něco lépe...ale třeba mě to překvapí a povede se to.

Jen doufám, že to nebude další Plaza...předražený prodejní stánek hadrů s kvalitou čínských manufaktur....

0/0
16.2.2012 13:00

xBaHnO

Re: Cokoiv lepší než ta betonová hrůza

No tak to je argument. To je jako by nekdo vyklopil na namesti kupu hnoje, ta tam tejden smrdela a pak byste zacal brojit proti jejimu odvozu, ze vypovida o historii mista a mezitim se stala jeho nedilnou soucasti. Vytvareni skanzenu je pro mesto to nejhosti co se mu muze stat, mesto se musi vyvijet, a odstranovani podobnych hruz k tomu patri.

0/0
17.2.2012 12:42

hha

Nevím, nevím,

copak v Plzni je různých ...marketů málo?:-/

+4/0
14.2.2012 14:22

herbiraff

Re: Nevím, nevím,

Já bych řekl, že v centru je jen Plaza a to je dost málo;-D

+2/0
14.2.2012 14:41

herbiraff

mapka

Ta mapka návrhu by měla nejvíce zajímat místní bezďáky. Dětská hřiště, fontánka, golfové hřiště, běžecká dráha. To si vážně někdo myslí, že tam bdue někdo běhat? V centru města, kde je velký smog?? Kolem bude zástup aut a já tam budu běhat? Všude kolem se budou producírovat bezdomovci - dětská hřiště plná genitálií, vodní jezírku to bude taky krásné a všlijaké atrakce budou za pár týdnů rozbité. Vypadá to, že fantasmagorií v Plzní bylo zatím málo. Hlavně že už tam jsou v plánu (i když to nic neznamená) ukázány obchody Takko a spol. Pravidelní návštěvnící OC si budou moci v rámci Plzně označit další místo, které je nutné o víkendu navštívit. Ted už to bude vážně na celý den. No těším se na výsledek a hlavně na to, až se k tomu Amadeus a všichni kolem, kdo se na tom podíleli, nebudou vůbec hlásit.

0/0
14.2.2012 13:54

davidoff.s

Re: mapka

čím více nákupních rekreantů tam o víkendu bude, tím méně jich bude jinde, kam já čas od času potřebuji zajet a nakoupit.... Ta studie okolní zeleně mi taky do tohoto prostředí nezapadá, ale asi je to lepší, než jaké využití má stávající Inwest. Hla\vně jestli udělají podsklepené parkování tak jako na Ehrlichu apod. Alespoň 3 patra do země ;-)

0/0
14.2.2012 14:08

herbiraff

Re: mapka

Zeleň by byla v pohodě, pokud by se vyřešila celá část od nádraží, přes hamburg, fízly, lázně až po Corso. Ale řešit ucelený usek kolem Corsa je vážně hovadina. Pokud to tam neoplotí, nelze zabránit tomu, že se to postupně stane doupětem místního slotu. To je právě ta nekoncepčnost. Zbourat by se mělo Tesco, poliklinika i lázně a posravit tam moderní činžáky na nábřeží. Pak by i OC Corso s tím svým parkem celkově zapadlo. Nyní, pokud se to tedy postaví, to tam bude jako kůl v plotě.

0/0
14.2.2012 14:19

davidoff.s

Re: mapka

to určitě, ale vzhledem k různím vlasníků jednotlivých částí a objektů na nábřeží, nereálnosti se domluvit mezi sebou, vytřískat z toho pokudmožno co nejvíc peněz a k tomu plno blbců na úřadech dává dohromady, že celé nábřeží se nikdy dobře nevyřeší...:-P

0/0
14.2.2012 14:37

herbiraff

Re: mapka

To opravdu ne, bohužel. Je jasný, že to je dost nepravděpodobné, že by se to mohlo stát. navíc každé 4 roky jiná vláda... No už aby byl ten kulturák pryč.

0/0
14.2.2012 14:41

pepe6711

Re: mapka

"Demonstranti hodlají poukázat i na firmu Amádeus Plzeň, která lázně řadu let vlastnila a za tu dobu chátraly. Firma je nyní investorem nákupní galerie Corso Americká, které má vzniknou na místě současného domu kultury v centru města. Proti jeho demolici se v petici nasbíralo zhruba 9000 podpisů."

0/0
15.2.2012 1:18

h_o_n_z_a

Corso

několik připomínek:

- tahle poslední vizualizace je definitivní? mělo by dojít ještě úpravám!

- 55% jiných služeb v praxi znamená, že bydlení ani administrativy není víc než v prvním návrhu, ale např FASTFOOD je zahrnutý ve funkci stravování atd...vnitřní struktura se patrně nezměnila vůbec nebo minimálně..alespoň takhle to probíhalo u Plazy

- nejsou žádné "šedé kvádry"..vidím jen jakésy paravany před fasádou..nebo se mýlim?

- město stále drží v ruce pozemky bez kterých to nejde postavit a nevydalo souhlas se stavbou..ještě se může leccos změnit!

+1/0
14.2.2012 13:18

herbiraff

Re: Corso

tak realita bude taková, že to dopadne jako u Plazy. Amadeus něco naslibuje a následně postaví ěnco jiného. Pochybuji, že mu někdo bude lézt an staveniště, nebot na SÚ MMP jsou myslím všichni zaujatí. Následně až se zjsití, že tam je něco jiného, těžko bude někdo chtít, aby to Amadeus zboural. A rázem budeme mít novou Plazu. Obchodů bude dle mého nakonec 60 procent, dalších 20 restaurace a zbytek možná nějaký to kino a tím to zhasne. Nyní probíhá jen snaha, aby to šve prošlo přes úřady, aby se mohlo začít rychle stavět.

+1/0
14.2.2012 13:45

Saša

Kdo platí aktivisty proti Corsu?

No přeci všechny řetězce, které mají své velkokrámy na okraji města: Tesco, Globus, Obi, Olympia...

+2/0
14.2.2012 12:30

Calce

Re: Kdo platí aktivisty proti Corsu?

Kdo by tak mohl platit tebe? ;-D

+1/0
14.2.2012 13:18

nenovak

Proč by měl vedle malého Tesca stát

další hypermarket? Blízko je i Kaufland. Dům hrůzy zbořme, ale na jeho místě postavme něco, co bude mít nějakou architektonickou hodnotu. Copak nestačí, že v centru vyrostl druholigový hotel Marriot a divizní parkovací dům Rychtářka? Proč by tam nemohlo stát to nové Komorní divadlo? Určitě se do centra bude hodit lépe než k Plaze.

+1/0
14.2.2012 12:26

IvaKu

Re: Proč by měl vedle malého Tesca stát

Proč by tam nemohlo stát nové Komorní divadlo? Přemýšlejte. Společnost Amadeus není investorem  nového divadla, tudíž jej přece nepostaví na svém pozemku. A je-li investorem město Plzeň, musí divadlo stát na pozemku města. A nemá-li jiný vhodný pozemek, bude zkrátka stát u Plazy, i když se to někomu líbit nebude..... a možná se opět najde pár jedinců, kteří budou protestovat, proti negativním vlivům této stavby.

+1/0
14.2.2012 13:01

foo fighter

Ne bourání!!!

Nechceme další zbytečný obchodní dům v centru Plzně!

+4/0
14.2.2012 12:22

herbiraff

5.verze

Takže ještě tak 10 verzí a bude tam nakonec park s altánkem a prodejnou zmrzliny. Nakonec se dohodneme;-D

0/0
14.2.2012 12:18

bezdukáto

jo

Pan Jan Petřík zřejmě nechce chápat, že Plzeňáci tady v centru města další obchoďák prostě nechtějí.

+1/0
14.2.2012 12:11

Saša

Já ho tam ale chci.

Chci obchodní domy raději v centru než na periferii.

+2/0
14.2.2012 12:31

Mouchard revival

Re: Já ho tam ale chci.

Sašo, vážně ho tam chceš?

0/0
14.2.2012 14:37

xBaHnO

Re: jo

Mluv za sebe. Ja z nej sice taky nehykam blahem, ale tahle druha varianta, s nemalou bytove/administrativni casti je to co do mesta patri. A zvenku uz to taky nevypada spatne - mnohem lepe nez soucasny stav.

+2/0
14.2.2012 12:46

IvaKu

Re: jo

A co tam vlastně Plzeňáci chtějí? Tu hrůzu, která tam stojí teď? Opuštěné vietnamské tržiště, kde se shlukují bezdomovi a narkomani? Takže mluvte za sebe. Mně osobně se návrh líbí.

+3/0
14.2.2012 13:08

certik_bertik

Re: jo

tak má to svoje kouzlo

0/0
14.2.2012 23:03Najdete na iDNES.cz